آموزش ساخت باشگاه خانگی

ورزش در خانه همواره جزء چالش برانگیزترین کارها بوده است. زیرا هر شخصی ممکن است نتواند به شکل مداوم آن را انجام دهد. انجام تمرینات بدنسازی در خانه بدون داشتن لوازم ورزشی و دستگاه های بدنسازی خانگی نیز شدنی اما مقداری سخت است. اما اگر شما از دسته افراد با اراده و همچنین دارای شرایطی خاص هستید که نمی‌توانید در باشگاه تمرین کنید و به دنبال ساخت یک باشگاه برای خود هستید یا به هر طریقی قصد انجام تمرینات بدنسازی را در خانه دارید، با ما در این مقاله همراه شوید تا با یکدیگر نحوه ساخت باشگاه خانگی را مرور کرده و از مزایای آن با یکدیگر صحبت کنیم.

نحوه ساخت باشگاه خانگی

مزایا باشگاه خانگی

در ابتدا در خصوص مزایا باشگاه خانگی صحبت می‌کنیم. داشتن باشگاه خانگی، اثرات مثبتی در زندگی، تناسب اندام و روحیات شما و خانواده‌تان دارد. اولین مزیت مهم داشتن یک باشگاه خانگی، دور شدن از تنبلی و در یک کلام جلوگیری از افزایش وزن به دلیل مشکلات کم‌تحرکی و تغذیه است. مزیت دیگر مهمی که تمرین در خانه دارد افزایش روحیه و انرژی مثبت و همچنین قوی کردن ذهنیت شماست. همچنین در کنار این موارد، هم شما و هم تمامی اعضای خانواده‌تان کمتر دچار مشکلات جسمی و روحی خواهید شد. صرفه‌جویی در وقت، دور بودن از آلودگی‌های باشگاهی برای افرادی که دارای حساسیت‌های پوستی هستند و داشتن وقت استراحت بیشتر از مزیت‌هایی است که با ساخت باشگاه خانگی از آنها بهره‌مند خواهید شد.

باشگاه خانگی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر بخواهیم کلی بگوییم، داشتن باشگاه خانگی برای همه مناسب است. اما اگر بخواهیم بسته به شرایط افراد صحبت کنیم، ساخت باشگاه خانگی برای افرادی مناسب است که قصد ورزش‌کردن دارند اما توان و وقت تمرین در باشگاه را ندارند. داشتن فضای کافی در خانه نیز مورد بعدی است که مشخص کننده تناسب وجود باشگاه خانگی در یک خانه را مشخص می‌کند.

اگر در خانه‌تان یک اتاق بی‌استفاده بزرگ یا یک سالن بزرگ دارید که سقف بلندی دارد، شاید بتوان گفت که شما بهترین موقعیت را برای ساخت باشگاه خانگی دارید و تنها چیزی که نیاز دارید بدانید، آموزش ساخت باشگاه خانگی است. البته داشتن اتاق یا سالن بزرگ یک الزام در داشتن یک باشگاه خانگی نیست و شما می‌توانید در هر حالتی یک باشگاه خانگی کوچک نیز داشته باشید اما بهترین شرایط محیطی برای انجام تمرینات بدنسازی یک مزیت در تمرینات خانگی به شمار می‌رود.

هزینه ساخت باشگاه خانگی

آیا ساخت باشگاه خانگی به هزینه زیادی نیاز دارد؟

پاسخ به این سوال به شرایط محیطی خانه، بودجه شما و هدفتان از تمرینات خانگی بستگی دارد. اگر فضای مناسب و کافی و هدف تمرینی دارید و  البته منابع مالی لازم برای ساخت باشگاه خانگی را فراهم کرده‌اید، به راحتی می‌توانید صاحب یک باشگاه خانگی باشید. نکته‌ای که در این بین وجود دارد مبالغی است که باید هزینه کنید. دستگاه‌های خانگی قیمت‌های متفاوتی دارند که برای شروع ممکن است مبالغی بالا هزینه کنید. اما این را بدانید که دستگاه‌هایی نیز وجود دارند که علاوه بر قیمت مناسب‌تر، همان کیفیت و کارایی دستگاه‌های گران‌قیمت را هم دارا هستند. برندهای معتبر نیز در سال‌های اخیر اقدام به تولید محصولاتی کردند که با همان کیفیت و کارایی نیازتان را اما با قیمتی به صرفه و مناسب‌تر راه می‌اندازد.

هدف شما از داشتن باشگاه خانگی چیست؟

همانطور که می‌دانید داشتن هدف اولین رکن مهم برای شروع هر کاری است. برای ساخت باشگاه خانگی نیز هدف اولویت اول است. داشتن هدف به شما کمک می‌کند تا بسته به آن، برای انتخاب دستگاه‌های مورد نظرتان بتوانید به راحتی جستجو کنید و دستگاه‌های متناسب با هدفتان را خریداری نمایید. همچنین بتوانید دستگاه هایی را که برای عضله سازی یا چربی سوزی مناسب هستند، بیشتر بشناسید. مثلا اگر دستان ضعیفی دارید باید به دنبال بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو بگردید و یا اگر دارای اضافه وزن هستید با به دنبال بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی باشید. تمام این موارد بسیار مهم جزو مواردی هستند که بسته هدف شما تعیین شده و در هنگام تجهیز باشگاه خانگی‌تان شما را یاری می‌کنند.

