دوچرخه ثابت برای لاغری شکم | آیا می‌توان با دوچرخه ثابت شکم را لاغر کرد؟

در میان افراد دارای اضافه وزن همواره لاغر شدن با حداقل زحمت و بیشترین بازخورد آرزوی بزرگیست. لاغر شدن شاید به ظاهر سخت باشد. دراین بین استفاده از دستگاه‌های هوازی نیز مورد دیگریست که ممکن است فکرتان را درگیر کرده باشد. درابتدا باید بگوییم که برای لاغری باید حتما برنامه منظم تمرینی داشته باشید و از مربی کمک بگیرید اما درخصوص دستگاه‌های هوازی مناسب برای لاغری باید در ابتدا به تردمیل و دوچرخه ثابت اشاره کنیم. درخصوص تردمیل اطلاعات زیادی وجود دارد که شما احتمالا می‌دانید اما برای دوچرخه ثابت سوالاتی ممکن است وجود داشته باشد. مثلا آیا دوچرخه ثابت برای لاغری شکم و ران مناسب است؟ چه عضلاتی در هنگام تمرین با دوچرخه ثابت درگیر هستند؟ مزایای دوچرخه ثابت چیست؟ اگر شماهم مشتاق رسیدن به پاسخ این سوالات و سوالات دیگر هستید تا انتهای این مقاله باما همراه باشید.

دوچرخه ثابت برای لاغری شکم

فواید دوچرخه ثابت

درابتدا درخصوص فواید دوچرخه ثابت صحبت می‌کنیم و اصلی‌ترین مزایای این دستگاه ورزشی را نام می‌بریم.

  • افزایش سوخت و ساز بدن : دوچرخه ثابت به بدنتان کمک می‌کند تا سوخت و ساز بیشتر و پمپاژ خون بالاتری داشته باشد که به لاغری کمک می‌کند.
  • تقویت عضلات ران و ساق پا : دوچرخه ثابت برای تقویت عضلات پا بسیار مناسب است و به شما کمک می‌کند تا عضلات ورزیده‌تری داشته باشید.
  • ازبین بردن خشکی مفاصل : دوچرخه ثابت مسبب ازبین بردن خشکی مفاصل می‌شود اما توجه داشته باشید که استفاده از دوچرخه ثابت باید به اندازه باشد تا مسبب فشار زیاد برروی مفاصل نشود.
  • کمک به عضله سازی : استفاده از دوچرخه ثابت نه تنها باعث عضله سازی در نیم تنه پایینی می‌شود بلکه به تقویت عضلات شکم نیز کمک می‌کند.
  • کمک به لاغری : اصلی‌ترین مزیت دوچرخه ثابت کمک به لاغری است. استفاده از دوچرخه ثابت سبب می‌شود تا بتوانید درکنار سوخت وساز بیشتر چربی‌سوزی بیشتری را نیز تجربه نمایید.

ورزش با دوچرخه ثابت کدام قسمت های بدن را لاغر می‌کند؟

سوال دیگری که وجود دارد لاغری اعضای بدن در هنگام تمرین با دوچرخه ثابت است. دوچرخه ثابت همانند تمامی دستگاه‌های هوازی دیگر مسبب لاغری در تمامی اعضای بدن می‌شود اما نکته مهم این است که به موجب تمرین با پاها برروی دوچرخه ثابت، استفاده از دوچرخه ثابت برای لاغری ران مناسب‌تر و فرم بهتری به پاهایتان می‌دهد. توجه داشته باشید که عضلات درگیر در دوچرخه ثابت می‌توانند گردش خون بیشتری را تجربه کنند و تحت تاثیر بیشتری قرار بگیرند.

آیا می‌توان شکم را با دوچرخه ثابت لاغر کرد؟

درپاسخ به این سوال باید گفت بله. شکم نیز در لیست قسمت‎هایی قرار می‌گیرد که با استفاده از دوچرخه ثابت می‌توانید آن را لاغر کنید. این را نیز باید بگوییم که لاغری شکم به تنهایی با استفاده از دوچرخه ثابت شدنی است اما زود به نتیجه نمی‌رسید. برای لاغری شکم ابتدا رژیم غذایی خوبی داشته باشید و سپس درکنار دستگاه دوچرخه ثابت از سایر دستگاه‌ها نیز استفاده کنید تا بتوانید نتیجه بهتری از تمرینات ورزشیتان داشته باشید.

