خوراکی های چربی سوز بعد از ورزش

خورد و خوراک و تغذیه را شاید بتوان بعنوان اصل رشد و تکامل هر انسانی از بدو تولد تا انتهای زندگی نامید. در ورزش نیز تغذیه و رعایت رژیم‌غذایی حرفه‌ای شاید حتی در مرتبه‌ای بالاتر از ورزش و استراحت باشد. در نتیجه هیچ ورزشکاری بدون داشتن تغذیه مقوی و مناسب هرگز به نتایج دلخواه خود نخواهد رسید. اهمیت تغذیه آنقدر بالاست که شما اگر خورد و خوراک مناسبی در روزهای تمرینی خود نداشته باشید ممکن است تمرینی باکیفیت و خوب را تجربه نکنید و نتوانید آنطور که بایدوشاید بازخورد مناسبی را از تمریناتتان داشته باشید. اما تغذیه در ورزش نیز انواع مختلفی دارد و شما ممکن است با اهداف مختلفی اقدام به شروع یک رژیم غذایی کنید. چربی‌سوزی و یا عضله‌سازی عمده‌ترین هدف یک ورزشکار از انجام تمرینات است و تغذیه نیز مسیر را برای رسیدن به این اهداف باز خواهدکرد.
در این مقاله قصد داریم درخصوص رژیم غذایی با هدف لاغری و چربی سوزی و اهمیت آن در دوره‌های ورزشی از جمله ورزش بدنسازی صحبت کنیم. همچنین به سوالاتی از جمله اهمیت تغذیه بعد از تمرین، خوراکی های چربی سوز بعد از ورزش و بهترین رژیم غذایی چربی‌سوز بعد از ورزش پاسخ دهیم. اگر شماهم علاقه دارید تا در خصوص تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی بیشتر بدانید تا انتها باما همراه باشید.

خوراکی های چربی سز بعد از ورزش

اهمیت تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی

همانطور که گفتیم رعایت رژیم غذایی اهمیت زیادی دارد و از هرچیزی در ورزش‌کردن مهم تراست. اهمیت تغذیه آنجایی مشخص می‌گردد که شما هرچقدر تمرین داشته باشید اما اگر رژیم غذایی را رعایت نکنید هیچگونه تغییری در ظاهر خود نخواهید دید. اگر بخواهیم بدانیم که آیا می‌توان تغذیه را بعد از ورزش در روتین خود داشت یا خیر، باید بگوییم که خوردن بعداز ورزش از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. خوردن غذاهای با میزان پروتئین بالا تاثیر مثبت زیادی در عضله‌سازی و البته چربی‌سوزی خواهدداشت. معمولا ورزشکاران پس از تمرینات بدنسازی با کاهش میزان قندخون، افزایش نیاز بدن به جذب پروتئین به جهت بازگرداندن انرژی از دست رفته و همچنین نیاز به آب برای تنظیم غلظت خون دارند. همین نیاز بدن نشان‌دهنده اهمیت تغذیه مناسب پس از ورزش است. البته خوردن هرنوع غذایی پس از تمرین مناسب نیست و شما باید مطابق با نظر مربی خودتان اقدام به خوردن کنید.

بعد از ورزش چه بخوریم تا لاغر شویم؟

همانطور که گفتیم خوردن تغذیه پس از ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است. خوردن خوراکی‌های با پروتئین بالا بسیار به بالابردن اثر مثبت تمرینات بدنسازی کمک خواهدکرد. غذاهای پروتئینی از جمله گوشت، مرغ و ماهی ازجمله خوراکی هایی است که باید پس از تمرین در برنامه غذایی خود جا دهید. در نظر داشته‌باشید که باید برای لاغری و چربی سوزی این غذاهارا بصورت غیر سرخ شدنی و بدون روغن مصرف نمایید و از خوردن غذاهای سرخ شده در هر نوعی پرهیز کنید.

همچنین خوردن مقدار محدودی برنج نیز می‌تواند در روزهایی که تمرینات سنگینی داشته‌اید سبب شود تا قند خونتان تا حدودی تنظیم شده و از ضعف بدنی جلوگیری شود. خوردن آب فراوان نیز پس از تمرین موثر است. اما آب را چه در حین تمرین و چه پس از آن نباید سرد بخورید زیرا در این شرایط گردش خون بالاست و آب سرد ممکن است مسبب مشکلات زیادی شود.
خوردن سبزیجات از جمله کاهو، کلم، سبزی خوردن و همچنین هویج، گوجه و خیار و غیره هم پس از تمرین منع نداشته و می‌توانید مصرف نمایید تا از ضعف ناشی از کم خوردن و رعایت تغذیه جلوگیری نمایید.

