بهترین تمرینات لاغری بازو

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد دارای اضافه وزن با آن مواجه می‌شوند چاق شدن و شل شدن بازوها است. این اتفاق در ابتدا شاید به چشم نیاید اما زمانی که شما بخواهید لاغر شوید می‌بینید بازوهایتان به اندازه سایر قسمتها لاغر نشده و مشکل ساز خواهد شد. بازوها مخصوصا در بانوان دارای پوست نازک هستند که به راحتی با سایز گرفتن پوست، این قسمت نیز کش آمده و بزرگ می‌شود و در نهایت با وجود لاغری اما این قسمت هنوز دارای افتادگی است. تمرینات لاغری بازو چیزیست که این افراد باید در کنار سایر تمرینات و فعالیت‌های لاغری آن را نیز پیگیری کنند تا بتوانند آرام آرام پوست و چربی‌های این ناحیه را نیز کاهش دهند.

البته توجه داشته باشید که افرادی که در این ناحیه چاقی ارثی دارند ممکن است کار سخت‌تری نسب به سایر افراد داشته باشند زیرا درکنار تمرینات لاغری برای بازو و رعایت تغذیه ممکن است مجبور به انجام عمل جراحی نیز بشوند. در ادامه در خصوص ورزش برای لاغری بازو، علت چاق شدن بازوها، حرکات موثر برای لاغری بازو و سایر موارد صحبت خواهیم کرد. اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ سوالاتتان هستید تا انتها باما همراه‌باشید.

تمرینالت لاغری بازو

علت چاق شدن بازوها

چاق شدن بازوها ممکن است علت‌های زیادی داشته باشد اما اگر بخواهیم در خصوص علل اصلی این مشکل صحبت کنیم باید موارد زیر را مثال بزنیم.

 • اضافه وزن: چاق شدن و عدم رعایت تغذیه اصولی سبب افزایش سایز دستان می‌گردد.
 • ارثی: چاقی بازوها نیز همانند چاقی کل بدن می‌تواند ارثی باشد. اگر شما در خانواده ای هستید که استعداد چاقی دارند بهتر است قبل از اینکه این ارث گریبان شمارا نیز بگیرد مراقب تناسب اندام و چاقی بازوهایتان باشید.
 • افزایش سن: با گذر سن و پیرشدن بدن و پوست بدن آرام آرام به سمت پیری رفته و شل می‌شود. چاقی بازوها و یا افتادگی پوست در این ناحیه در سنین بالا نیز امری شایع است.
 • جنسیت: چاقی بازوها در بانوان بیشتر از آقایان است اما این مسئله چیز قطعی نیست و ممکن است آقایان نیز دچار چاقی بازو شوند.
 • عادات بد و سبک نادرست زندگی: داشتن عادات اشتباه، بدخوابی و کم‌خوابی، غذاخوردن قبل از خواب، ماساژ دادن زیاد دستها وغیره از جمله موارد موثر در چاقی بازوها است.

لاغری بازو با کش

یکی از تجهیزات ورزشی که برای تمرینات لاغری بازو مناسب است کش وزشی است. کش ورزشی در انواع و مقاومت‌های مختلفی تولید می‌شود و انتخاب نوع مناسب برای تمرینات بازو بسته به سلیقه و توانایی تمرینی شماست. در ادامه تمریناتی ساده اما موثر را در خصوص لاغری بازو مثال می‌زنیم و نحوه انجام آنها را خواهیم گفت.

جلوبازو و پشت بازو با کش

جلوبازو و پشت بازو با کش

انجام این حرکات کاملا مشابه انجام تمرینات با دمبل است. کافیست شما وسط کش را در زیر پاهایتان قرار دهید و با هردودست طرفین کش را در دستانتان بگیرید و سپس به آرامی بازوهایتان را باز و بسته کنید. این حرکات را روزانه حداقل برای ۵ ست ۲۰ تکراری انجام دهید. برای تمرین پشت بازو نیز ابتدا یک طرف کش را زیر یکی از پاهایتان قرار دهید و سپس سمت دیگر کش را با دستی که هم راستای پایتان است بگیرید. سپس از پشت و بالای سر به ارامی دستتان را بالا آورده و پایین ببرید و این کار را برای ۵ ست ۲۰ تکراری برای هریک از دستانتان انجام دهید. توجه داشته باشید که انتخاب کش مناسب برای شما بسته به توان بدنی و استفاده از مشاوره متخصصین ورزشی است.

لاغری بازو با دمبل

تمرینات با دمبل انواع زیادی دارد و حرکات لاغری بازو با دمبل به دلیل وجود این تنوع بالا می‌تواند جذاب و موثر باشد. در ادامه دوتمرین مناسب برای لاغری با دمبل را مثال می‌زنیم.

