۱۰ تا از بهترین تمرینات ورزشی با کش بدنسازی برای لاغری شکم

تمرینات بدنسازی همواره باید در روتین روزانه همه افراد باشد. اگر شما در گذر زمان تمرینات ورزشی مداوم داشته باشید به قطع ۹۹ درصد سلامت دوران میانسالی و پیری خود را تضمین می‌کنید. دراین بین تنوع در انجام تمرینات بدنسازی امریست که باید همیشه آن را مدنظر داشته باشید. تمرین با دستگاه‌ها، تمرینات هوازی، تمرینات وزنه آزاد و البته تمرینات بدون وزنه و دستگاه که قالبا با استفاده از کش بدنسازی انجام می‌شود. کش بدنسازی یکی از بهترین تجهیزات موجود برای افراد است و علاوه بر امکان استفاده از کش در باشگاه می‌توانید تمرینات فوق العاده ای را در خانه هم داشته باشید. کش بدنسازی این امکان را به شما می‌دهد که اکثر تمرینات تک عضله ای و چند عضله ای را به راحتی در خانه یا باشگاه انجام دهید و فشار تمرینی را تحت کنترل خود داشته باشید و همچنین کنترل فشار روی عضلاتتان را نیز داشته باشید.
در این مقاله ما قصد داریم تادرخصوص کش بدنسازی، مزایای آن و همچنین تمرینات موثری که می‌توان با کش بدنسازی انجام داد صحبت کنیم و ببینیم کش بدنسازی چه آثاری را در بدن شما خواهد داشت و آیا شمارا از باشگاه بی نیاز می‌کند یاخیر. اگر شماهم مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این وسیله بدنسازی دارید و می‌خواهید ببینید ورزش با کش بدنسازی برای لاغری شکم به چه صورت انجام می‌شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کش بدنسازی چیست؟

کش بدنسازی همانطور که از نامش پیداست وسیله‌ای کشسانی است که در طول و ضخامت و مقاومت‌های متفاوتی تولید می‌شود و می‌توان با استفاده از آن تمرینات مختلف بدنسازی را برای اهداف گوناگونی انجام داد. کش بدنسازی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات بدنسازی برای افرادی نیز به شمار می‌رود که قصد کاهش وزن و لاغری را دارند و می‌توان آن را درکنار موثرترین تجهیزات بدنسازی برای لاغری قرار داد.

آیا کش بدنسازی به لاغری شکم کمک می‌کند؟

برای خیلی از افراد ممکن است چنین سوالی پیش بیاید که آیا کش بدنسازی به لاغری شکم کمک می‌کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله. شما با انجام تمریناتی که در حین اجرا عضلات شکم و زیرشکم شمارا درگیر کند به راحتی می‌توانید به لاغری شکمتان کمک زیادی بکنید. البته در نظر داشته باشید تمرینات تنها کفایت نمی‌کند و شما برای لاغری نیاز به داشتن برنامه رژیمی مناسب و کم کالری و البته با میزان پروتئین بالا دارید تا بتوانید کاهش وزن و همچنین لاغری شکم را تجربه کنید.

بهترین تمرینات ورزشی با کش بدنسازی برای لاغری شکم

در ادامه قصد داریم تا تعدادی از تمرینات موثر با کش ورزشی برای لاغری شکم را نام ببریم.

حرکت بالا آوردن پا با کش برای لاغری شکم

حرکت بالا آوردن پا با کش

روی زمین دراز بکشید و کش را به جایی ببندید به شکلی بعد از آن بتوانید کش را به مچ پاهایتان گیر بیاندازید. دستانتان را در کنار بدنتان نگه دارید و سعی کنید به آرامی پاهایتان را به سمت بالا ببرید تا جایی که پاهایتان با بدنتان زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. توجه داشته باشید که هرچه این کار را سخت تر انجام دهید یا اینکه در میانه راه عضلات شکمتان فشار بیشتری متحمل شوند تمرین شما سنگین تر و موثر تر خواهد بود اما اگر مبتدی هستید به هیچ عنوان با چنین فشاری تمرین نکنید. پس از بالا آوردن پاها نیز به آرامی به حالت ابتدایی برگردید. این تمرین را می‌توانید برای ۴ ست ۱۲ تکراری با تمرکز بالا انجام دهید.

حرکت کرانچ دوچرخه با کش بدنسازی برای آب شدن چربی های شکم

حرکت کرانچ دوچرخه با کش بدنسازی

روی زمین دراز بکشید و کش را به کف پاهایتان گیر کنید. دستانتان را پشت سر بگذارید و مقداری گردنتان را به جلو خم کنید. سپس یکی یکی زانوهایتان را به شکمتان نزدیک کنید و همزمان سعی کنید آرنج دست مخالف را به زانویی که بالا آورده اید نزدیک کنید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۲ تکراری انجام دهید.

حرکت پل باسن با کش بدنسازی برای لاغری شکم

حرکت پل باسن با کش بدنسازی

روی زمین دراز بکشید و کش را به دو زانوی خود گیر کنید. دستانتان را کنار بدنتان بگذارید و زانوهایتان را خم کنید. سپس به آرامی از باسن خود را از زمین جدا کنید اما کمر و شانه هایتان روی زمین باشد و همزمان با بالابردن باسن زانوهایتان را از هم دور کنید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۵ تکراری انجام دهید.