کدام نوع دوچرخه ثابت برای لاغری شکم مناسب است؟

کدام نوع دوچرخه ثابت برای لاغری شکم مناسب است؟

همانطور که احتمالا می‌دانید دوچرخه ثابت انواع گوناگونی دارد. دوچرخه ثابت مبلی، دوچرخه ثابت اسپینینگ و دوچرخه ثابت ساده ازجمله مدلهای دوچرخه ثابت هستند. در ادامه به معرفی مدلهای دوچرخه ثابت می‌پردازیم.

دوچرخه ثابت مبلی

یکی از محبوبترین مدل‌های دوچرخه ثابت دستگاه دوچرخه ثابت مبلی است. دوچرخه ثابت مبلی همانند یک صندلی عادی است که پایدان های دوچرخه در راستای افقی در جلوی دستگاه قرارگرفته است. استفاده از دوچرخه ثابت مبلی برای افرادی که کمر درد، پادرد و خشکی مفاصل دارند نسبت به سایر مدلها بهتر است.

دوچرخه ثابت اسپینینگ

بهترین نوع دوچرخه ثابت برای ورزش حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای دوچرخه ثابت اسپینینگ است. دوچرخه ثابت اسپینینگ همانند دوچرخه‌های مسابقه ای و کوهستانی است و بخاطر داشتن آپشن‌هایی نظیر تنظیم سرعت، قدرت و سختی دوچرخه امکان استفاده را درحالات مختلفی فراهم می‌کند. همچنین بیشترین کالری سوزی را نیز درمیان دوچرخه‌ها داراست.

دوچرخه ثابت ساده و عمودی

نوع ساده دوچرخه ثابت همانند اسپینینگ است که از آپشن خاصی بهره نمی‌برد و صرفا دارای ترمز و تنظیم سرعت دوچرخه است. استفاده از دوچرخه ثابت ساده درخانه‌ها نیز طرفداران زیادی دارد و معمولا از تحمل وزنی نسبتا مناسبی نیز برخوردار هستند.

برای لاغری شکم باید چقدر از دوچرخه ثابت استفاده کنیم؟

برای لاغری شکم باید چقدر از دوچرخه ثابت استفاده کنیم؟

استفاده بیش ازحد از هر دستگاهی مناسب نیست و ممکن است آسیب زا نیز باشد. دوچرخه ثابت نیز شامل این قانون می‌شود و شما نباید بیش از حد از دوچرخه ثابت استفاده کنید. سعی کنید درکنار دوچرخه ثابت از سایر دستگاه‌های هوازی نیز استفاده کنید و مطابق برنامه مربی پیش بروید اما درکل بطور روزانه حداکثر تا ۳۰ دقیقه و در هفته حداکثر ۴ روز از دستگاه دوچرخه ثابت استفاده کنید.

برنامه ورزشی دوچرخه ثابت برای لاغری شکم

استفاده از دوچرخه ثابت برای لاغری شکم همواره مورد استفاده مربیان ورزشی در تنظیم برنامه‌های بدنسازی ورزشکاران بوده است. اگر قصد استفاده از برنامه تمرینی دارید در ابتدای تمرین تا ۱۰ دقیقه و در انتهای تمرین نیز تا ۲۰ دقیقه می‌توانید از دوچرخه ثابت استفاده کنید. همچنین استفاده از تردمیل و دستگاه اسکی فضایی نیز درکنار دوچرخه ثابت به لاغری کمک زیادی می‌کند اما توجه داشته باشید که رعایت رژیم غذایی اصل اول لاغری می‌باشد.

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم درخصوص دستگاه دوچرخه ثابت، مزایا و همچنین مدلهای دوچرخه ثابت صحبت کنیم و بدانیم که آیا دوچرخه ثابت برای لاغری شکم مناسب است یاخیر؟ درانتها درخصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت می‌کنیم. شما در فروشگاه دنیز اسپرت می‌توانید تنوعی بزرگ از انواع دستگاه‌های دوچرخه ثابت و همچنین سایر دستگاه‌های هوازی و بدنسازی را مشاهده کنید و علاوه بر دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید از ضمانت اصالت و سلامت کالا و خدمات پس از فروش نیز برخوردار شوید. اگر درخصوص دوچرخه ثابت و برنامه‌های تمرینی دوچرخه ثابت نیز سوالاتی دارید نگران نباشید زیرا به راحتی می‌توانید از مشاوره متخصصین ورزشی دنیز اسپرت به رایگان برخوردار شوید و به پاسخ سوالاتتان برسید. اگر قصد خرید دوچرخه ثابت یا سایر دستگاه‌های بدنسازی را دارید از دنیز اسپرت، یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور حتما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link