تردمیل بهتر است یا الپتیکال؟ کدام یک را خریداری کنیم؟

امروزه با افزایش باشگاه‌های بدنسازی و حتی تولید دستگاه‌های خانگی لاغری و چربی‌سوزی تبدیل به امری ساده و تنها نیازمند یک اراده مستحکم تبدیل شده است و شما اگر قصد لاغری داشته باشید هیچ بهانه‌ای برای نبود شرایط و امکانات ورزش ندارید. در جامعه ورزشی امروز تقریبا اکثر افراد با استفاده از تردمیل یا الپتیکال بیشتر کالری سوزی روزانه خودرا انجام می‌دهند و این به تناسب اندام آنها کمک زیادی می‌کند. اما سوال اصلی این است که تردمیل و الپتیکال دقیقا چه کمکی به افراد برای لاغری می‌کنند؟ تردمیل بهتراست یا الپتیکال؟ آیا مقایسه تردمیل و الپتیکال صحیح است؟ اگر صحیح است این دو دستگاه برای بدن چه فوایدی دارند؟
دراین مقاله ما قصد داریم درخصوص دودستگاه پرطرفدار بدنسازی یعنی دستگاه تردمیل و دستگاه الپتیکال صحبت کنیم و علاوه بر بررسی این دودستگاه می‌خواهیم مزایا و معایب هرکدام را نیز بدانیم و ببینیم برای لاغری بهتراست چطور و به چه صورت از این دودستگاه استفاده کنیم تا بتوانیم نتایج دلخواه خودرا بدست آوریم. اگر شماهم جزو افرادی هستید که قصد لاغری دارید یا می‌خواهید درخصوص تردمیل و الپتیکال بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله باما همراه باشید.

تردمیل بهتر است یا الپتیکال؟ کدام یک را خریداری کنیم؟

تردمیل چه فوایدی دارد؟

اولین موردی که باید بدانیم این است که اصلا تردمیل چه فایده‌ای دارد؟ استفاده از تردمیل آیا برای همه مناسب است؟ درادامه درخصوص مزایای تردمیل صحبت می‌کنیم.

 • تردمیل گردش خون شمارا بالا می‌برد.
 • باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.
 • به انعطاف بدنی مخصوصا در قسمت مفاصل زانو و مچ پا کمک می‌کند.
 • به چربی سوزی کمک زیادی می‌کند.
 • سبب تعریق و درنتیجه لاغری می‌شود.
 • به سلامت قلب کمک می‌کند.
 • برای لاغری پاها مناسب است.
 • روحیه را بالا می‌برد.

تردمیل برای چه کسانی مناسب نیست؟

شاید تعجب برانگیز باشد اما باید بدانید که تردمیل برای برخی نیز ممکن است مناسب نباشد و حتی ضرر هم داشته باشد. درادامه درخصوص معایب تردمیل صحبت می‌کنیم و می‌گوییم برای چه افرادی مناسب نیست.

 • تردمیل برای افرادی که مشکلات جدی در نواحی زانو، کمر یا مچ پا دارند مناسب نیست.
 • زیاده روی در استفاده از تردمیل باعث استپ وزنی، افزایش احتمال آسیب دیدگی و ضعف بدنی می‌شود.
 • دویدن روی شیب در تردمیل سبب ایجاد فشار درناحیه لگن و زانوها می‌شود.
 • استفاده دراز مدت دریک جلسه تمرینی از تردمیل ممکن است باعث کاهش قندخون و بدحالی شود.
 • استفاده زیاد از تردمیل برای افراد لاغر مناسب نیست و نهایت استفاده در هر جلسه تمرینی برای این افراد ۵ الی ۱۰ دقیقه است.

الپتیکال برای چه کسانی مناسب است؟

الپتیکال برای چه کسانی مناسب است؟

دستگاه الپتیکال اما دیگر دستگاه هوازی است که بسیار مناسب لاغری است. این دستگاه به نوعی تمام اعضای بدن را بصورت هماهنگ درگیر می‌کند و سبب می‌شود تا بتوانید بصورت همزمان تمامی بدنتان را برای چربی‌سوزی بکار بگیرید. در ادامه درخصوص مزایای الپتیکال نیز صحبت می‌کنیم.

 • الپتیکال سبب افزایش چربی سوزی می‌شود.
 • بدلیل درگیر شدن تمامی بدن به انعطاف بدنی کمک زیادی می‌کند.
 • کالری سوزی بالایی دارد و برای لاغری عالی است.
 • به زانوها فشار زیادی نمی‌آورد و تقریبا هر فردی امکان استفاده از آن را دارد.
 • عضلات میان تنه را درگیر می‌کند.

معایب الپتیکال

الپتیکال درکنار مزایایی که دارد دارای معایبی نیز هست.

 • زیاده روی دراستفاده از الپتیکال سبب فشار به مفاصل بدن مخصوصا درناحیه زانو و مچ پا می‌شود.
 • میزان کالری سوزی کمتری از تردمیل دارد.
 • عدم استفاده صحیح از الپتیکال باعث کمر درد می‌شود.

