بهترین حرکات ورزشی با دمبل برای لاغری شکم

چاقی و اضافه وزن از جمله عوامل بروز بیماری ها و مشکلات در دوران میانسالی و پیری خواهد بود. اگرشما جلوی افزایش وزنتان را نگیرید و چاق شوید علاوه بر کاهش اعتماد به نفس ممکن است در انجام فعالیت‌های عادی روزانه نیز به مشکل بخورید. دراین بین افرادی هستند که دچار چاقی در تمامی نواحی بدن می‌شوند که این افراد باید مراقبت بیشتری داشته باشند تا مشکلات به سراغشان نیاید. افرادی نیز هستند که فقط از ناحیه شکم چاق می‌شوند که این چاقی مسبب کاهش میزان توانایی تنفس، بیماری‌های داخلی، بدشکل شدن بدن و غیره خواهد شد. در این مقاله ما قصد داریم درخصوص ورزش با دمبل برای لاغری شکم صحبت کنیم و مخاطبین این مقاله بیشتر افرادی هستند که از چاقی شکم رنج برده و می‌خواهند با تمرین درخانه یا باشگاه چاقی شکمشان را ازبین ببرند. ما قصد داریم تمریناتی را مثال بزنیم که شما با انجام این تمرینات و رعایت رژیم غذایی بصورت تضمینی کاهش سایز محسوسی را در ناحیه شکم مشاهده خواهید کرد. اگرشماهم علاقه به دانستن اطلاعات در این خصوص و انجام ورزش با دمبل برای لاغری شکم هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ورزش با دمبل برای لاغری شکم

فواید استفاده از دمبل برای لاغری شکم

ورزش درهر حالتی توانایی لاغری و خوش فرم کردن بدنتان را دارد. فرقی ندارد که از انواع دمبل بدنسازی استفاده کنید یا از دستگاه‌های دیگر. شما با تمرینات ورزشی به راحتی می‌توانید به هدف خود رسیده و از لاغری لذت ببرید.استفاده از دمبل علاوه بر امکان انجام انواع تمرینات بدنسازی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید هم درخانه و هم در باشگاه و حتی در مسافرت نیز ورزش کنید. توجه داشته باشید که لاغری با دمبل برای شکم نیز تمریناتی دارد که می‌خواهیم به آنها بپردازیم.

حرکت شکم روسی با دمبل برای لاغری شکم

حرکت شکم روسی

شکم روسی تمرینی عالی برای شکم است. در این تمرین روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. دقت داشته‌باشید که پاها نباید روی زمین باشد و باید پاها را بالا بگیرید. سپس بالا تنه را بالا آورید. در این زمان بدن باید حالت V شکل داشته‌باشد. سپس دمبل را در بغل بگیرید. بعد بالاتنه را به سمت راست چرخانده تا زمانی که دست‌ها موازی زمین باشد. سپس به حالت اولیه برگردید و همین کار را برای سمت مخالف نیز انجام دهید.  انجام این تمرین برای ۴ ست ۱۲ تکراری پیشنهاد می‌شود.

حرکت کرانچ چمدانی با دمبل برای لاغری شکم

حرکت کرانچ چمدانی

روی زمین دراز بکشید و دمبل را در دستتان بگیرید. سپس تلاش کنید زانوهایتان را به سمت بالا بگیرید و سعی کنید بدنتان را خم کرده و دمبل را به پاهایتان برسانید. انجام این تمرین را برای ۳ ست ۸ تکراری توصیه می‌کنیم.

حرکت ددلیفت با دمبل برای لاغری شکم

حرکت ددلیفت با دمبل

پاها را به عرض شانه باز کنید. سپس دمبل ها را در دست بگیرید. سپس زانوها را کمی خم کنید. با حرکت دادن باسن خود به سمت عقب، وزنه را پایین بیاورید. با پایین رفتن باسن نیز خود به سمت پایین بروید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری توصیه می‌کنیم.

حرکت زیربغل دمبل خم در حالت شنا برای لاغری شکم

حرکت زیربغل دمبل خم در حالت شنا

حالت شنا بگیرید و یک دست روی زمین باشد و با دست دیگر دمبل را بگیرید و به حالت زیربغل دمبل خم دمبل را بلند کنید. این تمرین را برای ۴ ست ۸ تکراری انجام دهید.

