مقایسه تردمیل مکانیکی و برقی

استفاده از تردمیل همواره لازمه‌ی تمرینات هوازی است. استفاده از تمرینات هوازی به خودی خود باید در تمامی برنامه‌های بدنسازی یک ورزشکار جای داشته باشد و در بین برنامه‌های هوازی، ورزش برروی تردمیل یکی از ارکان اصلی برای چربی سوزی و لاغری است. ورزش بر روی تردمیل به دلیل افزایش گردش خون در بدن و افزایش سوخت و ساز بدن سبب می‌گردد تا در کنار رعایت رژیم غذایی بتوانید کالری سوزی کرده و چربی های اضافی بدنتان را بسوزانید. اما اینکه از چه تردمیلی استفاده کنید و چگونه برروی این تردمیل ورزش کنید مسئله ای دیگر است و استفاده از تردمیل نیز خود نیازمند داشتن هدف است. اینکه شما از تردمیل مکانیکی یا برقی استفاده کنید سوالی است که باید قبل از شروع تمریناتتان به آن پاسخ دهید. برای آشنایی کامل با تردمیل برقی و مکانیکی و تفاوت آن‌ها با یکدیگر، در ادامه در این مقاله باما همراه باشید.

مقایسه تردمیل برقی و مکانیکی

تردمیل مکانیکی چطور کار میکند؟

تردمیل مکانیکی که به تازگی در بین ورزشکاران پرطرفدارشده، دارای تسمه‌ی تکه‌ای است. این تردمیل از تعدادی تسمه تکه‌ای و بهم چسبیده تشکیل‌شده و برخلاف تردمیل برقی بجای روشن‌شدن و حرکت با جریان برق، با شروع حرکت ورزشکار برروی آن شروع به کار و روشن‌شدن می‌کند. این نوع تردمیل دارای چرخ دنده‌های مکانیکی بوده و به دلیل حالت ظاهری که دارد برای دویدن‌های بسیار پرسرعت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از انواع تردمیل‌های مکانیکی دارای صفحه نمایش نیز هستند که برروی آن میزان مسافت طی‌شده، کالری سوزانده‌شده، سرعت حرکت ورزشکار و در برخی مدلها، ضربان قلب را نیز نمایش می‌دهد.

مزایا تردمیل مکانیکی

یکی از مهم‌ترین مزایای تردمیل مکانیکی امکان دویدن با هر سرعتی است. هنگامی که ورزشکار برروی تردمیل می‌رود و شروع به دویدن می‌کند، بجای اینکه با استفاده از تنظیمات دستگاه تردمیل سرعت مدنظرش را تنظیم نماید، خودشروع به حرکت می‌کند و تا هرسرعتی که در توان ورزشکار است می‌دود. پس از دویدن با سرعت بالا ورزشکار هروقت که به خستگی رسید به راحتی می‌تواند سرعت خود را کاهش‌داده و کنترل نماید. البته کاهش سرعت در این نوع تردمیل نیز به شکل لحظه‌ای اتفاق نمی‌افتد و باید به آرامی سرعت را کاهش داد.

معایب تردمیل مکانیکی

معایب تردمیل مکانیکی

دقیقا مسئله برعکس مزیت تردمیل مکانیکی را می‌توان بعنوان یکی از معایب آن مثال زد. اگر شما از نظر بدنی اماده نباشید و شروع به دویدن کنید ممکن است به خود آسیب وارد کنید.پس بهتر است در این خصوص بیشتر مراقب باشید. همچنین دیگر عیبی که این نوع تردمیل دارد این است که قابلیت تنظیم شیب در مدل‌های تولیدشده این تردمیل تعبیه نشده که این مسئله نیز به دلیل ارگونومی و شکل ظاهری است که این تردمیل دارد. در نظر داشته‌باشید که این تردمیل با هدف دویدن در سرعت‌های بالا و یا پیاده‌روی‌های سریع تولید شده‌است. پس نباید به عنوان تردمیل مناسب برای کوه‌نوردی از آن استفاده نمود.

ویژگی های تردمیل برقی

تردمیل‌های برقی برخلاف تردمیل مکانیکی، آپشن های زیادی دارند. قابلیت تنظیم شیب برای پیاده‌روی در حالت کوه‌نوردی، تنظیم سرعت از کم تا زیاد، برنامه‌های تمرینی از پیش تعیین‌شده، داشتن صفحه نمایش با قابلیت نمایش کالری سوزانده‌شده، مسافت طی‌شده، ضربان قلب ورزشکار، زمان گذشته‌شده و غیره از جمله مزایای تردمیل برقی است. همچنین استفاده و ورزش با تردمیل برقی بسیار راحت است. برای آشنایی کار با این دستگاه، کافیست مقاله ” راهنمای استفاده از تردمیل ” را مطالعه نمایید.

