نحوه جابجا کردن تردمیل

تردمیل جزو یکی از دستگاه‌های ورزشی هوازی است که به لاغری و تناسب اندام کمک بسیار زیادی می‌کند. از آنجایی که این وسیله وزن بسیار زیادی دارد، در نتیجه نحوه جابجا کردن تردمیل ممکن است کمی سخت باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با طریقه حمل و جابجایی تردمیل به صورت ساده و ایمن آشنا کنیم. ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

نحوه جابجایی تردمیل

نکات مهم قبل از جابجا کردن تردمیل

حمل تردمیل به دلیل وزن سنگین و ابعاد بزرگ آن کمی سخت است. در نتیجه اگر قصد دارید تا به تنهایی تردمیل را حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از جابجاکردن تردمیل به نکات زیر توجه‌ کنید تا از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قبل از حمل تردمیل، توجه کنید که سرعت آن به صفر برسد. سپس دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید. حرکت تردمیل بدون جدا کردن آن از برق ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد کند.
 • برخی از تردمیل‌ها دارای چرخ‌هایی برای حمل و نقل راحت هستند. در چنین شرایطی می‌توانید بدون هیچ مشکلی دستگاه را به راحتی حرکت دهید. در غیر این صورت برای حمل تردمیل می‌توانید از دستگاه هند تراک استفاده کنید.
 • نحوه حمل تردمیل بستگی به وزن و حجم دستگاه دارد. در صورتی که تردمیل وزن و اندازه‌ی بزرگتر از حد معمول داشته باشد، در چنین شرایطی برای حمل دستی پیشنهاد می‌کنیم که از فرد دیگری برای جابجایی کمک بگیرید.
 • اگر تردمیل از نوع تاشو باشد، به راحتی می‌توانید با بستن درست دستگاه، با خیال راحت آن را جابجا کنید. در غیر این صورت برای حمل دستگاه نیاز به یک فرد کمکی دارید.
 • دستگاه تردمیل به دلیل اندازه بسیار بزرگ آن ممکن است از میان درها و فضاها به خوبی رد نشود. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم که قبل از جابجایی این دستگاه عرض تردمیل را اندازه بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید درهای ورودی را باز کرده و یا از میان بردارید.

نحوه جابجایی تردمیل

مراحل جابجایی تردمیل

مراحل جابجایی دستگاه تردمیل شامل موارد زیر است:

 1.  ابتدا تردمیل را خاموش کنید و از جدا بودن اتصالات آن به برق مطمئن شوید. اهمیت این مرحله بسیار زیاد است. چرا که حرکت تردمیل بدون جدا کردن آن از برق خطراتی را به دنبال دارد.
 2.  برای اطلاع از نحوه جابجاکردن تردمیل خواندن دفترچه راهنما بسیار مهم است. در صورتی که تردمیل دارای چرخ‌هایی برای حمل نداشته باشد، می‌توانید از هند تراک برای جابجایی استفاده کنید. البته بهتر است قبل از حمل تردمیل از سالم بودن قطعات، میزان ظرفیت هند تراک و وزن تردمیل اطلاع داشته باشید.
 3. در این مرحله، قسمت پیاده‌روی تردمیل را به سمت کنسول برده و با کمک پین، قفل کنید.
 4.  پایه‌های تردمیل را با زاویه ۴۵ تا ۶۰ درجه از زمین بلند کنید. سپس پایه هند تراک را به زیر تردمیل برده تا تردمیل کاملا زیر آن قرار بگیرد. انجام این مرحله به تنهایی امکان‌پذیر نیست و باید از یک افراد دیگر کمک بگیرید.
 5. در این مرحله انتهای بالایی تردمیل را به گونه‌ای بر روی هند تراک بگذارید که در مقابل قاب عمودی این دستگاه قرار بگیرد.
 6. به کمک تسمه‌های ایمنی، تردمیل را بر روی هند تراک محکم ببندید. سپس دستگاه را به سمت جلو حرکت دهید.
 7. دسته‌های هند تراک را به کمک یک دستکش کار گرفته و آن را در زاویه ۴۵ تا ۶۰ درجه قرار دهید.
 8. نحوه حمل تردمیل به کمک هند تراک بسیار آسان است. در این مرحله بهتر است که از یک فرد دیگری کمک بگیرید تا تردمیل را به صورت ثابت بر روی هند تراک نگه دارد. سپس هند تراک را به سمت جلو حرکت دهید.
 9. بعد از قرارگیری در مکان مناسب، می‌توانید تسمه ایمنی را از دور تردمیل باز کرده تا بتوانید دستگاه را پایین بیاورید.

