بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان

امروزه بیشتر خانم‌ها برای داشتن اندامی مناسب و جلوگیری از افتادگی قسمت‌های مختلف بدن خود از دستگاه‌ بدنسازی استفاده می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان آشنا کنیم. این دستگاه‌ها کمک می‌کنند تا با انجام تمرینات ورزشی به تناسب اندام مورد نظر خود برسید. هر کدام از این دستگاه‌ها قابلیت‌هایی دارند و نحوه استفاده از آنها با یکدیگر متفاوت است. اگر شما هم قصد دارید تا با این دستگاه‌ها آشنا شوید، ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

آموزش کار با دستگاه‌ های بدنسازی بانوان

برای رسیدن به تناسب اندام و حفظ سلامتی بدن، انجام ورزش‌های بدنسازی را به خانم‌ها توصیه می‌کنیم. اغلب این ورزش‌ها به کمک دستگاه‌های مختلف بدنسازی انجام می‌شوند. دستگاه‌های بدنسازی کمک می‌کنند تا بتوانید حرکات ورزشی را به فرمی صحیح انجام دهید. علاوه بر این، دستگاه‌های بدنسازی کمک می‌کنند تا فشار مناسبی به عضلات بدن شما وارد شود.

از جمله بهترین دستگاه‌های بدنسازی مناسب برای خانم‌ها می‌توان به دستگاه اسمیت، دستگاه کراس آور، دستگاه گلوت، دستگاه تردمیل، دوچرخه ثابت و… اشاره کرد. در ادامه این مقاله ما شما را با نحوه استفاده از بهترین دستگاه بدنسازی برای خانم ها آشنا خواهیم کرد.

دستگاه اسمیت؛ بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان

دستگاه اسمیت؛ یکی از بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای بانوان

یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام تمرینات بدنسازی استفاده از دستگاه اسمیت است. به کمک این دستگاه می‌توانید تمرینات ورزشی را به دو حالت نشسته و ایستاده انجام دهید. از آنجایی که این دستگاه قابلیت انجام حرکات مختلف بدنسازی را دارد، به دستگاه‌ چند کاره بدنسازی نیز شهرت پیدا کرده است. انجام حرکات ورزشی به کمک دستگاه اسمیت کمک می‌کند تا عضلات بدن شما تقویت شوند.

در این دستگاه حرکات ورزشی با وزنه‌های سنگین انجام می‌شوند. در نتیجه این حرکات کمک می‌کنند تا قدرت عضلات شانه‌ها و حجم آنها افزایش پیدا کند. همچنین خانم‌هایی که قصد دارند تا عضلات پا و پایین‌تنه آنها فرم مناسبی به خود بگیرد، استفاده از دستگاه اسمیت را توصیه می‌کنیم.

برای استفاده از دستگاه اسمیت کافی است تا مراحل زیر را انجام دهید:

 • انتخاب وزنه مناسب برای تمرین
 • قرار دادن پاها کمی جلوتر از بدن
 • قرار گرفتن زیر دستگاه اسمیت و قرار دادن میله هالتر روی شانه
 • باز کردن پاها به اندازه عرض شانه
 • انجام عمل بازدم همزمان با خم کردن زانوها به اندازه ۹۰ درجه
 • انجام عمل دم و بازگشت به حالت ابتدایی
 • تکرار این حرکات به تعداد معین

دستگاه کراس اور؛ یکی از بهترین دستگاه های بدنسازی برای بانوان

دستگاه کراس آور

دستگاه کراس آور به عنوان یکی از بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان به شمار می‌رود که برای تقویت عضلات سینه‌ای کوچک، عضلات سینه‌ای بزرگ، بازو و پشت بازو مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک این دستگاه بدنسازی می‌توانید تمرین‌های مختلف ورزشی را انجام دهید. متداول‌ترین این حرکات شامل حرکت زیر سینه، سیم‌کش دوبل، کراس آور از بالا، کراس آور از پایین و کراس آور نشر خم هستند.

نحوه استفاده از این دستگاه برای انجام هر کدام از این حرکات بسیار متفاوت است. به عنوان مثال برای تمرین کراس آور از پایین باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تنظیم و قفل دسته سیم کش در پایین‌ترین قسمت دستگاه
 • قرار دادن یک پا در جلوی پای دیگر
 • انجام عمل دم و همزمان خم کردن آرنج دست
 • گرفتن دسته‌های کابل و هدایت آن در راستای سینه
 • باز کردن دست‌ها به سمت پهلو و انجام عمل بازدم

دستگاه گلوت برای بانوان

دستگاه گلوت

برای فرم‌دهی و بزرگ کردن باسن، استفاده از دستگاه گلوت را به خانم‌ها پیشنهاد می‌دهیم. هنگام استفاده از این دستگاه توجه به این نکته ضروری است که استفاده از وزنه‌های سنگین باعث آسیب رسیدن به عضلات پا می‌شود. برای انجام حرکات ورزشی به کمک دستگاه گلوت به عنوان یکی از بهترین دستگاه بدنسازی برای خانم ها کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب وزنه مناسب
 • وصل کردن مچ بندهای دستگاه به پاها
 • ایستادن در مقابل دستگاه
 • جفت کردن پاها
 • صاف نگه داشتن پایی که به کابل وصل است و خم کردن پای دیگر
 • کشیدن پا به سمت شکم برای وارد آمدن فشار به عضلات باسن
 • تکرار حرکات به دفعات معین

تردمیل برای بانوان

تردمیل

یکی دیگر از بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای استفاده خانم‌ها تردمیل است. دستگاه تردمیل جزو یکی از راحت‌ترین دستگاه‌ها برای ورزش کردن در منزل به شمار می‌رود. این دستگاه علاوه بر تاثیر مثبت بر روی سلامتی، باعث لاغری و تناسب اندام نیز می‌شود. از طرفی دیگر میزان کالری سوزانده شده توسط تردمیل، بسیار بیشتر از سایر دستگاه‌ها است.

