بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو

یکی از اصلی ترین عضلاتی که در طول هفته حتما باید تمرین داده‌شوند عضلات بازو هستند. در این بین عضلات بازو افراد چاق باید متفاوت نسبت به افراد لاغر تمرین داده شود و باید از برنامه های متفاوتی استفاده کرد. همچنین اگر شخص ورزشکاری دستان چاقی دارد باید تمرینات پر تکرار با وزن کمتر را در برنامه خود استفاده نماید. اما در این بین بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو کدام است؟ آیا می‌توان عضلات جلو بازو و پشت بازو را با یک دستگاه تمرین داد؟ تمرینات بازو برای افرادی که قصد عضلانی شدن را دارند به چه شکل است و کدام تمرینات برای آنها مناسب است؟ انواع دستگاه بدنسازی برای بازو کدام دستگاه‌ها هستند؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

دستگاه جلو بازو لاری

دستگاه جلو بازو لاری یکی از محبوب ترین دستگاه‌های موجود در میان دستگاه های بازو است. این دستگاه شبیه ساز میز لاری است. شما به جای تمرین با هالتر یا دمبل با وزنه آزاد از دو دستگیره استفاده کرده و وزنه ی مورد نظرتان را بر روی خود دستگاه انتخاب می‌کنید. نحوه کار با این دستگاه فرقی با میز لاری نداشته و نحوه تمرین با آن بسته به توان شما می‌تواند از حداقل ۳ ست ۱۲ تکراری شروع شود. همچنین اگر دامنه حرکتی تمرینات شما کامل باشد تاثیرات تمرین بر روی تمامی نقاط عضله جلو بازو به مرور زمان قابل مشاهده خواهد بود.

دستگاه جلو بازو لاری

نکته ای که باید در هنگام کار با این دستگاه رعایت کنید این است که در این حرکت از انتخاب وزنه های سنگین پرهیز نمایید. زیرا ممکن است خطرات پارگی عضلات در انتظار شما باشد. دلیل وجود این خطر نیز این است که نحوه انجام تمرین و دامنه حرکتی به عضله بازو فشارآورده و باید جانب احتیاط را رعایت نمایید.

دستگاه پشت بازو دیپ

دستگاه پشت بازو دیپ

دستگاه پشت بازو دیپ نیز از دیگر دستگاه‌هایی است که تاثیر به سزایی روی عضلات پشت بازو دارد. این دستگاه بدنسازی به نوعی شبیه ساز حرکت دیپ است که سابقا بر روی دو نیمکت ساده انجام می‌شد. اما انجام حرکت‌های ورزشی مختلف با این دستگاه خطراتی داشت. حرکت پشت بازو دیپ علاوه بر عضلات بازو بر روی عضلات زیر سینه نیز موثر است. اما عمده اثر آن در صورتی که دامنه حرکتی به طور کامل انجام شود بر روی تمامی بخش های عضله پشت بازو می‌باشد. دستگاه پشت بازو دیپ به دو شکل وزنه آزاد و وزنه سیمکش طراحی و تولید شده است. این دستگاه به دلیل قیمت مناسب و  کیفیت تمرینی نوع وزنه آزاد دارای طرفداران بیشتری است و در باشگاه‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه اسمیت

دستگاه اسمیت

دستگاه اسمیت برای حرکات بسیاری طراحی و تولید شده‌است. در این بین یکی از حرکات و تمریناتی که در خصوص این دستگاه وجود دارد انجام حرکت پشت بازو پرسی است. همانطور که شما حرکت پشت بازو پرسی را روی نیمکت پرس سینه انجام می‌دادید حرکت پشت بازو پرسی با دستگاه اسمیت هم به همان شکل انجام می‌شود. با این تفاوت که ایمنی انجام تمرینات با این دستگاه بدنسازی چندکاره بسیار بیشتر از دستگاه‌های وزنه آزاد است. انجام تمرینات بازو در این دستگاه با محدوده حداقل ۳ ست ۱۵ تکراری در اواسط تمرینات بازو می‌تواند بیشترین بازدهی ممکن را برای شما داشته باشد.