معایب تردمیل برقی

معایب تردمیل برقی

شاید عمده ترین ایرادی که می‌توان برای تردمیل برقی در نظر گرفت، تسمه های نامناسبی است که برروی برخی از تردمیل ها نصب می‌گردد. برخی تسمه‌ها به شکلی هستند که ورزشکار با راحتی نمی‌تواند برروی آن ورزش کند و ممکن است مسبب ایجاد آسیب در ناحیه زانوها، مچ پا و مهره های کمر گردد. بنابراین اگر می‌خواهید برروی تردمیل برقی تمرین کنید حتما پیش از شروع تمریناتتان بدنتان را گرم نمایید.

مقایسه تردمیل برقی و مکانیکی

اگر از نظر ظاهری هر دو نوع تردمیل برقی و مکانیکی را ببینید، متوجه بزرگترین تفاوت این دو مدل تردمیل خواهید شد. تردمیل برقی دارای کفی صف و تسمه‌ای یک دست است و تردمیل مکانیکی حالت انحنا دار و تسمه‌ای تکه تکه دارد. همچنین تردمیل مکانیکی با هدف دویدن با سرعت بالا تولید شده‌است و تردمیل برقی با هدف پیاده‌روی‌های آرام و پیوسته و یا ورزش در شرایط پایدار تولید شده‌است.

تفاوت دیگر این دو تردمیل در صفحه نمایش و موارد نمایش داده شده برروی آن است که در تردمیل برقی موارد متعددی از شرایط ورزشی ورزشکار نمایش داده شده‌است. در نهایت هدف تولید این دو تردمیل است که تفاوت اصلی را مشخص می‌نماید. تردمیل برقی برای افرادی که به دنبال لاغری هستند مناسب است و تردمیل مکانیکی برای افرادی که دونده حرفه‌ای هستند.
مقایسه تردمیل مکانیکی و برقی برای یک ورزشکار حرفه‌ای مسئله‌ای ساده است. قطعا هر ورزشکاری بلافاصله بعداز دیدن ظاهر این دونوع تردمیل از کاربرد و نحوه استفاده از آنها مطلع خواهد شد.

برای چربی سوزی تردمیل برقی بهتر است یا مکانیکی؟

همانطور که گفتیم تردمیل برقی برای لاغری و چربی سوزی مناسب‌تر است. تردمیل برقی به دلیل اطلاعات نمایش داده‌شده برروی صفحه نمایش، قابلیت تنظیم شیب و سرعت، قابلیت تعیین برنامه تمرینی انتخابی مناسب برای تمرینات با هدف لاغری است. اگر شما قصد لاغری دارید بهتر است از تردمیل برقی استفاده کنید. البته نکاتی وجود دارند که باید در خصوص نحوه استفاده از تردمیل برای لاغری رعایت کنید. استفاده از راهنمایی‌های مربی متخصص، گرم کردن و سردکردن قبل و بعداز تمرین با تردمیل، رعایت رژیم غذایی، استمرار در تمرین و انجام پرقدرت تمرینات بدنسازی در کنار تمرینات هوازی از مواردی است که باید در هنگام تمرینات هوازی با تردمیل رعایت کنید.

برای چربی سوزی تردمیل برقی بهتر است یا مکانیکی؟

خرید بهترین تردمیل مکانیکی و برقی

در این مقاله به بررسی کامل تردمیل مکانیکی و برقی پرداختیم. حال اگر شما قصد خرید یک دستگاه تردمیل را دارید و نمی‌دانید چه تردمیلی مناسب شماست، ابتدا هدف خود را بررسی نمایید و سپس به دنبال یافتن یک فروشگاه معتبر برای بررسی گزینه‌های مناسب با هدفتان بگردید. فروشگاهی که باید انتخاب کنید باید فروشگاهی باشد که علاوه بر اعتبار بالا، تنوعی زیاد از محصولات مورد نظر شما را نیز داشته باشد.

فروشگاه دنیز اسپرت یکی از فروشگاه‌هایی است که علاوه بر داشتن نماد اعتماد و اعتبار بالا در میان فروشگاه‌های ورزشی، تنوعی بالا از انواع تردمیل را برای بررسی و انتخاب شما قرارداده‌است. شما با استفاده از مشاوره رایگانی که توسط متخصصین ورزشی به شما داده می‌شود، می‌توانید به راحتی و با دیدی باز نسبت به خرید تردمیل مورد نظرتان اقدام نمایید. در کنار تمامی موارد ذکرشده، در فروشگاه دنیز اسپرت تمامی کالاها دارای ضمانت بوده و از خدمات پس از فروش نیز برخوردار هستند. اگر قصد خرید تردمیل مکانیکی یا برقی را دارید حتما از فروشگاه دنیز اسپرت دیدن فرمایید. برای انتخاب بهترین تردمیل، می‌توانید فرم زیر را پر نمایید تا مشاوران و متخصصان دنیزاسپرت شما را راهنمایی کنید.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link