استفاده از دستگاه تردمیل در مقایسه با سایر دستگاه‌های بدنسازی بسیار ساده است. کافی است تا با صفحه کنترل و ویژگی‌های ایمنی دستگاه آشنا شوید. سپس با کنترل سرعت دستگاه، می‌توانید به آرامی بر روی دستگاه راه بروید. همچنین می‌توانید برنامه متناسب با بدن خود را انتخاب کنید و تمرینات ورزشی را با آن انجام دهید.

دوچرخه ثابت برای بانوان

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت جزو یکی از بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان است. این دستگاه جزو دستگاه‌ ورزشی هوازی به شمار می‌رود که به لاغری، کاهش وزن و چربی سوزی بدن کمک می‌کند. استفاده از دوچرخه ثابت در کنار داشتن یک رژیم غذایی مناسب تناسب اندام را برای خانم‌ها به ارمغان می‌آورد. استفاده از دوچرخه ثابت در کنار لاغری ران و تقویت عضلات پا، برای تقویت عضلات قلب، افزایش ظرفیت تنفسی ریه، پیشگیری از دیابت نوع ۲، کنترل چربی خون و… بسیار موثر است.

برای استفاده از دوچرخه ثابت باید به صورت صحیح بر روی صندلی بنشینید. اگر زاویه کمر هنگام نشستن زیاد باشد، پدال‌زدن را برای شما راحت‌تر می‌کند. اما احساس راحتی کمتری هنگام نشستن خواهید داشت؛ بنابراین باید به صورت صحیح بر روی صندلی بنشینید. سپس با قرار دادن پا بر روی پدال، زانوها را در زاویه ۲۵ درجه یا ۳۰ درجه تنظیم کنید. بعد از اطمینان از تنظیم بودن تمامی این موارد می‌توانید پدال زدن را شروع کنید.

الپتیکال برای بانوان

الپتیکال

یکی دیگر از محبوب‌ترین دستگاه‌های ورزشی در بین بانوان دستگاه الپتیکال است. دستگاه الپتیکال و یا همان اسکی فضایی به عنوان یکی از بهترین دستگاه بدنسازی برای خانم ها هم در باشگاه و هم در خانه قابل استفاده است. همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، حرکات ورزشی آن شباهت بسیاری به ورزش اسکی دارد. به کمک این دستگاه می‌توانید علاوه بر کاهش وزن به تناسب اندام مورد نظر خود برسید.

برای استفاده از دستگاه الپتیکال کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

 • گذاشتن پاها بر روی پدال و نگاه‌کردن به کنسول
 • شروع به پدال‌زدن جهت شروع به کار دستگاه
 • فشار دادن پدال‌ها همزمان با حرکت دادن دسته‌های الپتیکال

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه با بهترین دستگاه‌های بدنسازی برای خانم‌ها صحبت کردیم. اگر شما هم قصد خرید دستگاه بدنسازی برای خانه یا باشگاه ورزشی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از محصولات فروشگاه دنیز اسپرت دیدن کنید. این فروشگاه اینترنتی به عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌های فروش دستگاه‌های بدنسازی به شمار می‌رود. ما به شما این تضمین را می‌دهیم که تمامی دستگاه‌های بدنسازی را به همراه ضمانت و اصالت کالا در درب منزل یا باشگاه تحویل خواهید گرفت. همچنین شما میتوانید برای خرید بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان، فرم زیر را پر کنید تا متخصصان دنیز اسپرت شما را به طور رایگان راهنمایی کنند.

سوالات متداول درباره بهترین دستگاه بدنسازی برای بانوان

آیا بانوان می توانند از تمام تجهیزات بدنسازی استفاده کنند؟

اگر خانم ها نحوه استفاده از تجهیزات را بدانند، می توانند از تمام وسایل بدنسازی استفاده کنند. در غیر اینصورت ممکن است آسیب ببینند. البته برخی از تجهیزات هستند که بهترین انتخاب برای بانوان است و با استفاده از آن میتوانند وزن خود را کاهش دهند و یا عضله سازی کنند.

بهترین تجهیزات بدنسازی برای بانوان چیست؟

از بهترین دستگاه های بدنسازی و هوازی برای خانم ها میتوان به تردمیل، الپتیکال، دستگاه اسمیت، دوچرخه ثابت و کراس آور اشاره کرد.

نحوه کار با دستگاه های بدنسازی برای خانم ها چگونه است؟

بانوان برای استفاده از دستگاه ها باید با کاربرد آن آشنا شوند. در این مقاله کاربرد و نحوه استفاده از این دستگاه های بدنسازی به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین میتوانید برای نحوه استفاده از این دستگاه ها از متخصصان دنیز اسپرت مشاوره بگیرید.


ارسال سوالات و دریافت مشاوره

 • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link