چربی سوزی و عضله سازی همزمان

شاید شماهم دچار اضافه وزن یا حتی کمبود وزن هستید و قطعا می‌دانید که هم اضافه وزن و هم کمبود وزن برای انسان مفید نیست. افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب ممکن است در سنین جوانی به بعد دچار عارضه‌های قلبی، ریوی، مفصلی، کبدی و یا حتی نخاعی شوند. افراد دارای کمبود وزن نیز ممکن است دچار کم‌خونی و یا حتی بیماری های ناشی از ضعف جسمانی شوند. اما ورزش کردن و انجام تمرینات ورزشی از جمله بدنسازی چه به قصد ساخت عضله و یا کاهش وزن باشد می‌تواند از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کند. فرد چه در خانه و چه در باشگاه باید تمریناتی داشته باشد تا همواره آمادگی بدنی خود را در حد مناسبی نگه‌دارد. اما آیا چربی سوزی و عضله سازی همزمان امکان دارد؟ اگر این سوال شما نیز بوده و  قصد عضله سازی در خانه و یا ازبین بردن چربی‌های بدنتان را دارید و می‌خواهید درخصوص تغذیه و نقش آن در ورزش بدانید باما همراه باشید.

چربی سوزی و عضله سازی همزمان

آیا چربی سوزی و عضله سازی همزمان ممکن است؟

انسان هوشمندترین خلقت خداوند است و در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله. بدن انسان توانایی این را دارد که در کنار ازبین‌بردن چربی‌ها به ساخت عضله نیز بپردازد و به تناسب برسد. البته برای رسیدن به این هدف نیاز است تا برنامه‌ریزی و تغذیه مناسب را نیز در روتین زندگی خود درنظر بگیرید و با کمک مربی متخصص به هدفتان برسید.

برنامه تمرینی چربی سوزی و عضله سازی همزمان

پیش از هرچیزی باید بدانید که برای عضله سازی و چربی سوزی همزمان باید برنامه تغذیه مناسب داشته باشید و بتوانید با رعایت نکات تغذیه ای تمرینی مناسب داشته باشید. همانطور که گفتیم برای تمرینات چربی سوزی و عضله سازی باید از مشورت یک مربی متخصص استفاده نمایید اما اگربرای مثال بخواهیم یک برنامه مختصر ورزشی با هدف مدنظر بگوییم که مورد تایید مربی ورزشی است، برنامه زیر را مثال می‌زنیم.
در ابتدای تمرین قبل از هرکاری باید ۵ الی ۱۰ دقیقه حرکات کششی انجام دهید و بدنتان را گرم کنید. سپس باید به مدت ۵ دقیقه با دوچرخه ثابت تمرین کرده و ۱دقیقه استراحت کنید. درادامه حرکات بدنسازی زیر را انجام دهید.

 • پرس سرشانه دمبل ۴ ست ۱۰ تکراری
 • نشر روبرو دمبل ۳ ست ۱۲ تکراری
 • پرس بالا سینه هالتر ۳ ست ۱۵ تکراری
 • پرس سینه دمبل ۴ ست ۱۰ تکراری
 • کراس اور از بالا ۳ست ۱۲ تکراری
 • زیربغل لت از جلو ۴ست ۱۲ تکراری
 • پول‌آور دمبل ۳ ست ۱۰ تکراری
 • جلوبازو و پشت بازو به صورت سوپرست ۴ ست ۱۰ تکراری
 • جلوران و پشت ران به صورت سوپرست ۴ ست ۱۰ تکرای
 • ساق پا ایستاده ۳ ست ۱۲ تکراری

برنامه ورزشی برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان

بین هر تمرین ۱ الی ۲ دقیقه استراحت کنید و به سراغ حرکت بعدی بروید. این برنامه به صورت فول بادی طراحی شده است و حتما برای انجام صحیح حرکات ابتدا نحوه انجام آنهارا یاد بگیرید.
پس از اتمام تمرینات بدنسازی ۵ دقیقه استراحت کنید، ۲ دقیقه حرکات کششی انجام دهید و به سراغ تمرینات هوازی زیر بروید.

