بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی

بسیاری از دستگاه‌های ورزشی که دارای ساختار استاندارد هستند، باعث افزایش کارایی و میزان استقامت سیستم قلبی عروقی بدن می‌شوند. شناخت بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی به افراد کمک خواهدکرد تا بر حسب نیاز خود بتوانند از این دستگاه‌ها برای رسیدن به وزن ایده‌ال خود استفاده‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین دستگاه‌های ورزشی بدنسازی بپردازیم، لذا در صورت تمایل بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی

آیا دستگاه بدنسازی لاغر می‌کند؟

همواره ورزش‌های هوازی، چربی سوزی بیشتری به نسبت سایر ورزش‌ها دارند. دستگاه‌های بدنسازی بسیار متنوع هستند که به عنوان حرکات ورزشی هوازی شناخته می‌شوند. تمرینات با وزنه با افزایش توده عضلانی و افزایش متابولیسم بدن در ارتباط است در صورتی که ورزش‌های هوازی می‌توانند سوخت و ساز بدن را به شکل قابل توجهی افزایش دهد و این امر منجر به کاهش وزن و لاغری می‌شود.

انتخاب بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی باعث افزایش طبیعی کالری سوزی در بدن خواهد شد. چربی سوزی کار بسیار سختی است و نیاز به تلاش مضاعف دارد. افراد در صورت انتخاب رژیم غذایی مناسب می‌توانند به آسانی با انجام حرکات ورزشی هوازی به وزن ایده‌ال خود برسند. ورزش هوازی با استفاده از دستگاه‌های بدنسازی می‌تواند افزایش ضربان قلب و تنفس را به دنبال داشته باشد.

این گونه ورزش‌ها به دو شیوه تداومی و تناوبی قابل انجام هستند که هر فرد بر حسب شرایط جسمانی خود می‌تواند تمرینات آسان و سخت را انتخاب کند. در شیوه تناوبی فرد بین تمرین کردن استراحت کرده ولی در شیوه تداومی، ورزشکار بدون وقفه به ورزش کردن خود ادامه می‌دهد. دستگاه‌های بدنسازی بسیار متنوع هستند که هر کدام می‌توانند بر روی بخش‌های مختلفی از بدن تاثیرگذار باشند. از مهم‌ترین دستگاه‌های ورزشی می‌توان به تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال یا اسکی فضایی اشاره کرد. در ادامه به بررسی موارد بیان‌شده خواهیم پرداخت:

تردمیل بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی

تردمیل؛ بهترین دستگاه‌ ورزشی برای چربی سوزی

تردمیل یکی از بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی است که امکانات زیادی را به افراد ارائه می‌دهد. ورزش کردن با تردمیل در فضای آزاد به عنوان ورزش هوازی محسوب می‌شود که می‌تواند چربی سوزی زیادی داشته باشد. برای لاغری با تردمیل زمان و ساعت خاصی وجود ندارد اما بهتر است به صورت روزانه به مدت ۳۰ دقیقه بر روی این دستگاه ورزش کنید. اگر بخواهید میزان چربی سوزی بدن خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید، بهتر است در کنار انجام حرکات ورزشی با تردمیل، از حرکات اینتروال نیز استفاده کنید.

داشتن یک برنامه تمرینی اصولی به شما کمک خواهد کرد تا در طول ماه بتوانید چیزی حدود ۳ تا ۵ کیلوگرم وزن کم کنید. در صورت رعایت کردن رژیم غذایی، کاهش وزن را می‌توانید به ۵ الی ۷ کیلوگرم در ماه برسانید. تردمیل به صورت مستقیم می‌تواند بر روی عضلات پایین تنه مؤثر باشد. کسانی که می‌خواهند لاغری شکم و پا را تجربه کنند، تردمیل به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های ورزشی بدنسازی است.

یک برنامه ساده ورزشی با تردمیل می‌تواند به مدت ۲۰ دقیقه اما فشرده انجام شود. هدف از این برنامه، چربی سوزی و کاهش سایز است. این برنامه شامل موارد زیر است:

  • پیاده روی با سرعت ۶ به مدت ۱ الی ۳ دقیقه
  • تندروی با سرعت ۷.۵ به مدت ۳ الی ۵ دقیقه
  • نرم دویدن با سرعت ۸ به مدت ۵ الی ۷ دقیقه
  • پیاده روی با سرعت ۶ به مدت ۷ الی ۸ دقیقه
  • تند دویدن با سرعت ۹ به مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه
  • دویدن با سرعت ۱۲ به مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه

افرادی که دارای مشکلات ستون فقرات و زانو هستند، بهتر است با برنامه ساده تمرینات خود را آغاز کنند و طبق نظر پزشک متخصص خود، میزان شدت تمرینات را افزایش دهند.

