تردمیل و دیسک کمر

تنها کاری که چه به افراد سالم و چه افراد ناسالم پیشنهاد می‌شود انجام تمرینات ورزشی است. پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری و انجام تمرینات بدنسازی همواره به افزایش سلامت بدنی و روحی شما کمک زیادی کرده و سبب می‌شود که زندگی راحت‌تری داشته باشید. دراین بین افرادی هستند که دارای مشکلات مفصلی و دردهای ناحیه کمر هستند و دچار بیماری دیسک کمر شده‌اند. این افراد برای انجام تمرینات ورزشی از جمله ورزش برروی تردمیل دارای محدودیت هستند. در این مقاله ما سعی داریم تا راجب افرادی صحبت کنیم که درخصوص تردمیل و دیسک کمر سوال دارند و سعی دارند با وجود درد در ناحیه کمر ورزش را نیز ادامه دهند. اگر شماهم جزو افرادی هستید که سوالات زیادی در ذهن دارید تا انتهای این مقاله باما همراه باشید.

تردمیل و دیسک کمر

علت دیسک کمر چیست؟

شاید اولین سوال این باشد که چرا به دیسک کمر دچار می‌شویم؟ در پاسخ به سوال باید بگوییم که اضافه وزن، کم‌تحرکی، تغذیه نامناسب، نداشتن تمرینات ورزشی، نشستن طولانی مدت و درست ننشستن در کنار سایر عوامل ممکن است سبب بروز دردهای کمری و درادامه بوجودآمدن دیسک کمر شود. دیسک کمر ابتدا به حالت خشکی و فشارهای موقت در ناحیه کمر بعد از مدتی کم‌تحرکی خود را نشان می‌دهد و اگر در ابتدا به درمان آن نپردازید ممکن است رفته‌رفته این درد و خشکی مفصلی در تمام طول روز شمارا اذیت کند. البته این دردها بیشتر در ناحیه انتهایی کمر تجمع می‌کنند و نقاط خاصی از دیسک در لحظه دردهای شدیدی می‌گیرند.

آیا تردمیل برای دیسک کمر ضرر دارد؟

شاید بتوان گفت پیاده‌روی و افزایش تحرکات سالم بدنی می‌تواند بزرگترین دشمن دیسک کمر باشد. استفاده از تردمیل نیز می‌تواند به شما برای افزایش سلامت بدنی و ازبین‌بردن دردهای دیسکی کمک کند. البته توجه داشته باشید که استفاده از تردمیل به این معنا نیست که شما به هرشکلی که بخواهید بتوانید از تردمیل استفاده کنید بلکه لازمه استفاده از تردمیل دانستن نحوه استفاده صحیح از آن و همچنین دریافت برنامه تمرینی از مربی متخصص  و ورزش طبق نظر پزشک درمانگر شماست. اگر نمی‌دانید چگونه باید از تردمیل استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” راهنمای استفاده از تردمیل ” را نیز مطالعه نمایید.

آیا افرادی که دیسک کمر دارند، میتوانند از تردمیل استفاده کنند؟

آیا افرادی که دیسک کمر دارند، می‌توانند از تردمیل استفاده کنند؟

همانطور که گفتیم تمامی افراد تحت شرایط مختلفی می‌توانند از تردمیل استفاده کنند و به ورزش‌کردن بپردازند. افرادی که دیسک کمر دارند و یا دچار مشکلات مفصلی هستند نیز می‌توانند مطابق نظر پزشک درمانگر و طبق راهنمایی های مربی متخصص از تردمیل استفاده کنند و تمرینات ورزشی خود را پیگیری نمایند. داشتن برنامه منظم ورزشی، رعایت اصول و نحوه صحیح ورزش‌کردن و پرهیز از فشارآوردن به کمر لازمه ابتدایی ورزش با تردمیل برای افرادی است که دیسک کمردارند.

