چگونه پایین تنه خوش فرم داشته باشیم ؟ | ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه

رنج بردن از اضافه وزن را می‌توان یکی از عذاب آورترین مشکلات افراد نام برد. چاقی و اضافه وزن علاوه بر افزایش امکان دردهای مفصلی و عضلانی در سنین بالاتر امکان بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را نیز افزایش می‌دهد که خطر بزرگی برای سلامت به حساب می‌آید. اما افرادی هستند که به دلیل شرایط خاص بدنی از نظر ظاهر بدنی در ناحیه بالا تنه و میان تنه زیاد افزایش سایز ندارند اما در ناحیه پایین تنه از سایز بالا و ظاهر نامناسب رنج می‌برند.

شاید برایتان سوال شده باشد که چه حرکات ورزشی برای خوش فرم شدن پایین تنه مناسب است؟ آیا چربی‌های پایین تنه را نیز می‌توان با چربی سوزی و عضله سازی در خانه ازبین برد؟ در این مقاله ما سعی داریم درخصوص ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه و راه‌های چربی سوزی در این ناحیه صحبت کنیم و به سوالات درخصوص این موضوع پاسخ دهیم.

ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه

عضلات مهم پایین تنه برای ورزش

اولین نکته ای که باید درخصوص لاغری پایین تنه بدانید این است که ناحیه پایین تنه چیست و از چه عصلاتی تشکیل شده است؟ پایین تنه از انتهای کمر شروع شده و شامل ناحیه باسن و لگن، ران و ساق می‌شود. اما عضلاتی که دراین نواحی قراردارند عضلات باسن، جلوران و پشت ران و دوقلوی ساق پا می‌باشند که بیشترین استعداد چاقی در ران‌ها وجود دارد.

اهمیت حرکات ورزشی برای خوش فرم شدن پایین تنه

بنیان و پایه و اساس هر بدن مستحکم و قدرتمندی عضلات ناحیه پایین تنه هستند. داشتن عضلات پایین تنه قوی علاوه بر کاهش بیماری‌های عضلانی و ستون فقرات باعث کاهش سایر بیماری‌ها ازجمله بیماری‌های قلبی و عروقی نیز می‌گردد و به تناسب اندام شما نیز کمک زیادی کرده و باعث خوش فرم شدن بدن خواهد شد. داشتن پاهای قدرتمند در زمان میانسالی و پیری نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد و با داشتن پاهای قوی از پا درد و کمر درد نیز درامان خواهید ماند.

بهترین ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه

همانطور که می‌دانید ورزش برای هرمشکل جسمی حکم دارو دارد. اما چه ورزشی برای خوش فرم شدن پایین تنه مناسب است و سبب تناسب اندام درناحیه پایین تنه خواهد شد؟ در ادامه ۵ ورزش مناسب برای پایین تنه را نام می‌بریم.

پیاده روی اولین و مهم‌ترین ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه

پیاده روی

شاید اولین و مهم‌ترین ورزشی که می‌توانید با استفاده از آن به لاغری و تناسب اندام پایین‌تنه کمک کنید پیاده روی باشد. شما با پیاده روی می‌توانید علاوه بر چربی سوزی در کل بدن پاهای متناسب و لاغری نیز داشته باشید. همچنین افزایش گردش خون دربدن سبب می‌شود تا سلامتی قلب و عروق‌تان نیز تضمین گردد.

دوچرخه ثابت ورزشی برای خوش فرم شدن پایین تنه

دوچرخه ثابت؛ ورزشی برای خوش فرم شدن پایین تنه

انجام ورزش دوچرخه سواری چه در باشگاه و یا خانه با دوچرخه ثابت و چه با دوچرخه در محیط بیرون به سلامت جسمی شما کمک بسیار زیادی کرده و همچنین برای لاغری پایین تنه مخصوصا ران‌ها کمک زیادی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر توانایی رفتن به باشگاه را دارید حتما از دوچرخه ثابت و تردمیل در جلسات تمرینی‌تان استفاده کنید.

بدنسازی

انجام ورزش بدنسازی بهترین راه برای تناسب اندام برای هر فردی است. بدنسازی بعنوان مادر تمامی ورزش‌ها شناخته میشود و شما علاوه بر کم کردن حجم چربی در پایین تنه و سایر نواحی بدن می‌توانید با انجام ورزش بدنسازی به خوش فرم شدن و عضلانی شدن عضلات خود رسیده و نتایج مطلوبی بدست آورید. انجام ورزش بدنسازی را حتما در ابتدای لیست ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه قرار دهید.