 • ۲ دقیقه پهلو مسگری( با چوب باشد بهتر است)
 • ۱۵ دقیقه پیاده‌روی سریع روی تردمیل با شیب صفر درجه
 • ۲ دقیقه استراحت
 • ۱۰ دقیقه تمرین با اسکی فضایی با سرعت متوسط
 • ۳ دقیقه استراحت
 • ۵ دقیقه تمرین آرام با دوچرخه
 • ۵ دقیقه حرکات کششی به منظور سردکردن انتهای تمرین

توجه داشته باشید این یک برنامه تمرینی برای کل بدن است و نباید در روز اول با فشار وزنه‌های سنگین آن را انجام داد. در صورت تمایل باید ابتدا از مربی متخصص ورزشی برنامه بگیرید.

نقش تغذیه برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان

همیشه در تمامی موارد نقش تغذیه در ورزش و تناسب اندام غیرقابل انکاربوده است. شاید بتوان گفت که رعایت تغذیه حرف اول را در لاغری و عضله سازی می‌زند و شما با رعایت خوردوخوراک خود تا ۹۰ درصد راه را رفته‌اید. خوردن غذاهای با پروتئین بالا، مصرف آب زیاد، پرهیز از خوردن غذاهای چرب، فست‌فود و همچنین نخوردن نوشابه و خوراکی‌های قنددار می‌تواند کمک بسیار زیادی برای رسیدن به تناسب اندام به شما بکند.

مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان

مکمل های بدنسازی انواع زیادی دارند و هرکدام با هدف مشخصی مورد مصرف قرار می‌گیرند. افرادی که قصد لاغری و عضله سازی همزمان دارند در مجموع ۴ نوع مکمل مفید به آنها پیشنهاد می‌گردد که این ۴ مکمل عبارتند از:

 • پروتئین وی: این مکمل نقش تکمیل کننده جذب پروتئین در بدن را در کنار مصرف غذاهای با میزان پروتئین بالا دارد.
 • گلوتامین: این مکمل تا حدودی به ریکاوری عضلات پس از تمرین و همچنین افزایش متابولیسم بدن برای کاهش وزن و چربی سوزی کمک می‌کند.
 • آمینو: این مکمل بیشتر در ریکاوری و عضله سازی موثراست و یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های ورزشی است.
 • بی سی آ آ: این مکمل یکی از بهترین ومحبوب‌ترین مکمل‌های ورزشی است و به عضله سازی کمک زیادی می‌کند.

نکات مهم برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان

نکات مهم برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان

برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان نکات ساده اما کاربردی وجود دارد که با رعایت این نکات می‌توانید نتیجه بهتر و سریع‌تری را بدست آورید. خوابیدن به حد کافی، رعایت تغذیه مناسب، ایجاد تنوع تمرینی و دوری از یکنواختی، انجام مستمر تمرینات و عدم ایجاد وقفه در روزهای تمرینی و غیره همگی از نکات ساده اما مهم چربی سوزی همزمان با عضله سازی هستند.

سخن پایانی

 در انتها قصد داریم به شما فروشگاه دنیز اسپرت را معرفی کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های کشور است که با سابقه بیش از ۱۵ ساله در زمینه تولید و عرضه انواع محصولات بدنسازی و هوازی توانسته اعتماد افراد زیادی را جذب نماید. فروشگاه دنیز اسپرت این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر امکان بررسی و مقایسه محصولات ورزشی بایکدیگر بتوانید از مشاوره رایگان پیش از خرید نیز استفاده نمایید.

افرادی که قصد سوزاندن چربی و عضله سازی با هم را دارند نیز می‌توانند از مشاوره رایگان متخصصین ورزشی دنیز اسپرت استفاده کرده و کلیه سوالات خود را دراین زمینه بپرسند. همچنین برای درخواست برنامه نیز می‌توانید از همین طریق اقدام نمایید و از برنامه‌های تمرینی تخصصی طراحی‌شده توسط مربیان باتجربه استفاده نمایید. برای تماس و ارتباط با متخصصان ما کافیست فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

 • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link