الپتیکال برای چربی سوزی بهتراست یا تردمیل؟

هر دو دستگاه الپتیکال و تردمیل دارای ماهیتی مشابه هستند و هردو برای چربی سوزی استفاده می‌شوند. اما اگر بخواهیم مقایسه ای ساده بکنیم و ببینیم کدام برای لاغری بهتراست باید بگوییم که تردمیل دستگاه مناسب‌تری است. دلیل این انتخاب شرایط تمرینی، امکان تهیه دستگاه و استفاده در خانه یا باشگاه، امکان استفاده برای تمامی افراد، میزان سوخت و ساز بدن و همچنین عدم وجود فشار برروی مفاصل نسبت به الپتیکال است. همچنین استفاده از تردمیل به نسبت باعث سوزاندن کالری بیشتری می‌شود. اما انتخاب نهایی برای نتیجه‌گیری ازین موضوع به عهده خودتان است زیرا نحوه استفاده شما از دستگاه نتیجه را برایتان مشخص می‌کند.

مقایسه هزینه الپتیکال و تردمیل، کدام یک مقرون به صرفه است؟

مقایسه هزینه الپتیکال و تردمیل، کدام یک مقرون به صرفه است؟

سوال بعدی که ممکن است برایتان وجود داشته باشد این است که خرید کدام یک ازین دو دستگاه بصرفه تراست؟ خرید تردمیل بهتراست یا الپتیکال؟ قیمت این دو دستگاه چقدر است؟ باتوجه به نیاز بدنیتان کدام را انتخاب کنید؟
ابتدا باید بگوییم که خرید تردمیل یا الپتیکال تماما بسته به نیاز، هدف و شرایط شما دارد. اگر قصد تمرین درخانه را دارید باید ببینید که نگه‌داری کدام دستگاه برایتان آسان‌تر است و یا مکان مناسب برای نگه‌داری کدام یک ازین دودستگاه را دارید. اگر تمامی این موارد را بررسی کرده‌اید و به نتیجه رسیدید نوبت به بررسی قیمت دستگاه‌ها می‌رسد. درخصوص قیمتها باید بگوییم که دستگاه تردمیل از تنوع مدل و قیمتی بیشتری برخوردار است و شما این امکان را دارید که از ۲۰ میلیون تومان تا بالای ۱۵۰ میلیون تومان به دنبال خرید تردمیل باشید و از امکانات متنوعی برخوردار شوید. درخصوص الپتیکال اما تنها ۴ نوع الپتیکال وجود دارد که در کارایی به یک شکل هستند اما ممکن است برخی امکانات آنها متفاوت باشد. الپتیکال را شما می‌توانید در بازار در بازه قیمتی ۱۲ الی  ۸۰ میلیون تومان پیدا کنید.

خرید الپتیکال برای خانه بهتراست یا تردمیل؟

همانطور که گفتیم همه‌چیز بستگی به شرایط و هدف شما دارد. اگرفضای کافی استفاده از دستگاه درخانه را دارید از هردودستگاه استفاده کنید اما اگر قصد خرید یک دستگاه را دارید ارتفاع مکان نگه‌داری دستگاه، داشتن تهویه مناسب، عایق صدا بودن کف اتاق وهمچنین فضای مکان نگه‌داری دستگاه را درنظر گرفته و سپس بدنبال خرید دستگاه مورد نظرتان بروید. معمولا دستگاه‌های تردمیل بدلیل فشاری که ازطرف بدن دریافت می‌کنند و همچنین صدای تسمه‌ها، ایجاد صدای بیشتری دارند و ازطرفی دستگاه‌های الپتیکال بخاطر شرایط ساختاری نیازمند اتاقی با ارتفاع بالا هستند.

مقایسه الپتیکال و تردمیل

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم درخصوص دستگاه‌های تردمیل و الپتیکال صحبت کنیم و ضمن بررسی مزایا و معایب هرکدام به شرایط نگه‌داری دستگاه‌ها نیز بپردازیم. درانتها بعنوان جمع بندی قصد داریم پیشنهاد کنیم که اگر از نظر هزینه، شرایط محل استفاده و همچنین ازنظر سلامت بدنی مشکلی ندارید بدنبال خرید یک تردمیل باکیفیت که امکان تغییر شیب را نیز داراست باشید. البته داشتن شیب یک مورد حتمی نیست اما برای ایجاد تنوع تمرینی بسیار کارآمد خواهد بود. دستگاه الپتیکال نیز برای افرادی مناسب است که ازنظر روحی تمایل به پیاده روی درمحلی بسته را ندارد و همچنین بدنبال تمرین دادن تمامی اعضای بدنشان هستند و ازنظر هزینه نیز محدودیت بیشتری دارند.

درانتها قصد داریم درخصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین، مجهزترین و معتبرترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است که شما علاوه بر امکان مشاهده انواع محصولات و تجهیزات ورزشی، امکان بررسی و مقایسه تک تک محصولات را نیز دارید و درکنار این موارد همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان پیش از خرید مشاوران دنیز اسپرت استفاده کرده و انتخاب بهتری داشته باشید. درکنار تمامی این موارد شما با خرید از دنیز اسپرت امکان استفاده از برنامه تمرینی مناسب با دستگاه خریداری شده‌تان را دارید و می‌توانید از خدمات نصب درمحل و خدمات پس از فروش مناسبی نیز برخوردار شوید. اگر قصد خرید تردمیل یا خرید دستگاه الپتیکال را داشتید حتما از فروشگاه ورزشی دنیز اسپرت دیدن کرده و از خدمات فروشگاه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link