جلوبازو چکشی با دمبل

جلوبازو چکشی با دمبل

حرکت جلو بازو چکشی یکی از محبوب‌ترین تمرینات تقویت بازو در ورزش بدنسازی است. انجام این تمرین با این شکل است که دودمبل در دستانتان می‌گیرید، ابتدا دست راست را به نحوی که دو سر دمبل عمود بر سطح زمین باشند بالا برده و یک زاویه ۷۰ درجه در آرنج دستانتان ایجاد می‌کنید. سپس دستتان را با آرامی باز می‌کنید و این حرکت را مجددا برای دست دیگرتان نیز انجام می‌دهید. این تمرین علاوه بر تقویت عضله بازو سبب ایجاد گردش خون زیاد در بازو و ساعد می‌شود که بسیار موثر است. انجام این تمرین را برای حداقل ۵ ست ۱۵ تکراری توصیه می‌کنیم.

پشت بازو و جلوبازو خوابیده

پشت بازو و جلوبازو خوابیده

برای انجام این تمرین باید روی نیمکت دراز بکشید، دو دمبل در دستانتان بگیرید و سپس دستانتان را در کنار بدنتان نگه داشته و به آرامی تا نود درجه خم کنید. این کار را برای ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید. برای پشت بازو نیز دستانتان را در حالی که دراز کشیده اید به شکل نود درجه در کنار سرتان نگه دارید، سپس به آرامی دستانتان را باز کنید به شکلی که پس از باز شدن دستانتان، به سطح زمین عمود شوند. انجام این تمرین باید به آرامی انجام شود و نیاز به استفاده از دمبل های سنگین نیست. انجام این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری توصیه می‌کنیم.

پشت بازو دمبل کیک بک

پشت بازو دمبل کیک بک

برای انجام این تمرین در هر دست یک دمبل بگیرید و زانوهای خود را کمی خم کنید. آرنج های خود را به پهلوهای خود بکشید در حالی که آرنج های خود را در همان زمان کمی خم نگه دارید. اکنون، در حالی که کف دست‌هایتان روبه‌روی یکدیگر قرار دارند، دمبل‌ها را با حفظ کنترل بازو به عقب ببرید و آرنج‌هایتان را صاف کنید. هنگامی که آرنج شما کاملا صاف است، سعی کنید عضلات سه سر خود را در حالی که دمبل ها را به سمت بالا و به سمت سقف فشار می دهید، منقبض کنید. بازوها را کمی در آرنج خم کنید و دمبل ها را پایین بیاورید و به حالت اول برگردید. این تمرین را برای ۳ ست ۱۲ تکراری انجام دهید.
نشر از جانب 

نشر از جانب با دمبل

با باز کردن پاها به اندازه عرض شانه شروع کنید و دمبل های خود را به سمت داخل بگیرید و کف دست ها را به سمت داخل نگه دارید. مطمئن شوید که پاهای خود را در تمام طول حرکت صاف نگه دارید. وزنه ها را تا ارتفاع شانه بالا ببرید در حالی که بازوهای خود را صاف نگه دارید. بالاترین نقطه باید موازی با کف باشد. سپس در این حالت برای چند ثانیه بمانید. سپس دمبل‌ها را به آرامی پایین بیاورید و روی حفظ کنترل آن‌ها تمرکز کنید تا زمانی که به موقعیت شروع برسید. این تمرین را برای ۳ ست ۱۲ تکراری انجام دهید.

حرکات ورزشی لاغری بازو در خانه

در ادامه در خصوص تمریناتی صحبت می‌کنیم که به لاغری بازوها در خانه کمک می‌کنند.

شنا سوئدی یکی از تمرینات لاغری بازو

شنا سوئدی

شنا سوئدی جزو محبوب‌ترین و پراستفاده ترین تمرینات بدنسازی است. برای انجام این تمرین کف دستان و نوک پاهایتان را روی زمین بگذارید و سپس به آرامی بالا و پایین بشوید. توجه کنید که این تمرین نیازمند نرمش و گرم کردن است و بهتر است ۴ ست ۱۰ تکراری انجام شود.

پایین آمدن از صندلی

پشت بازو دیپ در باشگاه یا پایین آمدن از صندلی تقریبا مشابه هم انجام می‌شود. کافیست دو دستتان را لبه صندلی بگیرید، پاهایتان را روی زمین بگذارید و سپس به آرامی بدنتان را رها کرده و با کمک دستانتان بالا و پایین بشوید. انجام این تمرین برای ۳ ست ۱۵ تکراری مناسب است.

حرکت قیچی برای لاغری بازو

حرکت قیچی

برای انجام این تمرین بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس دستانتان را به طرفین باز کنید و سپس به سمت بدنتان ببرید و بدون خم شدن آرنج این کار را ادامه دهید. این تمرین برای ۵ ست ۳۰ تکراری مناسب است.

طناب زدن یکی از ورزش ها برای لاغری بازو

طناب زدن

تمرین طناب زنی نیز همانند شنا سوئدی یکی از معروف‌ترین تمرینات بدنسازی است. طناب زنی را چه با طناب و چه شبیه سازی شده برای ۴ ست ۴۰ تکراری انجام دهید.

