بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر | چه مکملی استفاده کنیم تا چاق شویم؟

تمرینات بدنسازی در اکثر افراد با اهداف اضافه وزن و عضله سازی یا کاهش وزن و عضله سازی انجام می‌شود. در این بین انجام تمرینات متناسب با هدف ورزشکار همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و داشتن رژیم غذایی مناسب و خواب کافی در درجات بالایی قرار دارند. شاید فکر کنید که تمام اینها برای داشتن بدنی زیبا و عضلانی کافیست اما باید بگوییم که شما با رعایت رژیم غذایی، خواب کافی و تمرینات مناسب بدنی خوش فرم و متناسب خواهید داشت اما افزایش حجم عضلات نیازمند داشتن مواردی دیگر نیز هست.

استفاده از مکمل های بدنسازی دراینجا به کمک ورزشکاران می‌آیند و شما چه بخواهید لاغر و عضلانی شوید یا افزایش وزن داشته باشید و عضلانی شوید باید از مکمل های بدنسازی نیز کمک بگیرید. مکمل های بدنسازی تنوع بالایی در نوع، نحوه مصرف، مزایا و معایب هستند که این تنوع باعث می‌شود تا شما علاوه بر امکان انتخاب بین مکمل‌ها بسته به اهدافتان، به راحتی بهترین مکمل برای عضله سازی را نیز به زنجیره خوراکی خود اضافه کرده و عضلاتتان را رشد دهید.

در این مقاله ما قصد داریم تا درخصوص انواع مکمل های بدنسازی، مزایا و ویژگی‌های آنها و بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر صحبت کنیم. سپس بررسی کنیم آیا می‌توان با استفاده از مکمل و تمرینات بدنسازی به بدنی عضلانی رسید یاخیر. اگر شماهم قصد عضله سازی دارید و بدنبال مکملی مناسب هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

چگونه در کنار ورزش چاق شویم؟

چاق شدن در کنار ورزش به معنی افزایش چربی بدن نیست. بلکه شما باید تراکم عضلات و آب میان بافتی را افزایش دهید تا رفته رفته افزایش وزن را نیز داشته باشید. همانطور که گفتیم شما در ابتدا باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. در این رژیم نیز خوردن غذاهای مفید پروتئینی، کربوهیدرات های سالم، چربی طبیعی وغیره وجود داشته باشد. درکنار اینها شما باید تمرینات پرفشار متناسب با هدفتان را نیز دنبال کنید و در آخر از مکمل‌های بدنسازی مناسب نیز استفاده کنید. در ادامه قصد داریم بیشتر درخصوص بهترین مکمل‌های بدنسازی برای عضله سازی و افزایش وزن صحبت کنیم و مواردی را مثال بزنیم.

بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

در ادامه بهترین مکمل های بدنسازی برای افزایش وزن و حجم عضلانی را نام برده و درخصوص ویژگی ها و طریقه مصرف آنها آنها توضیح خواهیم داد.

کراتین ؛ بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل کراتین

یکی از بهترین مکمل‌ها برای افزایش وزن کراتین است. کراتین با کمک به افزایش توان شما در هنگام تمرینات بدنسازی سبب می‌شود تا بتوانید وزنه‌های سنگین تری را بلند کنید. درنتیجه تمرینات پر فشارتری را تجربه نمایید که در نهایت به افزایش حجم عضله نیز کمک خواهد کرد. بهتر است مکمل کراتین را ۱۰ دقیقه قبل از شروع تمرین به میزان ۵ الی ۷ گرم با آب فراوان مصرف کنید. توجه داشته باشید که مصرف کراتین با آب کم ممکن است باعث رسوب مکمل در معده شما شود که ممکن است خطرساز شود.

مکمل BCAA؛ بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل BCAA

مکمل بی سی آ آ بعنوان یکی از غنی ترین مکمل‌های بدنسازی شناخته می‌شود. این مکمل بخاطر داشتن مقادیر زیادی آمینو اسید و گلوتامین و مواد معدنی مفید دیگر موجب افزایش توان عضله، افزایش سطح ریکاوری عضلانی، کمک به افزایش حجم عضله و غیره خواهد شد. این مکمل را می‌توانید در میان وعده صبح و قبل، حین تمرین و بعد از تمرین به میزان ۵ الی ۷ گرم در هر وعده مصرف کنید.