حرکت قیچی با کش برای آب شدن شکم

حرکت قیچی با کش

حرکت قیچی با کش در دوحالت عمودی و افقی انجام می‌شود. در جهت عمودی شما روی زمین دراز می‌کشید و دستانتان را به بدنتان می‌چسبانید. سپس کش را به مچ پاهایتان گیر می‌کنید و سپس هردو پایتان را همانطور که صاف هستند از زمین فاصله می‌دهید. سپس اگر بخواهید افقی کار کنید باید سعی کنید مچ پاهایتان را از طرفین از هم فاصله دهید و اگر بخواهید عمودی کار کنید باید یک پارا بالا و پای دیگر را به سمت پایین ببرید و برعکس. این تمرین را برای افقی در ۴ ست ۱۰ ثانیه ای و در جهت عمودی برای هر پا در ۴ ست ۱۰ ثانیه ای انجام دهید.

حرکت ددلیفت با کش بدنسازی برای لاغری شکم

حرکت ددلیفت با کش بدنسازی

برای انجام این تمرین کش را زیر پاهایتان قرار دهید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس دوطرف کش را در دستانتان بگیرید و خم شوید تا بالاتنه تان با زمین موازی شود. برای انجام این تمرین کافیت بدون اینکه فشاری به مهره های کمرتان بیاید به ارامی بایستید و صاف شوید و سپس این تمرین را مجدد انجام دهید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

حرکت کیک بک با کش بدنسازی

حرکت کیک بک با کش

بصورت چهار دست و پا روی زمین باشید و یک طرف کش را به پایتان و طرف دیگر را به دستتان در سمت موافق ببندید. سپس به آرامی سعی کنید پایی که کش به آن بسته شده را به عقب ببرید به شکلی که پایتان در راستای بدنتان صاف شود. این تمرین را برای پای دیگر نیز انجام دهید. انجام این تمرین را برای هرطرف بصورت ۴ ست ۱۰ تکراری پیشنهاد می‌کنیم.

حرکت oblique leg lift

حرکت بلند کردن مورب پا شباهت زیادی به حرکت بالا آوردن پا دارد. کافیست روی زمین دراز بکشید و دستانتان را کنار بدنتان بگذارید. سپس کش را از طرفی به جایی بسته و از طرفی به کف پاهایتان قلاب کنید. سپس پاهایتان را تا زاویه ۴۵ درجه از زمین بالا ببرید و به صورت موربی به چشب و راست حرکت دهید. این تمرین را برای ۴ ست ۸ تکراری در هرطرف انجام دهید.

حرکت پلانک پهلو با کرانچ  side plank crunch

حرکت پلانک پهلو با کرانچ  side plank crunch

برای انجلم این تمرین همانند تمرین پلانک پهلو بخوابید و روی یک دست و پا خودتان را کنترل کنید. در این حالت باید کش به زانوهایتان گیر باشد. سپس سعی کنید همزمان با فاصله دادن زانوها از یکدیگر به آرامی شانه طرفی که در بالا قرار گرفته است را به پهلوی خود نزدیک کنید. این تمرین را برای ۳ ست ۸ تکراری در هر تکرار ۳ الی ۵ ثانیه انجام دهید.

حرکت پلانک ایستاده plank walk

کش را در جایی در بالای سرتان ببندید و با دودست طرفین آن را بگیرید. سپسدستانتان را جوری بالا ببرید که آرنجتان به سمت بالا خم باشد و شانه هایتان نسبت به بدنتان زاویه ۹۰ درجه داشته باشند. سپس سعی کنید به آرامی خودتان را به سمت جلو متمایل کنید جوری که وزنتان را با دستان و عضلات شکمتان کنترل کنید. این تمرین را در ۴ ست ۱۵ ثانیه ای انجام دهید.

حرکت کوهنوردی با کش برای لاغری شکم

حرکت کوهنوردی با کش

حالت شنا بگیرید و کش به کف پاهایتان بسته باشد. سپس به آرامی سعی کنید زانوهایتان را یکی درمیان به شکمتان نزدیک کنید. این تمرین را برای هرطرف در ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

برنامه تمرینی ورزش با کش بدنسازی برای لاغری شکم

  • گرم کردن بدن برای ۱۰ دقیقه با حرکات کششی
  • پل باسن با کش ۴ ست ۱۰ تکراری
  • حرکت کوهنوردی با کش ۴ ست ۱۰ تکراری
  • پلانک پهلو با کرانچ ۴ ست ۸ تکراری
  • حرکت پلانک ایستاده ۴ ست ۱۰ ثانیه ای
  • ددلیفت با کش ۴ ست ۱۲ تکراری
  • حرکت بالا آوردن پا با کش ۴ ست ۱۲ تکراری
  • ۱۰ دقیقه سرد کردن بدن با حرکات کششی

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم درخصوص تمرینات بدنسازی برای لاغری شکم با کش بدنسازی صحبت کنیم و ببینیم که انجام ورزش با کش برای لاغری شکم تا چه مقدار موثر است و تمرینات موثر در این زمینه چه تمریناتی هستند. در انتها قصد داریم به شما فروشگاه دنیزاسپرت را معرفی کنیم. اگر شما قصد انجام تمرینات با کش بدنسازی یا هر وسیله و تجهیزات بدنسازی را دارید علاوه بر امکان بررسی و مقایسه انواع محصولات و تجهیزات بدنسازی و هوازی امکان دریافت مشاوره رایگان ورزشی را نیز درخصوص خرید یا حتی انجام تمرینات خود با کش بدنسازی دارید و می‌توانید تمامی مایحتاج خود برای انجام تمرینات خانگی را نیز از طریق فروشگاه دنیز اسپرت تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link