بهترین حرکات ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

افزایش وزن و چاقی در تمامی افراد جزو خطراتی است که سلامتی را تهدید می‌کند. در این بین برخی افراد هستند که بخاطر شرایط بدنی، ارثی و همچنین تغذیه در سنین مختلف دچار چاقی موضعی نیز می‌شوند. برای مثال افرادی هستند که فقط از ناحیه شکم چاق می‌شوند و برخی نیز ممکن است از ناحیه شکم و پهلو یا حتی دستان چاق شوند. چاقی موضعی مشکلی بزرگ نیست اما در بهم ریختن ظاهر فرد و کاهش اعتماد به نفس بسیار موثر است مخصوصا افرادی که از ناحیه سینه، پهلو و پاها دچار چاقی می‌شوند که این مورد در آقایان مشکلات بیشتری بدنبال خواهد داشت. اما با همه این موارد شاید بخواهید بدانید که اگر چاق شدیم چکار کنیم تا دوباره لاغر شویم؟ آیا می‌توان چاقی موضعی را ازبین برد؟ چه تمریناتی برای ازبین بردن این چاقی ها موثر است؟ اگر سینه‌هایمان چاق شد و حجم گرفت چطور آن‌هارا لاغر کنیم؟
دراین مقاله ما قصد داریم که درخصوص بهترین حرکات ورزشی برای کوچک کردن سینه صحبت کنیم و متوجه شویم که با چه تمریناتی می‌توان از طریق ورزش برای کوچک کردن سینه بهترین نتیجه را گرفت. اگر شماهم جزو افرادی هستید که دچار این مشکل هستید یا می‌خواهید بدانید برای لاغری و کوچک شدن سینه چکار باید کرد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با راه‌های رسیدن به لاغری سینه در خانه آشنا شویم.

حرکات ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

علت بزرگ شدن سینه

اولین سوالی که ممکن است برایتان بوجود آید این است که دلیل افزایش سایز سینه در آقایان و بانوان چیست؟ در ادامه به ۴ مورد از مهم‌ترین موارد اشاره می‌کنیم.

 • اولین مورد ماهیت جسمی و جنسی است. بطور عادی و براساس شرایط جسمانی در بانوان رشد سینه در ابتدای نوجوانی و جوانی امری عادیست که اگر اتفاق نیوفتد قطعا فرد باید بدنبال پیدا کردن دلیل و درمان آن برود. پس اگر خانم هستید باید بدانید که از سنین نوجوانی رشد سینه شروع می‌شود و تا جوانی ادامه خواهد داشت.
 • دومین مورد بهم ریختگی هورمونی است که هم در مردان و هم در زنان موجب افزایش سایز سینه خواهد شد. مثلا اگر یک خانم دارای بهم ریختگی هورمونی شود ممکن است سینه‌هایش از حالت نرمال مقدار کم یا زیادی بزرگتر شوند.
 • سومین مورد ارث است که شما ممکن است بطور ارثی چه مرد باشید و چه زن اگر این ژن در بدنتان وجود داشته باشد دچار چاقی سینه شوید.
 • چهارمین مورد نیز تغذیه است. شما اگر در سنین کم و پیش از بلوغ تغذیه مناسبی نداشته و برای مثال از غذاهای چرب و فست فود استفاده کرده باشید قطعا می‌دانید که نباید انتظاری بجز چاقی مخصوصا چاقی موضعی را داشته باشید.

حرکات ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

در ادامه به تعدادی از تمرینات موثری که موجب کمک به کوچک کردن سینه در خانه می‌شوند خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید این تمرینات باید با صبر و حوصله و همچنین با رعایت رژیم غذایی انجام شوند تا نتیجه بخش باشند.

حرکت شنا برای کوچک کردن سینه

حرکت شنا

حرکت شنا یکی از بهترین تمرینات برای کوچک کردن سینه است. این تمرین را کافیست برای حداقل ۳ ست ۸ تکراری در روز انجام دهید.

حرکت بالا آوردن پا برای کوچک کردن سینه

حرکت بالا آوردن پا

این تمرین تمرینی است برای تقویت انقباض عضلانی. کافیست روی زمین دراز بکشید و دستانتان را زیر باسن قرار دهید. سپس پاهایتان را بالا ببرید و نگه دارید تا انقباض در شکم و سینه بوجود آید. این تمرین را برای ۴ ست ۸ تکراری انجام دهید.

حرکت شراگ دمبل تمرینی برای کوچک کردن سینه در خانه

حرکت شراگ دمبل

این تمرین تمرینی ساده است. دو دمبل را در دستانتان بگیرید و سپس به آرامی با استفاده از سرشانه‌هایتان به بالا بکشید. در حین حرکت باید دستانتان به بدنتان چسبیده باشد. این تمرین برای ۴ ست  تکراری توصیه می‌شود.