گینر، یکی از بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل گینر

مکمل گینر یک مکمل ترکیبی است. بیشتر مقدار مکمل گینر از پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده و بی سی آ آ، آمینو، گلوتمین و سایر مواد مغذی مفید در آن وجود دارد که اگر در میان وعده صبح و قبل و بعد از تمرین به میزان ۲۰ الی ۳۰ گرم در هر نوبت مصرف شود کمک بسیار بالایی به افزایش وزن خواهدداشت.

بتا آلانین ؛ یکی از بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل بتا آلانین

بتا آلانین دیگر مکمل توانبخش بدنسازی است که ترکیبی از ویتامین‌ها، کراتین و انرژی زا است و با قدرت بالاتری در ریکاوری و افزایش توان عضلات نقش خود را ایفا خواهد کرد. مصرف بتا آلانین برای ۵ گرم قبل از تمرین را پیشنهاد می‌کنیم.

ویتامین D

ویتامین دی باعث تقویت توانایی جسمی می‌شود. این ویتامین را از آفتاب نیز می‌توان جذب کرد. اما در برخی آقایان و مخصوصا بانوان بدن نیاز بیشتری به ویتامین دی دارد. در نتیجه نیاز به مصرف مکمل است. برای بانوان پیشنهاد استفاده هر دو هفته یک عدد قرص ویتامین دی پنجاه هزار و برای آقایان هفته ای یک قرص ویتامین دی ۱۰۰۰ را پیشنهاد می‌کنیم.

کربوهیدرات ؛ یکی از بهترین مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر

مکمل کربوهیدرات

مکمل کربوهیدرات همانند گینر به افزایش وزن کمک زیادی می‌کند. البته شما دریافت کربوهیدرات از غذای روزانه را اگر به مقدار کافی داشته باشید به راحتی به نتیجه لازم خواهید رسید. بنابراین نیاز به تهیه کربوهیدرات ندارید و پیشنهاد می‌کنیم از گینر استفاده کنید. اما اگر قصد مصرف این مکمل را داشتید قبل از تمرین و میان وعده صبح زمان مناسبی برای کربوهیدرات است.

سخن پایانی

در این مقاله درخصوص تغذیه، مکمل های بدنسازی برای افراد لاغر و همچنین مزایا و طریقه مصرف آنها صحبت کردیم. سپس پیشنهاداتی نیز در خصوص استفاده از مکمل های بدنسازی دادیم. توجه داشته باشید که مصرف تمامی مکمل ها نیاز نیست و توصیه هم نمی‌شود. شما کافیست با هماهنگی مربی بدنسازی خود به مصرف تنها یک الی ۳ عدد از انواع مکمل روی بیاورید. اگر آقا هستید در برنامه مکملی خود گینر و کراتین را داشته باشید تا تاثیر زیاد این مکمل هارا حس کنید. همچنین اگر خانم هستید استفاده از گینر، ویتامین دی و بی سی آ آ به شما پیشنهاد می‌شود.
اگر قصد شروع تمرینات بدنسازی را داشتید یا بدنبال خرید انواع دستگاه‌های بدنسازی برای شروع تمرینات در خانه را داشتید به شما فروشگاه دنیز اسپرت را پیشنهاد می‌کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های  کشور در خصوص دستگاه‌های بدنسازی و تجهیزات ورزشی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان است که شما می‌توانید انبوهی از تنوع محصولات را در دنیز مشاهده و پس از بررسی و مقایسه محصولات با استفاده از مشاوره رایگان اقدام به خرید گزینه مدنظر خود کنید. همچنین شما با خرید از دنیز اسپرت علاوه بر استفاده از خدمات پس از فروش در سراسر ایران ضمانت اصالت و سلامت کالارا نیز دریافت کرده و در خریدهای بعدی نیز از تخفیفات ویژه بهره مند خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link