معرفی بهترین غذاهای چربی سوز بعد از ورزش

معرفی بهترین خوراکی های چربی سوز بعد از ورزش

خوردن برخی خوراکی‌ها در صورتی که پس از تمرین مصرف شوند می‌توانند به چربی سوزی و البته عضله سازی کمک کنند. گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی، میگو، قارچ، تخم مرغ و سیب زمینی آب پز و غیره از جمله مواردی هستند که در صورت استفاده پس از تمرینات بدنسازی می‌توانند در چربی سوزی موثر واقع شوند.
خوردن هویج نیز در طول روز و بعد از تمرین بدنسازی توصیه می‌شود. اگر بخواهید یک وعده عالی، سرشار از پروتئین و انرژی زا را بعد از تمرین میل کنید ترکیب مرغ کبابی یا بخارپز، یک عدد سیب‌زمینی آبپز، ۳ عدد سفیده تخم مرغ به همراه کاهو و سبزیجات می‌تواند ترکیبی فوق العاده برای بعد از تمرین باشد. خوردن مکمل‌های ورزشی از جمله پروتئین نیز برای افرادی که مدت زیادی است تمرین می‌کنند می‌تواند مناسب باشد.

چه زمانینی بعد از ورزش باید غذا بخوریم؟

افراد زیادی هستند که برای خوردوخوراک قبل و بعد از تمرینات ورزشی سوالات زیادی دارند. پیش از پاسخ دادن به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که هر فردی روتین روزانه خاص خودش را دارد. ممکن است فردی ظهر تمرین کند، ممکن است شب و یا حتی فردی دو نوبت در روز تمرین داشته باشد. همه چیز بسته به شرایط روزانه یک ورزشکار دارد.

اما در مجموع اگر بخواهیم به این سوال به طور کلی پاسخ دهیم باید بگوییم که شما بعد از اتمام تمرین نیاز دارید تا حدود ۱۰ دقیقه استراحت داشته باشید و گردش خون خود را به حد نرمال بازگردانید. در مجموع می‌توان گفت که تا چندساعت بعداز تمرین زمانی‌است که شما می‌توانید تغذیه خود را مصرف کنید. در نظر داشته‌باشید که اگر در ساعات پایانی روز و شب‌ها تمرین می‌کنید بهتراست بین زمان خواب و خوردن پس از تمرینتان حداقل ۲ الی ۳ ساعت فاصله‌باشد. خوردن شیر، کشک و سایر لبنیات کم چرب نیز در زمان پیش از خواب بسیار مفید بوده و به کیفیت عضله سازی، چربی سوزی و بازگرداندن انرژی بدنی‌تان برای روز بعد کمک زیادی خواهد کرد.

بهترین خوراکی چربی سوز

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم درخصوص تغذیه، رژیم غذایی، بهترین خوراکی های چربی سوز بعد از ورزش و همچنین ساعات خوردن صحبت کنیم. اما صحبت در خصوص رژیم غذایی چربی‌سوز بعد از ورزش قطعا بطور کامل و دقیق برای هر شخص  در یک مقاله کافی نیست. قطعا شما و خیلی از ورزشکاران دیگر سوالات زیادی را درخصوص تغذیه داشته و دارید. در نتیجه برای گرفتن نتایج بهتر از تمریناتتان باید به پاسخ آنها برسید.
اگر شما نیز سوالاتی در خصوص رژیم غذایی دارید، فروشگاه دنیز اسپرت بعنوان یکی از معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور این امکان را برای ورزشکاران فراهم آورده تا نه تنها بتوانند لوازم و کالاهای ورزشی خود را از دنیز اسپرت تهیه کنند بلکه بتوانند درباره برنامه‌های تمرینی و همچنین تغذیه بعد از ورزش برای چربی سوزی را به راحتی از متخصصین و مربیان باتجربه پرسیده و به راحتی و به شکل رایگان به پاسخ سوالاتشان برسند. درصورتی که هرگونه سوالی در این خصوص داشتید کافیست فرم زیر را پر کرده و به راحتی با مشاوران و متخصصین ما از طریق کانال های ارتباطی ارتباط گرفته و به پاسخ سوالاتتان برسید.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link