نحوه استفاده از تردمیل برای لاغری

تردمیل یکی از دستگاه‌های ورزشی است که افراد می‌توانند برای چربی سوزی و رسیدن به وزن ایده‌ال از آن استفاده کنند. تردمیل می‌تواند بر روی کاهش وزن و چربی سوزی موثر باشد و باعث ایجاد تناسب اندام شود. یکی از موضوعات کلیدی در این زمینه، نحوه استفاده از تردمیل در لاغری است که دارای اهمیت است. داشتن یک برنامه کلیدی باعث می‌شود تا افراد بتوانند در مدت زمان مشخص شده به وزن دلخواه خود دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا به نحوه استفاده از تردمیل برای کاهش وزن بپردازیم.

استفاده از تردمیل برای کاهش وزن

فواید تردمیل برای لاغری

یکی از سوالاتی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد این است که آیا تردمیل لاغر می‌کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر به فکر لاغری هستید، تردمیل می‌تواند به عنوان بهترین انتخاب شناخته شود. با استفاده از این دستگاه می‌توان برنامه‌های متنوع هوازی را به راحتی انجام داد و در مدت زمان مشخص به وزن ایده‌ال دست پیدا کرد. افراد برای لاغری باید بتوانند لایه چربی زیر پوست خود را بسوزانند که این امر در طی انجام ورزش‌های هوازی اتفاق می‌افتد.

کسانی که به دنبال خرید تردمیل هستند همواره می‌خواهند به این سوال پاسخ دهند که آیا تردمیل برای لاغری خوب است؟ طبق گفته کارشناسان ورزشی، پیاده‌روی ساده بر روی تردمیل بسیار مفید‌تر از پیاده‌روی سریع در بیرون است. بنابراین با استفاده از دستگاه تردمیل می‌توان مطابق با نیاز خود برنامه ورزشی را تنظیم کنید. پیاده روی ساده به صورت مستقیم چربی‌های دور کمر و شکم را مورد هدف قرار می‌دهد. تردمیل یک گزینه عالی برای آب کردن چربی‌های ران، باسن و شکم است.

با استفاده از دستگاه تردمیل می‌توانید به آسانی یک رژیم غذایی سالم انتخاب کرده تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. تردمیل دارای کنسول یا میز فرمان است که برای کنترل انواع برنامه‌های ورزشی کاربردی است. برای آشنایی کامل با تردمیل، پیشنهاد می‌کنیم، مقاله ” راهنمای استفاده از تردمیل ” را در دنیز اسپرت مطالعه نمایید.

نحوه استفاده از تردمیل برای کاهش وزن

حال که با فواید استفاده از تردمیل برای کاهش چربی بدن آشنا شدید باید در مورد نحوه استفاده از تردمیل در لاغری بیشتر بدانید. برای کاهش وزن باید طبق برنامه ریزی مشخص، ورزش خود را انجام دهید. در واقع جهت رسیدن به وزن ایده‌ال تنظیم شیب مناسب دستگاه و میزان سرعت تردمیل دارای اهمیت است.

برای استفاده از تردمیل جهت رسیدن به لاغری مورد نظر، کافی است ابتدا بدن خود را گرم کنید. بهترین کار این است که با سرعت کم شروع کرده و به بدن‌تان فرصت دهید تا بتواند خود را با حرکت تردمیل تطبیق دهد. در هنگام شروع کار با تردمیل سرعت تردمیل را بر روی یک عدد کم، نظیر ۶ قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا تطبیق‌پذیری بدن‌تان با سرعت دستگاه افزایش پیدا کند.

سپس می‌توانید متناسب با برنامه ورزشی خود از شیب ملایم و تند استفاده کنید. به صورت متوسط یک فرد ۶۵ کیلوگرمی با سرعت ۶.۵ کیلومتر بر ساعت با شیب‌های مختلف می‌تواند چربی سوزی متفاوتی داشته باشد. حداکثر شیب ۱۵ درصد باعث سوزاندن ۸۵۰ کالری در ساعت خواهدشد.

مدت زمان استفاده از تردمیل

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری

پرسش‌های بی‌شماری وجود دارد که تعیین کننده مدت زمان استفاده از تردمیل هستند. آیا قصد دارید در کنار بدنسازی به تمرین‌های هوازی بپردازید؟ بیماری‌های خاصی دارید؟ آیا به دنبال آب کردن چربی‌های شکم هستید؟ و… که می‌توانند تعیین کننده مدت زمان استفاده از تردمیل باشند. نحوه استفاده از تردمیل برای کاهش وزن بستگی به وضعیت جسمانی فرد دارد. نوع تمرین با تردمیل، تعیین کننده نهایی مدت زمان استفاده از دستگاه است. اگر فرد به صورت مبتدی قصد دارد تا تمرینات هوازی را انجام دهد می‌تواند حداکثر ۴۰ دقیقه ورزش با تردمیل را در برنامه خود قرار دهد.

