نحوه ورزش با دستگاه مسگری

تجمع چربی در پهلوها، خشکی کمر، ضعف عضلات فیله کمر وغیره اغلب ناشی از وجود مشکل و نبود سلامتی در بدن انسان است. معمولا افرادی که به طور مداوم پشت میز می‌نشینند یا فعالیت بدنی پایینی دارند و یا به هر دلیلی از اضافه وزن رنج می‌برند تمامی این مشکلات را باهم دارند. تقویت این ناحیه باهدف چربی سوزی و تقویت عضلات فیله کمر امریست که بدون شک باید در برنامه‌های ورزشی آن را لحاظ کنید و درنظر بگیرید. این کار با انجام تمرینات گوناگونی امکان پذیر است که یکی از این تمرینات استفاده از دستگاه مسگری برای تقویت پلوها و فیله کمر است. تمرین با دستگاه مسگری سبب می‌گردد تا بتوانید ضعف ناحیه پهلو و فیله کمر را ازبین ببرید و درهنگام پشت میز نشینی یا کارهای گوناگون دیگر کمردرد نداشته و از انعطاف بدنی مناسبی برخوردار شوید.

شاید برایتان سوال باشد که دستگاه مسگری چه دستگاهی است؟ آموزش کار با دستگاه مسگری و تمرینات این دستگاه چگونه است؟ مزایا و معایب مسگری چیست و چه تاثیری بر لاغری و عضله سازی در ناحیه فیله کمر دارد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا درخصوص این دستگاه بدنسازی و آموزش کار با آن بیشتر بدانیم.

دستگاه مسگری چیست؟

دستگاه مسگری چیست؟

دستگاه مسگری وسیله‌ای ورزشی است که از آن برای چربی سوزی درناحیه کمر و پهلوها استفاده می‌شود. این دستگاه جزو بهترین دستگاه‌هایی است که اگر نحوه صحیح تمرین با آن را یادبگیرید می‌تواند دستگاهی عالی برای شکل دادن و فرم گرفتن ناحیه کمر و پهلوها باشد. اگرچه این دستگاه به تنهایی نمی‌تواند فرم دهی به بدنتان را انجام دهد اما برای ناحیه کمر فوق العاده است و استفاده از آن درکنار سایر دستگاه‌های ورزشی می‌تواند بسیار کارساز باشد. دستگاه مسگری مزایا و معایب زیادی نیز دارد که درادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

فواید دستگاه مسگری

دستگاه مسگری مزایای زیادی دارد. اگر بخواهیم این مزایا را بصورت مختصر بیان کنیم به موارد زیر باید اشاره کنیم.

  • خوش استایل شدن کمر

ازبین رفتن چربی‌های پهلو و تقویت عضلات فیله کمر سبب خوش فرم شدن این ناحیه می‌گردد.

  • تقویت عضلات پشت کمر و نخاع

استفاده از دستگاه مسگری سبب تقویت عضلات پشت و فیله کمر می‌شود و همچنین درصورت وجود انحراف یا ضعف در مهره‌ها یا نخاع سبب شکل گیری این ناحیه نیز می‌شود.

  • تقویت فیله کمر

عضلات انتهایی کمر را فیله کمر می‌گویند. با انجام تمرین با دستگاه مسگری عضلات ناحیه فیله کمر مستقیما درگیر شده و تقویت می‌گردند.

  • بالارفتن گردش خون در ناحیه کمر

به دلیل درگیری مستقیم این ناحیه در تمرین با دستگاه ورزشی مسگری گردش خون دراین ناحیه نیز بالا می‌رود که سبب نرم شدن و خارج شدن بدن از حالت خشکی عضلانی می‌شود.

مضرات دستگاه مسگری

یکی از مهم‌ترین مضراتی که تمرین با دستگاه مسگری ممکن است به بدن انسان وارد کند فشار برمهره‌ها و ستون فقرات است. اگر شما آموزش کار با دستگاه مسگری را ندیده باشید ممکن است به‌جای تقویت بدن، به آن آسیب‌های جدی وارد کنید. فشار بیش از حد به بدن درهنگام تمرین، چرخش زیاد و همچنین استفاده طولانی مدت ممکن است مسبب ایجاد فشار در این ناحیه گردد.