حرکت لاغری بازو

پلانک

این تمرین نیز بسیار موثر است. برای انجام این تمرین رو زمین دراز بکشید و از آرنج تا کف دستانتان را روی زمین چسبانده و نوک پاهایتان را روی زمین نگه‌دارید و سعی کنید تا بدنتان را با فاصله از زمین نگه‌دارید. این تمرین علاوه بر بازوها برای شکم نیز مفید است و بهتر است برای ۴ ست ۲۰ ثانیه انجام شود.

شنای کج برای لاغری بازو

شنای کج

شنای کج همانند شنا سوئدی است با این تفاوت که شما به جای بالا و پایین شدن با هر دودست باید با یک دست بالا و پایین شوید. این تمرین را برای ۳ ست ۱۰ تکراری توصیه می‌کنیم.

لاغری بازو با دستگاه بدنسازی

شاید انتخاب بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو کمی سخت باشد اما در این قسمت سعی داریم تمرینات مناسب برای لاغری بازو را نام ببریم.

 • جلوبازو دستگاه – ۴ ست ۱۰ تکراری
 • پشت بازو سیمکش – ۴ ست ۱۲ تکراری
 • جلو بازو سیمکش فیگوری – ۴ ست ۱۵ تکراری
 • پشت بازو هالتر خوابیده – ۴ ست ۸ تکراری
 • ساعد از رو و پشت ۴ ست ۲۰ تکراری
 • جلو بازو طناب با دستگاه – ۳ ست ۱۵ تکراری
 • جلو بازو هالتر – ۳ ست ۱۰ تکراری

رژیم غذایی برای لاغری بازو

رعایت رژیم غذایی چیزیست که باید تحت هر شرایطی آن را درنظر بگیرید. لاغری بازوها نیز با رعایت رژیم غذایی تاحد زیادی به نتیجه خواهد رسید. در این بین نخوردن فست فود، قند، نوشابه و همچنین استفاده از خوراکی های پروتئین دار و کم چرب به نتیجه گیری سریعتان کمک خواهد کرد. همچنین مصرف مکمل‌های تقویتی و پروتئین دار نیز بسیار مفید است.

تمرینات لاغری بازو

لاغری سریع بازو در یک هفته

برخی افراد فکر می‌کنند بازوهایشان را می‌توانند در یک هفته لاغر کنند. نکات و موارد زیادی وجود دارند که در این مسئله تاثیر گذار هستند و باید رعایت شوند اما لاغر شدن بدن و بازوها با رعایت رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی بازو انجام پذیر است. توجه داشته باشید که لاغری بازوهایی که در اثر موارد ارثی چاق شده‌اند باید با تلاش بیشتر و همچنین سرعت کمتری انجام می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم درخصوص چاقی بازوها و نحوه انجام تمریناتی که به لاغری بازوها کمک می‌کنند صحبت کنیم و از تمریناتی گفتیم که درخانه و باشگاه می‌توانید آنهارا انجام دهید. در انتها قصد داریم در خصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین فروشگاه‌های کشور است که شما عزیزان علاوه بر امکان خرید انواع دستگاه‌های بدنسازی برای لاغری بازو می‌توانید برای دریافت برنامه غذایی و تمرینی نیز از متخصصین ورزشی دنیز اسپرت کمک بگیرید. همچنین اگر سوال و یا راهنمایی درخصوص تمرینات بازو نیاز دارید نیز می‌توانید با مشاورین و متخصصین دنیز اسپرت درمیان بگذارید. متخصصان دنیز اسپرت به شما در دریافت برنامه ورزشی مناسب برای لاغری بدن و بازوها و خرید انواع وسایل ورزشی کمک می‌کنند. برای ارتباط با ما کافیست فرم زیر را پر کنید.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

 • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

سوالات متداول درباره تمرینات لاغری بازو

آیا می‌توان با تمرین در خانه بازوها را لاغر کرد؟

تمرینات بسیار زیادی برای لاغری بازو وجود دارد که بدون نیاز به وسیله خاصی هستند، در نتیجه می‌توان به راحتی و با آشنایی و دانستن این تمرینات و انجام آن‌ها به صورت مستمر، بازوها را لاغر کرد. این تمرینات شامل تمرینات لاغری بازو با کش، دمبل و … می‌باشد. البته تمریناتی مانند پلانک و شنا سوئدی نیاز به وسیله خاصی نداشته و به راحتی میتوان آن‌ها را در خانه انجام داد.

چگونه در یک هفته بازوهایمان را لاغر کنیم؟

برای لاغری سریع بازو، باید رژیم غذایی را رعایت کرده و تمرینات را به صورت فشرده و منظم انجام دهید. همچنین برای تاثیرگذاری بیشتر بهتر است با یک مربی ورزشی نیز مشورت کنید.

چگونه با دمبل، بازوهایمان را لاغر کنیم؟

دمبل یکی از وسایل ورزشی پرکاربرد است که استفاده از آن می‌تواند تاثیر خوبی روی بازوها داشته‌باشد. از بهترین تمرینات لاغری برای بازو با دمبل، میتوان به جلو بازو چکشی با دمبل و پشت بازو و جلوبازو خوابیده اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link