حرکت شنا روی دیوار

حرکت شنا روی دیوار

این تمرین همانند حرکت شنا بوده اما با فشار کمتر روی دیوار انجام می‌شود. برای این تمرین از دیوار فاصله بگیرید و کف دستانتان را روبروی بدن و روی دیوار قرار دهید. سپس همانند شنا تمرین کنید. این تمرین برای ۴ ست ۲۰ تکراری توصیه می‌شود.

حرکت شنا با کمک زانو برای کوچک کردن سینه

حرکت شنا با کمک زانو

اگر توانایی جسمی کمی دارید زانوهایتان را روی زمین بگذارید و سپس به آرامی حرکت شنا را انجام دهید. این تمرین را نیز می‌توانید برای ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

حرکت نشر جلو با دمبل

حرکت نشر جلو با دمبل

در این تمرین باید دو دمبل در دست بگیرید و سپس به آرامی در راستای بدنتان به بالا ببرید تا دستتان با بدنتان زاویه ۹۰ درجه تشکیل دهد. این تمرین برای ۳ ست ۱۰ تکراری توصیه می‌شود.

حرکت نشر جانب دمبل

حرکت نشر جانب دمبل

همانند حرکت نشر جلو بایستید اما بجای بردن دست از روبرو به بالا دستانتان را از طرفین بلند کنید. این تمرین نیز برای ۳ ست ۱۰ تکراری توصیه می‌شود.

حرکت پرس سینه دمبل

حرکت پرس سینه دمبل

اگر درخانه میز یا نیمکت پرس دارید روی آن انجام دهید اگرنه می‌توانید روی زمین نیز دراز بکشید و دمبل را گرفته و بالا ببرید. این تمرین را برای حداقل ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

حرکت فلای دمبل برای کوچک کردن سینه

حرکت فلای دمبل

این تمرین همان حرکت صلیب دمبل است که شما دستانتان را در جهت افق باز و بطور عمو به بدنتان می‌بندید. این تمرین روی میز یا نیمکت و یا روی زمین قابل انجام است. توصیه می‌کنیم این تمرین را برای ۴ ست ۸ تکراری انجام دهید.

حرکت پلاور دمبل برای کوچک کردن سینه در خانه

حرکت پلاور دمبل

این تمرین نیز ساده است. یک دمبل در دودست بگیرید و روی زمین یا روی میز دراز بکشید و با آرامی از مقابل سینه به بالای سر برده و بازگردانید. این تمرین نیز برای ۳ ست ۱۲ تکراری توصیه می‌شود.

حرکات و ورزش های هوازی

انجام هرگونه تمرین هوازی ازجمله پیاده روی و دویدن، الپتیکال، دوچرخه و غیره نیز یکی از بهترین راه‌های کاهش سایز سینه و لاغری است.

برنامه ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

 • گرم کردن بدن با حرکات کششی برای ۱۰ دقیقه
 • بالاسینه هالتر ۴ ست ۸ تکراری
 • پرس سینه هالتر* فلای دمبل ۴ ست ۸ تکراری
 • نشر از جلو دمبل ۳ ست ۱۰ تکراری
 • شنا روی زمین ۳ ست ۸ تکراری
 • لت از جلو ۴ست ۸ تکراری
 • پلاور دمبل ۳ ست ۱۰ تکراری
 • ۲۰دقیقه تردمیل
 • ۱۰ دقیقه دوچرخه ثابت
 • ۱۰ دقیقه سرد کردن بدن با حرکات کششی

برنامه ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم درخصوص دلایل افزایش سایز و چاقی سینه در آقایان و بانوان صحبت کرده و تمرینات مناسب برای لاغری سینه را نیز پیشنهاد کردیم. توجه داشته باشید که ورزش برای کوچک کردن سینه کافی نیست و شما باید درکنار تمرینات به رعایت رژیم غذایی نیز بپردازید. در انتها فروشگاه دنیز اسپرت را معرفی می‌کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور با بیش از ۱۵ سال سابقه در عرضه انواع تجهیزات و لوازم بدنسازی بوده و شما می‌توانید با بررسی و مقایسه محصولات موجود در فروشگاه به راحتی و پس از دریافت مشاوره پیش از خرید رایگان اقدام به خرید کنید و همچنین از ضمانت اصالت و سلامت کالا به همراه خدمات پس از فروش نیز برخوردار شوید.

1 دیدگاه برای “بهترین حرکات ورزشی برای کوچک کردن سینه در خانه

 1. بی نام گفته:

  گرم کردن بدن با حرکات کششی برای ۱۰ دقیقه
  بالاسینه هالتر ۴ ست ۸ تکراری
  پرس سینه هالتر* فلای دمبل ۴ ست ۸ تکراری
  نشر از جلو دمبل ۳ ست ۱۰ تکراری
  شنا روی زمین ۳ ست ۸ تکراری
  لت از جلو ۴ست ۸ تکراری
  پلاور دمبل ۳ ست ۱۰ تکراری
  ۲۰دقیقه تردمیل
  ۱۰ دقیقه دوچرخه ثابت
  ۱۰ دقیقه سرد کردن بدن با حرکات کششی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link