انواع حرکت با مسگری

انواع حرکت با دستگاه مسگری

در ادامه پنج حرکت را مثال می‌زنیم که می‌توان انجام داد و نحوه انجام این تمرینات را نیز توضیح خواهیم داد.

حرکت اسکات با دستگاه مسگری

همزمان با چرخیدن به هردو طرف همانند حرکت اسکار زانوها را تا ۴۵ درجه خم کنید و به آرامی تمرین کنید. به این حرکت اسکات با دستگاه مسگری می‌گویند.

حرکت چرخش و اسکات با دستگاه مسگری

همانطور که نام حرکت مشخص می‌کند، این تمرین، ترکیبی است. تمرین چرخش و اسکات به این شکل است که ابتدا با گرفتن دمبل ایروبیک ابتدا ۵ مرتبه به راست و چپ کمرتان را بچرخانید،سپس زانوهایتان را خم کرده و دستانتان را بکشید و سپس به آرامی به حالت ابتدایی خود بازگردید.

حرکت پیچ و تاب با دستگاه مسگری

رایج‌ترین حرکت با دستگاه مسگری همین پیچ و تاب با دستگاه مسگری است. شما کافی است روی دستگاه ایستاده و پاهای خود را برروی چرخونک قراردهید و سپس به آرامی به راست و چپ بپیچید. در هنگام انجام این تمرین سعی کنید تا بالاتنه شما ثابت بماند و فقط پایین تنه حرکت کند.

حرکت قوس پا با دستگاه مسگری

برای انجام این حرکت روی چرخونک بنشینید، پاهایتان را جفت کنید و سپس به صورت حرکت ARC یا کمان آن را به راست و چپ قوس دهید. در هنگام تمرین دستانتان را روی زمین ثابت نگه‌دارید و بهتراست از یک جفت دمبل نیز کمک بگیرید. درهنگام تمرین بهتراست به جهت حلوگیری از آسیب بدنتان را به عقب بکشید.

حرکت مسگری با دمبل

برای انجام این تمرین روی چرخونک بایستید، یک یا دوعدد دمبل در هردودست بگیرید و سپس به آرامی به طرفین بچرخید. مراقب باشید که هنگام تمرین به مهره‌های کمرتان فشار نیاید تا از آسیب دیدگی درامان باشید.

دستگاه مسگری برای پهلو

همانطور که گفتیم یکی از اثرگذارترین تمرینات و دستگاه‌ها برای سوزاندن چربی‌های پهلو و خوش فرم شدن این ناحیه، تمرین و استفاده از دستگاه مسگری است. استفاده از دستگاه مسگری نه تنها برای چربی سوزی پهلوها مناسب است بلکه برای عضله سازی در ناحیه فیلع کمر، رفع خشکی و تقویت مفاصل و مهره‌های ناحیه کمر و ستون فقرات و همچنین برای عضلات پشت و باسن نیز موثر است.

تاثیر دستگاه مسگری در لاغری

شاید انجام تمرینات با هدف چربی سوزی برای سوزاندن چربی‌های یک ناحیه نبوده و برای کل بدن و چربی سوزی کل بدن موثر است اما باید درنظر داشت که تمریناتی که برای یک ناحیه انجام می‌شود می‌تواند به چربی سوزی بیشتر و سریعتر این نواحی کمک بیشتری کند. انجام این تمرین همین که گردش خون را در این ناحیه افزایش دهد می‌تواند سبب افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی بیشتر در ناحیه پهلوها شود.