نکات مهم برای حمل تردمیل به صورت ایمن

هنگام جابجایی و حمل تردمیل باید نکاتی را رعایت کنید تا از آسیب‌رسیدن به تردمیل جلوگیری شود. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن تردمیل بسیار زیاد است. در نتیجه جابجایی و حمل آن به مکانی دیگر کار بسیار سختی است که از عهده یک نفر به تنهایی برنمی‌آید؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که برای حمل آن حتما از یک نفر کمکی استفاده کنید تا دچار مشکلات کمردرد، زانودرد و… نشوید.
 • قبل از حمل تردمیل، خواندن دفترچه راهنمای تردمیل به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر و بهتر این وسیله را جابجا کنید. در این کتابچه راهنما مراحل جابجایی، نصب و حمل دقیق این دستگاه به خوبی بیان شده‌است.
 • نحوه جابجا کردن تردمیل باید در نهایت دقت و با آرامی انجام گیرد تا در حین جابجایی آسیبی به دستگاه وارد نشود.
 • بعد از جابجایی تردمیل پیشنهاد می‌کنیم که مجددا تردمیل را نصب کنید تا از سالم بودن دستگاه بعد از حمل و نقل آن اطمینان حاصل کنید.

نحوه جابجایی تردمیل از طریق پله ها

نحوه حمل تردمیل از طریق پله‌ها

حمل و جابجایی تردمیل از طریق پله بسیار مشکل است؛ بنابراین برای حمل این دستگاه از طریق پله توجه به نکات زیر کمک می‌کند تا جابجایی راحت‌تر و ایمن‌تری داشته باشید:

 • قبل از انتقال تردمیل ابتدا پله‌ها را تمیز کنید و مطمئن باشید که هیچ‌گونه زباله بر روی پله‌ها وجود ندارد.
 • در صورتی که تردمیل شما به صورت تاشو طراحی شده‌است، حتما آن را تا کنید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم که برای حمل راحت‌تر آن را جدا کنید.
 • قبل از حمل تردمیل از پله‌ها نسبت به قفل بودن آن اطمینان حاصل کنید. چرا که باز شدن قفل باعث می‌شود تا به دستگاه آسیب جدی وارد شود.
 • نحوه حمل تردمیل بدین صورت است که برای بلند کردن آن باید ابتدا قسمت پشتی یا سنگین دستگاه را بلند کنید.
 • در صورتی که تردمیل به پهلو چرخانده شود، حمل و کنترل دستگاه برای شما راحت‌تر خواهد بود.
 • بعد از رعایت این نکات می‌توانید به آرامی و با دقت بالا، دستگاه را از پله‌ها بالا ببرید. هر جایی که احساس خستگی کردید، کمی مکث کنید. برای سالم‌رسیدن دستگاه به خانه هرچقدر آهسته‌تر و پیوسته‌تر حرکت کنید، دستگاه سالم‌تر خواهد بود.
 • در صورتی که تردمیل شما از نوع تاشو باشد، این مراحل ممکن است سریع‌تر انجام شود. اما این بدین معنا نیست که می‌توانید این دستگاه را به تنهایی از پله‌ها بالا ببرید.

نحوه نصب تردمیل در خانه جدید

بعد از حمل تردمیل به خانه جدید، آن را در محل مناسبی قرار دهید. سپس بر روی یکی از چرخ‌های دستگاه فشار وارد کنید. این کار باعث می‌شود تا ضامن چرخ‌ها آزاد شود. سپس کف دستگاه به آرامی به سمت پایین حرکت می‌کند. بعد از آشنایی با نحوه حمل تردمیل اطمینان از سالم بودن دستگاه بعد از نصب، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تا ثابت شدن کفی تردمیل صبر کنید. سپس می‌توانید آن را به برق بزنید. در نهایت بعد از اطمینان از روشن شدن دستگاه می‌توانید از تردمیل استفاده کنید. در طول تمرینات ورزشی با دستگاه اگر احساس کردید که تسمه به سختی حرکت می‌کند و یا گرم می‌شود، وقت روغن‌کاری دستگاه رسیده‌است. چرا که به سلامتی و طول عمر بیشتر دستگاه کمک می‌کند.

برای این منظور کافی است تا برای کمک به کاهش اصطکاک بین تسمه و سطح زیرین تردمیل، حتما روغن‌کاری مخصوص را انجام دهید. برای روغن کاری دستگاه کافی است تا تسمه را بالا ببرید. سپس نقاطی را که پاها بر روی آن قرار می‌گیرد را روغن‌کاری کنید. مصرف به اندازه و به موقع روغن کمک می‌کند تا طول عمر دستگاه تردمیل شما افزایش یابد. البته مدت زمان لازم برای روغن کاری دستگاه بستگی به میزان استفاده شما دارد.

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه با جابجا کردن تردمیل روش‌ها و راهکارهایی را بررسی کردیم. حمل صحیح این دستگاه به مکان جدید باید با دقت بالا انجام گیرد. در صورتی که شما توانایی حمل بار را ندارید، می‌توانید از شرکت‌های حمل بار برای جابجایی دستگاه تردمیل کمک بگیرید. این شرکت‌ها به خوبی می‌توانند نیاز شما را برای حمل آسان و قابل اطمینان برآورده کنند. همچنین اگر تردمیل را از فروشگاه دنیز اسپرت خریداری کنید، این فروشگاه تردمیل را تا درب منزل برای شما آورده و حتی آن را برای شما نصب می کند. اگر درباره خرید تردمیل و تحویل آن سوالی دارید، کافیست فرم زیر را پر کنید تا متخصصان دنیز اسپرت شما را راهنمایی کنند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

 • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link