نحوه تعمیر تردمیل

اگر در خانه و یا باشگاه ورزشی تردمیل دارید، اطلاع از نحوه تعمیر تردمیل به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطا و یا اشکال بتوانید بدون پرداخت هزینه، مشکلات آن را برطرف کنید. البته برای عیب یابی تردمیل مانند هر وسیله دیگر نیاز به دانش فنی دارید. اما برخی از مشکلات به وجود آمده برای تردمیل بسیار پیش پا افتاده هستند و برای تعمیر نیاز به تخصص خاصی نیست. اما ممکن است مشکلات مربوط به موتور نیاز به تخصص یک تعمیرکار داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مشکلات رایج تردمیل و نحوه برطرف کردن آنها آشنا کنیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نحوه تعمیر تردمیل

آیا تردمیل را می‌توان در خانه تعمیر کرد؟

تردمیل به عنوان یکی از تجهیزات ورزشی بعد از چند سال استفاده و یا عدم استفاده صحیح، ممکن است دچار خرابی شود. برای جلوگیری از خرابی دستگاه تردمیل، باید نحوه استفاده صحیح از تردمیل را بدانید. اگرچه این دستگاه به صورت بسیار مقاوم طراحی شده‌است، اما در برخی از شرایط ممکن است نیاز به تعمیر داشته‌باشد. اگر قصد دارید که خودتان بدون نیاز به تعمیرکار دستگاه را تعمیر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع به کار حتما از خاموش بودن دستگاه مطمئن شوید.

به این دلیل که ممکن است در اثر روشن بودن دستگاه، آسیب جدی به شما وارد شود؛ بنابراین قبل از عیب یابی تردمیل حتما دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید. همچنین توجه به این نکته ضروری است که اگر دستگاه شما شامل گارانتی است و هنوز از زمان آن نگذشته است، بهتر است برای تعمیر تردمیل از یک تعمیرکار کمک بگیرید. چرا که پرداخت هزینه‌های تردمیل، دیگر بر عهده شما نخواهد بود. در غیر این صورت گارانتی دستگاه از بین خواهد رفت.

اگر توانایی برطرف کردن مشکل تردمیل را دارید، می‌‌توانید بدون نیاز به تکنسین، مشکل به وجود آمده را رفع کنید. در صورتی که مشکل به وجود آمده از موتور تردمیل باشد، حتی در صورت گذشتن از زمان گارانتی پیشنهاد می‌کنیم که حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید یا تعمیر آن را به مراکز معتبر برای تعمیر بسپارید.

به این دلیل که موتور این دستگاه بسیار گران‌قیمت است و ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد شود و هزینه بیشتری را به شما متحمل کند.

علت صدای تردمیل؛ نحوه تعمیر آن

ممکن است برای شما نیز پیش آمده‌باشد که هنگام استفاده از دستگاه تردمیل سر و صدای غیر عادی از این دستگاه بشنوید. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارند و باید با نحوه تعمیر تردمیل در چنین شرایطی آشنا باشید؛ بنابراین اگر در حین دویدن بر روی این دستگاه و یا راه رفتن بر روی آن سر و صدایی را شنیدید، باید نسبت به رفع مشکل آن اقدام کنید. از جمله علل مختلف صدای تردمیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوار نقاله و تسمه‌ی تردمیل: گاهی صدای به وجود آمده ممکن است در اثر نوار نقاله و تسمه تردمیل باشد. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم که آن را روغن کاری کنید و یا از سفت یا شل بودن آن مطمئن شوید. چرا که گاهی ممکن است این قطعه از حالت نرمال و عادی خود خارج شده‌باشد. سفت و یا شل بودن غیر استاندارد این قطعه ممکن است باعث آسیب رسیدن به سایر قطعات شود.
 • مشکلات موتور: گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی بر روی موتور، باعث ایجاد سر و صدای تردمیل می‌شود؛ بنابراین باید به صورت دوره‌ای نسبت به تمیز کردن تردمیل اقدام کنید.
 • سایر اجزای دستگاه: گاهی سر و صدای تردمیل ممکن است در اثر شل بودن پیچ و مهره‌های برخی از قسمت‌های دستگاه اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی دستگاه صدایی شبیه جیر جیر می‌دهد. در این شرایط بهتر است به کدهای ارور دستگاه توجه کنید یا برای عیب یابی تردمیل از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • سر خوردن دستگاه بر روی زمین: گاهی ممکن است هنگام دویدن بر روی دستگاه، سر و صدایی ایجاد شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم که از یک ضربه‌گیر به همراه زیرانداز استفاده کنید. چراکه این موضوع از حرکت اضافی تردمیل جلوگیری می‌کند و مانع سر خوردن دستگاه بر روی زمین می‌شود.