افرادی که به صورت حرفه‌ای قصد دارند تا چربی سوزی داشته باشند می‌توانند بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه از تردمیل استفاده کنند. بهره‌گیری از تردمیل به صورت مستقیم با کالری سوزی در ارتباط است. جنس، سن، وزن فعلی، میزان چربی دور شکم و باسن و… هر کدام به عنوان عوامل تعیین کننده چربی سوزی شناخته می‌شوند. افراد مبتدی در طول هفته ۳ بار و افراد حرفه‌ای تا ۵ بار می‌توانند از تردمیل برای چربی سوزی استفاده کنند.

تردمیل کجا را لاغر می‌کند؟

پس از آشنایی با نحوه استفاده از تردمیل در لاغری این سوال مطرح است که بهره‌گیری از تردمیل باعث تقویت کدام عضله خواهد شد. ورزش بر روی تردمیل می‌تواند به صورت مستقیم بر روی عضلات چهار سر ران، عضلات همسترینگ، عضلات ساق پا و عضلات سرینی موثر باشد. قدم زدن به صورت یک روز در میان بر روی تردمیل باعث تقویت عضلات چهار سر ران خواهد شد. این عضلات در جلوی ران قرار گرفته‌اند و به همین دلیل به این نام معروف است.

عضلات همسترینگ مجموعه‌ای از عضلات هستند که به وسیله تردمیل تقویت می‌شوند. عضلات ساق پا نیز شامل ماهیچه دوقلو و نعلی شکل است که در کنار همسترینگ تقویت می‌شود. علاوه بر تقویت عضلات گفته شده استفاده از تردمیل می‌تواند به چربی سوزی ناحیه شکم کمک بسزایی کند.

تردمیل برای لاغری شکم

تردمیل یک گزینه عالی برای لاغری شکم و پهلو است. نحوه استفاده از تردمیل در لاغری به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند به آسانی چربی‌های دور شکم را آب کنند. انتخاب وضعیت صحیح برای قرارگیری بر روی تردمیل دارای اهمیت است. همواره افراد در هنگام استفاده از تردمیل باید کمر خود را صاف نگه داشته و شانه‌ها را در وضعیت آرام قرار دهند. گرم کردن بر روی تردمیل باعث می‌شود تا سوخت و ساز در هنگام ورزش کردن افزایش پیدا کند. به مرور پس از گذشت چند دقیقه سرعت حرکات افزایش خواهد یافت که این امر می‌تواند چربی ناحیه شکم را تحت تاثیر قرار دهد.

تردمیل و لاغری ران

تنفس موثر یکی از شیوه‌های لاغری برای بخش‌های مختلف بدن نظیر ران است. هر فرد در هنگام استفاده از تردمیل باید تنفس آرام و کنترل شده‌ای داشته باشد. قرارگیری وضعیت دست‌ها و داشتن تمرینات متناوب به فرد کمک خواهد کرد تا بتواند بخش‌های مختلف بدن نظیر ران را لاغر کند. باید خاطر نشان کرد که داشتن رژیم غذایی مناسب در کنار انجام ورزش با تردمیل یک شیوه کلیدی جهت رسیدن به وزن ایده‌ال است.

دویدن و پیاده روی روی تردمیل

دویدن و پیاده روی تردمیل برای لاغری

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که پیاده روی و دویدن می‌تواند بر روی کاهش وزن و لاغری افراد موثر باشد. دویدن با شدت کم تا متوسط در حال ثابت به افراد کمک خواهد کرد تا وزن خود را از دست بدهند. همچنین تمرینات تناوبی با شدت بالا در فواصل کوتاه ۳۰ تا ۹۰ ثانیه‌ای باعث ایجاد تعادل کلی در بدن فرد خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت که هم پیاده روی و هم دویدن به افراد کمک خواهد کرد تا چربی بدن‌شان را کاهش دهند. کاهش وزن صورت گرفته به میزان تلاش فرد بر روی تردمیل بستگی دارد.

علاوه بر موارد گفته شده آشنایی با نحوه استفاده از تردمیل برای کاهش وزن علاوه بر رسیدن به وزن دلخواه باعث کنترل فشار خون، کلسترول، قند خون و افسردگی خواهد شد.