ضروری ترین وسایل ورزشی در ساخت باشگاه خانگی

ضروری ترین وسایل مورد نیاز برای ساخت باشگاه خانگی

همانطور که گفتیم داشتن هدف حرف اول را در تجهیز باشگاه خانگی می‌زند اما در این بین، دستگاه‌هایی وجود دارند که جزء دستگاه‌های اصلی و مهم مورد نیاز در ساخت هر باشگاه خانگی می‌توانند باشند. در ادامه تعدادی ازین دستگاه ها را نام برده و توضیحاتی کوتاه در خصوص آنها ارائه می‌کنیم.

تردمیل

دستگاه تردمیل اصلی‌ترین دستگاه هوازی چه در باشگاه و چه در خانه است. این دستگاه بسیار مهم برای اهداف کاهش وزن است و تقریبا عضو اصلی تجهیز یک باشگاه خانگی به شمار می‌رود که هر کسی برای رسیدن به لاغری حتما به سراغ استفاده از آن خواهدرفت.

الپتیکال

الپتیکال نیز دستگاه هوازی دیگری است که برایتان می‌تواند مفید و پر استفاده باشد. این دستگاه برای چربی سوزی و لاغری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. الپتیکال در کنار تردمیل جزو پر مصرف‌ترین دستگاه‌های هوازی است که هم در خانه و هم در باشگاه های بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت دستگاهی است که هم می‌توان برای عضله سازی و هم چربی سوزی از آن استفاده کرد. اما در مجموع این دستگاه نیز از جمله دستگاه هایی است که برای چربی سوزی مفید است. دوچرخه ثابت برای افرادی که دارای زانو درد یا کمر درد نیز هستند بسیار مناسب است و شما با خرید دوچرخه ثابت مبلی برای باشگاه خانگی‌تان می‌توانید به راحتی تمرینات خوبی را تجربه نمائید.

دمبل و هالتر

اگر ارزان‌ترین و ساده‌ترین باشگاه ورزشی را هم بخواهید داشته باشید، دمبل و هالتر نیاز قطعی شما برای این باشگاه خانگی است. عضله سازی بدون داشتن دمبل و هالتر تقریبا بسیار سخت و غیر ممکن است. در نتیجه دمبل و هالتر یکی از ارکان عضله سازی، برای تمرینات بدنسازی به شما می‌رود.

میز پرس و نیمکت

انجام تمرینات بدنسازی بدون وجود میز پرس و نیمکت غیرممکن است. برای ایجاد تنوع در تمرینات و انجام تمرینات متنوع وجود این دو دستگاه مهم است. توصیه می‌کنیم برای خرید میز پرس به سراغ میزهایی بروید که دارای قابلیت تنظیم شیب در قسمت پشتی را دارند تا هم بتوانید از حالت خوابیده استفاده کنید و هم از حالت شیب دار.

طناب

اگر توانایی خرید تردمیل را ندارید، طناب گزینه جایگزین عالی برای شماست. طناب‌زدن یکی از تمریناتی است که در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند باعث چربی‌سوزی شود و وجود آن برای تمرین در خانه تا حد زیادی مهم است. خرید طناب گزینه ای بسیار ارزان قیمت اما حیاتی برای تمرینات بدنسازی خانگی است و به راحتی از هر فروشگاه ورزشی می‌توانید یک طناب ورزشی خوب را تهیه نمایید.

خرید بهترین وسایل ورزشی برای ساخت باشگاه خانگی

خرید بهترین وسایل ورزشی برای باشگاه خانگی

در این مقاله با یکدیگر نحوه ساخت باشگاه ورزشی خانگی را مرور کرده و آموزش ساخت باشگاه خانگی را یادگرفتیم. اما حالا اگر قصد ساخت یک باشگاه خانگی مناسب برای خانه‌تان را دارید و می‌خواهید تمرینات ورزشی و بدنسازی را در خانه آغاز کنید، باید به دنبال فروشگاهی معتبر و با تنوع بالا در دستگاه های ورزشی باشید که هم بتواند خریدی مطمئن را برایتان تضمین کند و هم بتوانید تمامی دستگاه‌های مدنظرتان را از آن با قیمتی مناسب به راحتی خریداری نمایید.

فروشگاه ورزشی دنیز اسپرت یکی از دسته فروشگاه‌هایی است که به عنوان فروشگاهی مطمئن با تنوع بالایی از انواع لوازم و دستگاه های بدنسازی و هوازی است که علاوه بر تضمین بهترین قیمت در بازار، امکان خریدی مطمئن را به شما می‌دهد. در این فروشگاه شما می‌توانید تا با استفاده از مشاوره رایگانی که توسط متخصصین با تجربه ورزشی به شما ارائه می‌گردد، انتخابی صحیح داشته و دستگاه هایی را تهیه نمایید که علاوه بر گارانتی معتبر، دارای خدمات پس از فروش نیز می‌باشند.

اگر قصد خرید دستگاه‌های بدنسازی و هوازی برای باشگاه خانگی‌تان را داشتید حتما از فروشگاه دنیز اسپرت دیدن کرده و خریدی مطمئن و لذت بخش را از این فروشگاه تجربه نمائید. اگر درباره خرید وسایل ورزشی برای باشگاه خانگی سوالی داشتید، کافیست فرم زیر را پر کرده تا متخصصان ما در این باره شما را راهنمایی کنند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link