نمایش عکس کلید روی تردمیل

اگر هنگام استفاده از تردمیل، عکس کلید بر روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود یا به جای اعداد، خط فاصله می‌بینید و همینطور خطای E0 می‌دهد، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. چرا که کلید آهنربایی استارت تردمیل به خوبی بر روی مانیتور قرار نگرفته است؛ بنابراین اگر کلید آهنربایی در جای مناسب خود قرار بگیرد، این مشکل به راحتی رفع خواهد شد.

خطای E1

تعمیر تردمیل با خطای E1_E

خطای E_E1 گاهی با زدن دکمه‌ی استارت تردمیل اتفاق می‌افتد. در صورت بروز چنین خطایی راهکارهای زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

 • ابتدا تردمیل را از برق خارج کنید. یک دقیقه صبر کنید. برای رفع عیب یابی تردمیل می‌توانید آن را دوباره به برق بزنید. حالا می‌توانید دکمه استارت تردمیل را زده تا دستگاه روشن‌شود.
 • از شل نبودن سیم‌ها و سوکت‌های برد پایین تردمیل اطمینان حاصل کنید. همچنین از قطع نبودن سیم‌ها نیز مطمئن شوید. سپس می‌توانید تردمیل را روشن کرده و از آن استفاده کنید.
 • گاهی سنسور سرعت تردمیل دچار مشکل می‌شود. در چنین شرایطی وقتی استارت تردمیل را می‌زنید بعد از ۱۰ ثانیه ممکن است خطای E1 را به شما نشان دهد. با مشاهده این خطا بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید.
 • در صورتی که بعد از استارت، دیدید که دستگاه تردمیل شما کار نمی‌کند و خطای E1 بر روی صفحه نمایش نشان داده‌می‌شود، ممکن است ایراد از موتور تردمیل باشد.
 • اگر بعد از استارت تردمیل و بدون هیچ‌گونه حرکتی، خطای E1 را مشاهده کردید، برد پایین تردمیل دچار مشکل شده‌است؛ بنابراین باید حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • گاهی تردمیل بعد از استارت، حرکت می‌کند و شما می‌توانید بر روی آن ورزش کنید. اما بعد از مدتی تردمیل می‌ایستد و خطای E1 را نشان می‌دهد. این مشکل ممکن است از موتور تردمیل و یا تسمه آن باشد. برای رفع عیب یابی تردمیل بهتر است به جای دستکاری سریعا تعمیر دستگاه را به متخصص بسپارید.

خطای E02

تعمیر تردمیل با خطای E2

یکی از رایج‌ترین خطاهای دستگاه تردمیل، ارور E2 است که بر روی صفحه مانیتور این دستگاه نمایش داده‌می‌شود. در صورتی که برد پاور شما دچار اشکال شده‌باشد یا موتور تردمیل دچار آسیب‌دیدگی شده‌باشد، این خطا ممکن است برای دستگاه شما رخ دهد.

از آنجایی که موتور تردمیل جزو قطعات مهم این دستگاه به شمار می‌رود، در نتیجه به جای تعمیر و دستکاری در موتور، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از یک فرد متخصص و دارای مهارت کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است موتور تردمیل دچار آسیب جدی شود.

خطای E7 در تردمیل

تعمیر خطای E6_E7

دلیل اصلی خطای E6_E7، گیر کردن دستگاه روی حالت شیب و یا عدم کار کردن درست موتور شیب است. در چنین شرایطی برای نحوه تعمیر تردمیل باید نسبت به تعمیر موتور شیب آن اقدام کنید. برای این منظور ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید. برای اطمینان بیشتر آن را از برق بکشید. سپس چند دقیقه صبر کنید و مجددا آن را روشن کنید. در صورتی که مشکل خاصی نباشد، دستگاه شروع به کار می‌کند و به حالت شیب طبیعی برمی‌گردد.