لاغری با تردمیل در یک هفته

لاغری با تردمیل در یک هفته امکان پذیر است به شرطی که تمرین با شدت بالا (HIIT) انجام شود. تمرین با شدت بالا شامل مجموعه ورزش‌های مختلف است که با ریتم بالا انجام شده و به صورت متناوب قابل انجام است. در این نوع ورزش باید برای دوره‌های کوتاه با شدت بالا برنامه ریزی شود که برای افراد مبتدی مناسب نیست.

کسانی که حرفه‌ای بوده و به دنبال لاغری در مدت زمان کوتاه هستند، با استفاده از یک برنامه متناوب می‌توانند به نتیجه دلخواه برسند. انجام تمرینات صحیح به صورت متنوع نیز بسیار حائز اهمیت است و باعث آب شدن چربی‌های شکم شده و کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

چربی سوزی با تردمیل

نحوه استفاده از تردمیل در لاغری و نوع تمرین انتخابی در چربی سوزی تاثیرگذار است. هر فرد بر اساس نوع برنامه‌ای که دارد می‌تواند در مدت زمان مشخص، کاهش وزن را تجربه کند. تمرینات اینتروال که به عنوان تمرینات سخت شناخته می‌شود باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن شده و به مدت ۲۴ ساعت بعد از تمرین می‌تواند به شکل قابل توجهی چربی سوزی را به دنبال داشته‌باشد.

همچنین این گونه تمرینات باعث افزایش سطح هورمون رشد در کودکان خواهد شد. ورزشکاران حرفه‌ای با داشتن سطح تمرینی مناسب قادر خواهند بود تا چربی‌های بدن را در مدت کوتاه سوزانده و عضله سازی کنند. تمرینات ساده نیز به نسبت نوع پیشرفته آن برای افراد مبتدی کاربردی است.

نکات مهم برای کاهش وزن روی تردمیل

نکات مهم برای ورزش با تردمیل برای لاغری

حال که با اهمیت تمرین با تردمیل آشنا شدید باید بدانید که یک سری نکات کلیدی در هنگام ورزش کردن با تردمیل وجود دارد که رعایت کردن آنها باعث افزایش چربی سوزی بدن خواهد شد. به هیچ عنوان بدون کفش بر روی تردمیل ورزش نکنید. دویدن و پیاده روی بر روی تردمیل بدون کفش باعث آسیب به مهره‌های گردن در بلند مدت خواهد شد. خستگی بیش از اندازه روی تردمیل به معنای رسیدن به هدف از پیش تعیین شده‌نیست.

خیلی از افراد تصور می‌کنند که هر چه ورزش سنگین‌تر باشد یعنی مفید‌تر است. ورزش کردن بر روی تردمیل باید به شکل اصولی انجام شود. اگر مبتدی هستید برای شروع ورزش بر روی تردمیل کافی است دستگیره‌های آن بگیرید تا به مرور بر دستگاه مسلط شوید. بهتر است به صورت روزانه از تردمیل استفاده نکنید.

برای حفظ سلامتی حداکثر ۵ روز در هفته و هر روز به مدت ۳۰ دقیقه با تردمیل ورزش کنید. در صورتی که مبتدی هستید بهتر است از برنامه‌ های سبک شروع به پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی است تردمیل را در فضای باز قرار دهید تا در صورت استفاده از آن، از ورزش هوازی بهره‌مند شوید.

جمع بندی

ورزش کردن با تردمیل می‌تواند مزیت‌های زیادی برای سلامتی داشته باشد. کسانی که به دنبال کاهش ورزش و چربی سوزی هستند می‌توانند از برنامه‌های متنوع برای بهره‌گیری از تردمیل استفاده کنند. در این مقاله در مورد نحوه استفاده از تردمیل در لاغری صحبت کردیم.

با توجه به این که تردمیل همواره در دسترس است و در محیط‌های مختلف قابل استفاده است. بسیاری از کسانی که فرصت رفتن به باشگاه را ندارند ترجیح‌ می‌دهند تا با قیمت مناسب و تضمین کیفیت، خرید تردمیل را در لیست برنامه خود قرار دهند. اگر قصد خرید تردمیل را دارید کافی است به فروشگاه دنیز اسپرت سر زده و از محصولات این فروشگاه دیدن کنید. اگر درباره ورزش با تردمیل برای لاغری سوالی داشتید، کافیست فرم زیر را پر کنید تا متخصصان دنیز اسپرت شما را راهنمایی کنند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link