دستگاه سیم کش

دستگاه سیم کش

در میان تمام دستگاه های بازو، شاید بتوان گفت بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو همین دستگاه سیم کش باشد. دستگاه سیم کش دارای قابلیت انجام انواع حرکات جلو بازو و پشت بازو را دارد و این امکان را به شما می‌دهد که در حالات مختلف بتوانید عضلات بازو خود را تمرین دهید. جلو بازو سیم کش، پشت بازو سیم کش، جلو بازو وپشت بازو تک دست، مچ برعکس و غیره از عمده ترین تمریناتی است که با دستگاه سیم کش انجام می‌شوند. همچنین انجام این تمرینات با حداقل ۳ ست ۱۵ تکراری می‌تواند تاثیرات بسزایی روی عضلات جلو بازو وپشت بازوی شما داشته باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه کامل و مناسب برای تقویت عضلات بازوی خود را دارید، از دستگاه سیم کش می‌توان به عنوان یکی از بهترین دستگاه های بدنسازی برای بازو نام برد.

دستگاه پرس بالا سینه

دستگاه پرس بالا سینه

انجام حرکت پشت بازو پرسی تنها با میز پرس سینه انجام نمی‌شود. این تمرین با میز بالا سینه نیز قابل انجام است. در نتیجه از دستگاه پرس بالا سینه نیز می‌توان به عنوان یکی از دستگاه های موثر در تمرینات بازو نام برد. تاثیر انجام حرکت پشت بازو پرسی بالا سینه بیشتر بر روی عضلات داخلی بازو بوده و در صورتی که دامنه حرکتی به طور کامل رعایت شود تمامی عضلات پشت بازو در حین تمرین درگیرشده و تقویت می‌شوند. انجام تمرینات با دستگاه پرس بالا سینه به شکل حدودی ۴ ست ۱۲ تکراری بیشترین تاثیر را می‌تواند در میانه برنامه تمرینی بازو برایتان داشته باشد.

دستگاه لت بدنسازی

دستگاه لت بدنسازی

شاید فکر کنید که دستگاه لت چگونه می‌تواند در رشد عضلات بازو به شما کمک کند. در این خصوص باید بگوییم که انجام تمرینات با دستگاه لت به دلیل اینکه شما با وزنه بالاتری تمرین می‌کنید و هم چنین تمام حرکت را با دستانتان انجام می‌دهید تاثیرات بسیاری در درگیر کردن و تقویت عضلات بازو شما دارد. این نوع حرکات البته تاثیرات عمده ای روی عضلات زیربغل دارند اما از آن ها به عنوان حرکات بازو نیز استفاده می‌شود. اگر قصد انجام تمرین با این دستگاه را داشتید، با رعایت موارد احتیاطی، می‌توانید ۴ ست ۱۲ تکراری را در میان برنامه هایتان جای دهید.

خرید بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو

خرید بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو

در این مقاله سعی کردیم شما را با دستگاه‌هایی که تاثیرات بسزایی در تقویت عضلات بازو دارند آشنا کنیم. همچنین با نحوه کار آنها تا حدودی آشنا شدیم و متوجه شدیم که هر دستگاه با چه شرایطی می‌تواند حداکثر تاثیرات را روی عضلات بازوی شما داشته باشد. این دستگاه‌ها تنها بخشی از بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو بودند و دستگاه ها و تمرینات بسیار زیاد دیگری نیز هستند که شما می‌توانید از آنها برای عضله سازی استفاده نمایید. البته فراموش نکنید که علاوه بر آشنایی با دستگاه‌ها برای عضله سازی بازو، باید با تمرینات لاغری بازو نیز آشنا باشید تا قبل از عضله سازی، چربی‌های موجود در بازو را کاهش دهید.

اگر قصد خرید دستگاه بدنسازی برای بازو را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه دنیز اسپرت نیز حتما مراجعه کنید و با انواع دستگاه‌ بدنسازی شوید. شما می‌توانید پس از بررسی مشخصات، کارایی و قیمت‌های تمامی دستگاه‌ها، از متخصصین خبره و با تجربه دنیز اسپرت به جهت انتخاب صحیح‌تر مشاوره رایگان دریافت نمایید. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است که همواره سعی داشته در جهت جلب رضایت مشتریان قدم برداشته و با ارائه خدمات زیادی از جمله مشاوره پیش از خرید رایگان، به شما در جهت تجربه خریدی لذت بخش یاری برساند. برای ارتباط با متخصصان فروشگاه دنیز اسپرت درباره بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو، کافیست فرم زیر را پر کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link