تفاوت مسگری نشسته و ایستاده

تفاوت مسگری نشسته و ایستاده

دستگاه مسگری در دونوع تولید شده است که یکی ایستاده و دستگری نشسته است. دستگاه ایستاده یک دستگیر و یک چرخونک دارد که با گرفتن دستگیره و ایستادن روی چرخونک می‌توانید تمرین کنید و دستگاه مسگری نشسته یک صندلی کوچک دارد که برروی آن می‌نشینید، پاهایتان را روی پایه‌ها می‌گذارید و با گرفتن دستگیره‌ها به آرامی می‌چرخید و تمرین می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم به دلیل تعادل بیشتر و فشار کمتر همواره سعی کنید تا از دستگاه مسگری ایستاده استفاده نمایید.

مدت زمان استفاده از دستگاه مسگری

دستگاه مسگری همانقدر که می‌تواند مفید باشد، می‌تواند مضر نیز باشد. این دستگاه برای استفاده کوتاه مدت مناسب است و دستگاهی نیست که اگر هنگام تمرین با آن به خودتان فشار بیاورید تا نتیجه بهتری بگیرید. بلکه برای استفاده از این دستگاه باید به آرامی تمرین کرده و مدت زیادی از آن استفاده نکنید. نهایت استفاده از این دستگاه در هر وعده تمرینی و مطابق نظر مربیان متخصص بین ۳ الی ۵ دقیقه بوده و استفاده بیشتر از آن توصیه نمی‌گردد.

نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه مسگری

در انتها چند نکته مهم و مختصر در خصوص ایندستگاه را بیان می‌کنیم که رعایت آن‌ها می‌تواند سبب نتیجه گیری بهتر برای شما شود.

  • از دستگاه برای مدت زیاد استفاده نکنید
  • بدون گرم کردن به استفاده از دستگاه نپردازید
  • اگر مشکل مفصلی ونخاعی دارید از دستگاه بدون اجازه پزشک استفاده نکنید
  • از قراردادن وزنه برروی دستگاه به جهت کنترل بهتر یا فشار بیشتر استفاده نکنید
  • حتما در هنگام تمرین دامنه حرکتی را کنترل نماید و از چرخش بیش از حد خودداری نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص دستگاه مسگری، آموزش کا با دستگاه مسگری و تمرینات آن صحبت کردیم و از مزایا و معایب آن نیز باخبر شدیم. در انتها قصد داریم درخصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یک از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های کشور است که علاوه بر عرضه انواع دستگاه‌های ورزشی ازجمله دستگاه مسگری، امکان بررسی و مقایسه انواع دستگاه‌هارا نیز برای شما عزیزان فراهم کرده است. همچنین شما می‌توانید هرسوالی درخصوص تمرین با دستگاه مسگری یا سایر سوالات ورزشی را از متخصصبن باتجربه ورزشی دنیز اسپرت بپرسید و به رایگان به پاسخ سوالات خود برسید. همچنین درصورتی که قصد خرید دستگاه مسگری را دارید می‌تواند پیش از خرید از مشاوره رایگان دنیز اسپرت نیز استفاده نمایید. برای ارتباط با متخصصین دنیز اسپرت کافیست با فرم زیر را پر کنید.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

سوالات متداول درباره نحوه استفاده از دستگاه مسگری

چرا باید از دستگاه مسگری یا لغزونک استفاده کنیم؟

دستگاه مسگری یکی از بهترین دستگاه‌ها برای چربی‌سوزی ناحیه کمر و پهلوها است. از دیگر فواید این دستگاه ساده می‌توان به خوش استایل‌شدن کمر، تقویت عضلات فیله کمر، پشت کمر و بالارفتن گردش خون اشاره کرد.

چه حرکاتی میتوان با دستگاه مسگری انجام داد؟

برای آب‌کردن چربی‌های پهلو و کمر میتوان حرکاتی مانند اسکات، پیچ و تاب، قوس پا و … را با دستگاه مسگری انجام داد. همچنین استفاده از دمبل روی مسگری، میتوان تاثیرگذار باشد.

مدت زمان استفاده از دستگاه مسگری چقدر است؟

برای استفاده از این دستگاه باید به آرامی تمرین کنید. نهایت استفاده از این دستگاه در هر وعده تمرینی و مطابق نظر مربیان متخصص بین ۳ الی ۵ دقیقه بوده و استفاده بیشتر از آن توصیه نمی‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link