در غیر این صورت اگر همچنان خطای E6_E7 وجود داشته باشد، احتمال آسیب دیدن موتور شیب بسیار زیاد است؛ بنابراین باید از یک تعمیرکار تردمیل کمک بگیرید.

تعمیر تسمه تردمیل

بعد از چند سال استفاده از تردمیل، تسمه آن نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. چرا که ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند شل‌شدگی، لیز خوردن در زیر پا، چروک‌شدن، سر و صدا کردن، کشیده‌شدن به یک سمت و… شود. در صورتی که تسمه دچار یکی از مشکلات بالا باشد، تعمیر تردمیل بسیار ساده است. در صورتی که ۲ سال از زمان استفاده از تردمیل گذشته باشد، می‌توانید با تنظیم مجدد تسمه، دوباره از تردمیل استفاده کنید.

اما اگر بیشتر از ۵ سال از تسمه تردمیل استفاده کرده‌اید، باید نسبت به عیب یابی تردمیل و تعویض تسمه آن اقدام کنید. چرا که عمر مفید کارکرد آن تمام شده‌است.

تعمیر موتور تردمیل

تعمیر موتور تردمیل

گاهی ممکن است شرایطی مانند بوی سوختگی، خاموش و روشن شدن ناگهانی تردمیل برای شما اتفاق بیفتد. در صورت بروز چنین شرایطی سه راهکار زیر را امتحان کنید:

 • از سفت بودن کابل برق تردمیل مطمئن شوید.
 • از آنجایی که تردمیل، برق زیادی مصرف می‌کند، در نتیجه فیوز مورد استفاده از آن باید بیشتر از ۲۰ آمپر باشد و سیم‌های برقی قوی‌ای باید برای آن خریداری کنید.
 • در صورتی که تسمه تردمیل دچار مشکل شده‌باشد، ممکن است یکی از شرایط بالا برای شما اتفاق بیفتد.

در صورتی که سه راهکار بالا، باعث راه‌اندازی مجدد تردمیل نشد، ممکن است ایراد از موتور تردمیل باشد. برای تعمیر آسیب‌دیدگی موتور بهتر است حتما از یک تعمیرکار ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

کار نکردن صفحه نمایش تردمیل

یکی از مشکلات رایج دستگاه تردمیل، خرابی مانیتور تردمیل است. در چنین شرایطی ممکن است IC برد مانیتور تردمیل و یا پنل‌های زیر دکمه‌های مانیتور دچار آسیب جدی شده‌باشند. همچنین در صورت پارگی کابل‌های داخل مانیتور ممکن است صفحه‌نمایش تردمیل از کار بیفتد. در نتیجه کلیدهای تردمیل مانند استارت و دکمه‌های کم و زیاد سرعت و شیب به خوبی کار نمی‌کنند. برای رفع عیب یابی تردمیل باید از یک تکنسین ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

نکات مهم برای تعمیر تردمیل

نکات مهم برای تعمیر تردمیل

تردمیل به عنوان یکی از تجهیزات ورزشی، قیمت بسیار بالایی دارد. در نتیجه در صورت خرابی این دستگاه باید به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

 • اگر قصد دارید تا بدون کمک یک تعمیرکار به تعمیر تردمیل بپردازید، حتما باید ابتدا از خاموش بودن دستگاه مطمئن شوید. همچنین برای اطمینان بیشتر باید دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید. چرا که روشن بودن دستگاه می‌تواند آسیب جدی به سلامتی شما وارد کند.
 • اگر دستگاه شما از گارانتی برخوردار است، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. چرا که در صورت تعمیر دستگاه توسط خودتان و خرابی دوباره آن، گارانتی شامل آن نخواهد شد.

جمع بندی

اگر باشگاه بدنسازی دارید و یا از تردمیل در خانه خود استفاده می‌کنید، در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید از مشاوره‌های رایگان متخصصان و تعمیرکاران ما استفاده کنید و با نحوه تعمیر تردمیل در خانه آشنا شوید. همچنین برای خرید تردمیل می‌توانید از محصولات فروشگاه اینترنتی دنیز اسپرت دیدن کنید. خرید تردمیل باکیفیت باعث می‌شود تا دیرتر دستگاه شما دچار مشکل شود. اگر درباره خرابی تردمیل و نحوه تعمیر آن سوالی داشتید، کافیست فرم زیر را پر کنید تا متخصصان دنیز اسپرت شما را راهنمایی کنند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

 • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link