برنامه ورزشی تردمیل برای دیسک کمر

همانطور که گفتیم برای تمرین با تردمیل نیاز است تا ابتدا ا پزشک درمانگر و مربی متخصص خود مشورت کنید. اما اگر بخواهیم یک برنامه ساده برای افراد دارای دیسک کمر مثال بزنیم که بتوانند تمرینات ورزشی خود را انجام دهند، برنامه تمرینی زیر را پیشنهاد می‌کنیم.
پیش از تمرین ابتدا بدن خود را با حرکات کششی و کم فشار به مدت حداقل ۵ الی ۱۰ دقیقه گرم کنید. در ادامه به مدت ۱۰ دقیقه پیاده روی بسیار آرام با سرعت بین ۲.۵ الی ۴ کیلومتر در ساعت را انجام دهید. و به مدت ۵ دقیقه استراحت کنید. در طول استراحت سعی کنید به یک صندلی دارای تکیه‌گاه تکیه دهید و از فشارآوردن به کمرتان بپرهیزید. سپس مجدد برای ۵ دقیقه حرکات کششی آرام انجام داده و برای ۱۰ دقیقه دیگر به استفاده از تردمیل بپردازید. در حین ورزش تحت هیچ شرایطی سرعت تردمیل را بالاتر نبرده و از دویدن یا راه رفتن سریع خودداری نمایید. در انتهای تمرین نیز برای سرد کردن ۲ الی ۳ دقیقه به انجام حرکات کششی اختصاص دهید و سپس استراحت کنید.

نکات مهم دیسک کمر و استفاده از تردمیل

برای استفاده از تردمیل نکاتی کوچک اما مهم و ضروری وجود دارد. افراد دارای دیسک کمر ملزم به رعایت این نکات هستند تا از افزایش فشار به کمرشان جلوگیری شود. انجام تمرینات سبک، ندویدن و پایین نگه‌داشتن سرعت تردمیل، گرفتن دستگیره‌های کناری تردمیل، استفاده از یک یارتمرینی به منظور کمک به انجام حرکات ورزشی، توقف ورزش در صورت بروز کوچکترین درد در ناحیه کمر، استفاده از برنامه تمرینی نوشته‌شده توسط مربی متخصص یا پزشک درمانگر وغیره از جمله نکاتی هستند که باید برای تمرین با تردمیل برای درمان دیسک کمر رعایت کرد.

تردمیل برای افراد داری دیسک کمر

سخن آخر

در این مقاله سعی داشتیم تا درخصوص تردمیل و دیسک کمر صحبت کنیم و نکاتی که افراد دارای مشکلات دیسک کمر نیازمند دانستن آنها هستند را بیان کنیم. شاید شماهم جزو افرادی باشید که برای انجام تمرینات ورزشی با هدف بهبود وضعیت جسمانی به دنبال مربی متخصصی برای دریافت برنامه‌های تمرینی اصولی به جهت جلوگیری از رشد مشکلات دیسک کمر هستید. ما برای پاسخ به این سوالات قصد معرفی فروشگاه دنیز اسپرت را داریم.
فروشگاه دنیز اسپرت یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است. این فروشگاه علاوه بر ارائه جدیدترین و بروزترین دستگاه‌های ورزشی بدنسازی و هوازی، امکان مقایسه و بررسی تک‌تک این محصولات را نیز فراهم آورده‌است. همچنین یکی از معدود ارائه‌کنندگان دستگاه‌های تخصصی تردمیل در کشور است. فروشگاه دنیز اسپرت علاوه بر خدمات ذکر شده، امکان استفاده از مشاوره رایگان قبل از خرید و پاسخ به سوالات ورزشی و همچنین راهنمایی رایگان افرادی که دارای مشکلات دیسک کمر هستند را نیز به شما عزیزان ارائه می‌دهد. اگر شماهم جزو افرادی هستید که دارای هرگونه مشکلات جسمی بوده و یا نیازمند دریافت راهنمایی در حوزه‌های مختلف ورزشی هستید حتما فرم زیر را پر کرده و سوالات خودرا درخصوص تردمیل و دیسک کمر از متخصصین باتجربه این فروشگاه بپرسید. بعد از پر کردن فرم متخصصان و مشاوران دنیز اسپرت شما را به صورت رایگان راهنمایی می‌کنند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link