حرکت اسکوات دمبل پا باز

حرکت اسکوات دمبل پا باز

انجام تمرین اسکوات با دمبل نیز چالشی عالیست. کافیست یک دمبل روی زمین بگذارید و پاهایتان را باز کنید. سپس به حالت اسکوات بنشینید و دمبل را بلند کنید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

حرکت اسکوات گابلت با دمبل برای لاغری شکم

حرکت اسکوات گابلت

همانند حرکت اسکوات باید این تمرین را انجام دهید با این تفاوت که شما در این تمرین باید یک دمبل را در بغل گرفته و سپس تمرین خود را به آرامی انجام دهید. انجام این تمرین را برای ۴ ست ۱۲ تکراری به شما توصیه می‌کنیم.

حرکت زیر بغل دمبل جفت خم با کف دست برای لاغری شکم

حرکت زیر بغل دمبل جفت خم با کف دست

در دمبل را در دستانتان بگیرید و به حالت خم بروید. سپس همزمان هر دودستتان را به عقب بکشید همانند تمرین تک دمبل. این تمرین فشار همزمان به هردو طرف وارد می‌کند. این تمرین را برای ۴ ست ۱۵ تکراری توصیه می‌کنیم.

حرکت لانگ با دمبل برای لاغری شکم

حرکت لانگ با دمبل

این تمرین را ایستاده یا در حال حرکت می‌توانید انجام دهید. برای این تمرین دو دمبل در دستانتان بگیرید و سپس همانند حالت راه رفتن شروع به تمرین کنید. توجه داشته باشید که با برداشتن هر قدم پایی که عقب می‌ماند را باید از ناحیه زانو به زمین نزدیک کنید و تقریبا به حالت نشسته قرار بگیرید. این تمرین را برای ۳ ست ۱۰ تکراری می‌توانید انجام دهید.

حرکت کرانچ معکوس با دمبل بری لاغری شکم

حرکت کرانچ معکوس با دمبل

کرانچ معکوس همانند کرانچ چمدانی است. با این تفاوت که شما باید علاوه بر پاها باسنتان نیز از زمین فاصله بگیرد توصیه می‌کنیم این تمرین را برای ۳ ست ۸ تکراری انجام دهید.

حرکت وودچاپ با دمبل برای لاغری شکم

حرکت وودچاپ با دمبل

این تمرین با نام هیزم شکن نیز شناخته می‌شود. برای این تمرین دمبل را بادودست بگیرید و دستانتان را روبه جلو ببرید. سپس به آرامی چپ و راست بشوید. این تمرین را برای ۴ ست ۲۰ تکراری می‌توانید انجام دهید.

برنامه ورزشی با دمبل برای لاغری شکم

تمریناتی که گفتی به خودی خود تمریناتی عالی برای شکم و لاغری هستند اما اگر قصد داشتید با نظم و انظباط خاصی تمرین کنید می‌توانید از برنامه زیر استفاده کنید.

 • ۱۰ دقیقه حرکات کششی برای گرم کردن
 • ۲۰ دقیقه تردمیل یا پیاده روی
 • حرکت زیربغل جفت دمبل خم ۴ ست ۱۰ تکراری
 • ددلیفت دمبل ۴ ست ۱۰ تکراری
 • اسکوات دمبل پا باز ۴ ست ۸ تکراری
 • لانگ دمبل ۴ ست ۸ تکراری
 • اسکوات گابلت ۴ ست ۸ تکراری
 • شکم روسی ۳ ست ۱۰ تکراری
 • شکم چمدانی ۳ ست ۱۰ تکراری
 • کرانچ معکوس ۴ ست ۸ تکراری
 • ۱۰ دقیقه دوچرخه ثابت
 • ۵ دقیقه حرکات کششی برای سرد کردن

بهترین برنامه ورزشی با دمبل برای لاغری شکم

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم درخصوص ورزش با دمبل برای لاغری شکم صحبت کنیم و تمریناتی را مثال زدیم. درانتها قصد داریم فروشگاه دنیز اسپرت را معرفی کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است که شما عزیزان علاوه بر امکان مشاهده، بررسی و مقایسه انواع لوازم و تجهیزات بدنسازی و ورزشی می‌توانید از مشاوره رایگان پیش از خرید دنیز اسپرت نیز استفاده نمایید. همچنین تمامی کالاهای موجود در فروشگاه دنیز اسپرت دارای ضمانت اصالت و سلامت کالا بوده و خدمات پس از فروش نیز دارند. اگر قصد خرید انواع دمبل یا سایر تجهیزات و لوازم بدنسازی را داشتید حتما از فروشگاه ورزشی دنیز اسپرت دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link