الپتیکال برای خوش فرم شدن پایین تنه

الپتیکال

ورزش با دستگاه الپتیکال دیگر ورزشی است که پیشنهاد می‌کنیم. تمرین با اسکی فضایی همانند تردمیل و دوچرخه به سلامت جسمی شما کمک زیادی کرده و همچنین به لاغری پاهایتان کمک می‌کند. برای تمرین با الپتیکال سعی کنید از دست‌ها و پاها بصورت همزمان استفاده نمایید تا نتایج بهتری بگیرید.

تمرینات بدون وزنه درخانه

شما نه تنها درباشگاه بلکه درخانه نیز می‌توانید به تناسب اندام و لاغری پایین تنه برسید. انجام تمرینات کششی، تمرینات مفصلی و همچنین تمرین شبیه‌سازی شده درخانه راه شما برای رسیدن به بدنی متناسب و پاهای لاغر را هموار خواهدکرد. اسکات بدون وزنه، لانگز، ساق پا با وزن بدن و غیره ازجمله تمریناتی است که می‌توانید درخانه انجام دهید.

ورزش برای خوش فرم شدن ران ها

اگر اختصاصا برای ران‌ها و لاغری و خوش فرم شدن ران‌ها بخواهید تمریناتی انجام دهید این تمرینات باید تمامی نقاط را تحت تاثیر قرارداده و به نوعی حرکاتی کامل باشند. در ادامه به سه تمرین اشاره می‌کنیم.

اسکات با هالتر برای پایین تنه

اسکات

حرکت اسکات بهترین تمرین برای تقویت تمامی عضلات ناحیه پایین‌تنه است. اسکات عضلات باسن و سرینی، جلوران و پشت ران و همچنین ساق پاهارا تحت تاثیر قرارداده و تقویت می‌نماید. برای انجام این تمرین با دستگاه اسکات زیر هالتر بایستید، میله هالتر را پشت گردن روی عضلات کول ثابت کنید و بعد از بلند کردن میله از روی خرک با تمرکز و بدون قوزکردن کمر بنشینید و بلند شوید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری می‌توانید انجام دهید.

لانگز برای پایین تنه

لانگز دمبل

لانگز حرکت دوم و مهمی است که می‌توانید انجام دهید. برای انجام این تمرین ابتدا دو دمبل در دستان بگیرید و بایستید. سپس پای راست را به جلو برده با پای چپ بنشینید تا حدی که زانوی پای چپ به سطح زمین نزدیک شود. سپس به آرامی بایستید. این کار را با پای دیگر نیز انجام دهید. تمرین لانگز را می‌توانید برای ۴ ست ۸ قدمی انجام دهید.

هاگ پا ایستاده

هاگ پا ایستاده

هاگ پا نیز تمرینی مهم برای لاغری و عضله سازی پایین تنه است. برای این تمرین روی دستگاه هاگ بایستید. گیره را آزاد کنید و به آرامی برروی صفحه دستگاه همانند حرکت اسکات بنشینید و بایستید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۰ تکراری انجام دهید.

نکات مهم برای ورزش برای خوش فرم شدن پایین تنه

برای لاغری پایین تنه نکاتی وجود دارد که بهتراست با رعایت این نکات ورزش را انجام دهید. درادامه نکات مدنظر را ذکر می‌کنیم.

  • پیش از تمرین حداقل برای ۵ دقیق بدنتان را با حرکات کششی گرم کنید.
  • نحوه انجام صحیح حرکات را به درستی یادگرفته و سپس اقدام به انجام تمرینات کنید.
  • در انجام تمرینات ورزشی زیاده روی نکنید.
  • علاوه بر ورزش باید رژیم غذایی را رعایت کنید تا به نتیجه برسید.
  • تمرینات زیادی برای لاغری پایین تنه وجود دارد که باید برای به نتیجه رسیدن تمامی این تمرینات را انجام دهید.
  • درصورتی که کمردرد یا پا درد دارید ابتدا از پزشک مشاوره بگیرید.
  • درصورتی که درحین تمرینات احساس درد داشتید از ادامه تمرین خودداری کنید.
  • در انتهای تمرینات ۵ دقیق حرکات کششی انجام دهید و بدنتان را سرد کنید.

سخن پایانی

دراین مقاله درخصوص مشکلات ظاهری درناحیه پایین تنه و چاقی و اضافه وزن در نواحی باسن، ران و ساق پا صحبت کردیم و همچنین راه‌های مقابله با این مشکل را با انجام دادن حرکات ورزشی برای پایین تنه مرور کردیم. درانتها قصد داریم درخصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است که شما علاوه برامکان خرید انواع لوازم و تجهیزات ورزشی می‌توانید مشاوره پیش از خرید رایگان نیز از فروشگاه دریافت نمایید. همچنین اگر دارای اضافه وزن درناحیه پایین تنه هستید نیز این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید سوالات و راهنمایی های مورد نیاز خود را به رایگان از متخصصین ورزشی باتجربه دنیز اسپرت دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link