دوچرخه ثابت برای چربی سوزی

دوچرخه ثابت

یکی دیگر از بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی دوچرخه ثابت است. قراردادن دوچرخه ثابت در فضای آزاد باعث می‌شود تا حرکات ورزشی متناسب با این دستگاه را در یک شرایط هوازی انجام دهید. می‌دانید که ورزش کردن در محیط بیرون می‌تواند تا چه حد میزان چربی سوزی و کاهش سایز را افزایش دهد. با استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت می‌توان به آسانی لاغری ران، شکم، پهلو و… را انجام داد.

ورزش کردن با دوچرخه ثابت بسیار لذت بخش است و به دلیل ساختار مناسبی که دارد، خانم‌ها نیز می‌توانند به آسانی با این دستگاه ورزش کنند. زیبایی و استقامت پاها و داشتن اندام زیبا با بهره‌گیری از دوچرخه ثابت امکان پذیر است. داشتن تمرینات حرفه‌ای با دوچرخه ثابت باعث می‌شود تا بتوان به آسانی به یک شرایط مناسب دست پیدا کرد.

ورزش‌کردن با دوچرخه ثابت و انجام تمرینات مختلف باعث افزایش میزان ضربان قلب شده که این امر باعث تقویت سیستم قلبی عروقی بدن خواهدشد. ورزش کردن با دوچرخه ثابت ضمن محافظت از مفاصل پا، کمر و ستون فقرات قادر است تا با تقویت عضلات مرتبط، چربی سوزی را به دنبال داشته باشد.

انجام تمرینات ورزشی با این دستگاه بدنسازی، باعث افزایش هورمون اندروفین در بدن شده که این امر باعث چربی‌ سوزی بیشتر خواهدشد. تمرین با شدت بالا برای کسانی مناسب است که به دنبال افزایش قدرت بدنی و مقاومت بدنی خود هستند. اگر به دنبال داشتن پاهای عضلانی و خوش فرم هستید، بهتر است حرکات ورزشی با دستگاه دوچرخه ثابت را در برنامه خود قرار دهید.

الپتیکال و اسکی فضایی برای چربی سوزی

الپتیکال (اسکی فضایی)

الپتیکال یا اسکی فضایی یکی از تجهیزات بدنسازی است که برای لاغری مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. با نگاه به جزئیات این دستگاه و حرکات ورزشی قابل اجرا برای روی آن می‌توان گفت که اسکی فضایی به عنوان یکی دیگر از بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی محسوب می‌شود. با بهره‌گیری از دستگاه الپتیکال علاوه بر کاهش سایز می‌‌توان به تناسب اندام نیز دست پیدا کرد.

برخلاف دو دستگاه بیان شده در بالا که تمرکز آنها بر روی عضله‌سازی در پایین تنه است، الپتیکال به عنوان یک دستگاه هوازی قادر است تا چربی‌ سوزی بالاتنه و پایین تنه را به صورت همزمان انجام دهد. رکاب‌ها و پدال‌های این دستگاه باعث چربی سوزی در بخش پایین تنه شده و اهرم‌های موجود در دستگاه باعث فرم‌گرفتن بالا تنه می‌شوند. این امر باعث می‌شود تا افرادی که به دنبال فرم دهی کل بدن خود هستند، به دنبال استفاده از دستگاه الپتیکال بروند.

مزیت‌های استفاده از این دستگاه بدنسازی بسیار زیاد است، از این رو افراد چاق غالبا ترجیح می‌دهند تا از میان دستگاه‌های مختلف، اسکی فضایی را برای ورزش کردن انتخاب کنند. این وسیله ورزشی سازگاری بالایی با مفاصل و ستون فقرات دارد. افراد چاق به دلیل این که پس از استفاده از دستگاه تردمیل دچار دردهای جانبی در ستون فقرات و زانو می‌شوند، جهت کاهش وزن بهتر است از اسکی فضایی استفاده کنند.

نحوه انتخاب و خرید بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی

حال که در این مقاله با بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی آشنا شدید، اگر بخواهید دستگاه‌های ورزشی را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید، بهتر است شناخت خود را نسبت به فروشگاه‌های معتبر افزایش دهید. با انتخاب بهترین فروشگاه قادر خواهید بود تا با توجه به شرایط جسمی خود بهترین دستگاه را خریداری کنید. از میان فروشگاه‌های ارائه دهنده دستگاه‌های هوازی بدنسازی، دنیز اسپرت به عنوان بهترین فروشگاه محسوب می‌شود.

تنوع محصولات، کیفیت بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش، از جمله ویژگی‌های فروشگاه دنیز اسپرت است. در صورتی که بخواهید قبل از خرید با دید آگاهانه انتخاب خود را انجام دهید، می‌توانید از متخصصان این فروشگاه، مشاوره‌های رایگان دریافت کرده و سپس خرید خود را با اطمینان نهایی کنید. برای دریافت مشاوره و ارسال سوالات درباره خرید و انتخاب بهترین دستگاه ورزشی برای چربی سوزی کافیست فرم زیر را پر کنید.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link