بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو

اضافه وزن مضرات و عواقب زیادی دارد که اگر شماهم دارای اضافه وزن باشید قطعا از مشکلات اضافه وزن باخیر هستید. کاهش اعتماد به نفش، بهم ریختن فرم بدنی، تنبلی جسمی، بی حوصلگی، خوابالودگی زیاد، عصبانیت زود هنگام، مشکلا قلبی و عروقی، مشکلات مفصلی و غیره همه و همه از مضرات اضافهوزن و چاقی است. دراین بین برخی به طور کلی چاق می‌شوند و برخی نیز فقط قسمتی از بدنشان چاق می‌شود. شایع‌ترین قسمت بدن که تقریبا تمامی آقایان و بانوان پس از افزایش وزن ازین نواحی تغییر حالت می‌دهند ناحیه شکم و پهلو است که متاسفانه اگر بخواهید لاغر شوید برای این دوناحیه باید تلاش زیادی کنید. ورزش بنسازی در چنین مواقعی علاج این مشکل است و شما به راحتی با رعایت رژیم غذایی و استفاده از دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو می‌توانید علاوه بر لاغر شدن ف زیبایی را به بدنتان بدهید.
دراین مقاله ما قصد داریم تا درخصوص ورزش بدنسازی برای شکم و پهلو صحبت کرده و بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو را که می‌تواند به شما کمک زیادی کند معرفی کنیم و برنامه تمرینی به شما پیشنهاد کنیم. اگر شماهم به اضافه وزن مخصوصا در نواحی شکم و پهلو دچار هستید و می‌خواهید وزنتان را کم کنید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو

آیا با دستگاه بدنسازی می‌توان شکم و پهلو را لاغر کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله. بدنسازی مادر تمامی ورزشها و علاج قطعی اضافه وزن است. برای لاغری با استفاده از دستگاه‌های بدنسازی شما ابتدا باید اراده گرفتن رژیم غذایی را بدست آورید و سپس مطابق برنامه تمرینی و غذایی مناسبی که مربی متخصص ورزشی به شما می‌دهد پیش بروید تا به راحتی لاغر شده و شکم و پهلوهایتان را آب کنید. شما با استفاده از دستگاه‌های بدنسازی نه تنها لاغر می‌شوید بلکه با ساخت عضله در این نواحی از چاقی و ازبین رفتن فرم بدنی‌تان در آینده نیز جلوگیری خواهید کرد.

آموزش استفاده از دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو

همانطور که گفتیم شما برای لاغری شکم و پهلو باید ابتدا اراده رژیم غذایی را بدست آورید و سپس به سراغ مرحله بعد که انجام تمرینات بدنسازی است بروید. برای اینکار باید ابتدا با یک مربی متخصص ورزشی مشورت کنید و از او برنامه تمرینی و غذایی مناسب شرایط جسمانی خودتان را بگیرید و سپس بعد از یادگیری نحوه صحیح انجام تمرینات بدنسازی به انجام تمرینات پرداخته و منتظر نتایج خوب بمانید. البته این انتظار زمان زیادی نمی‌برد و شما پس از نهایتا دوروز تغییرات ابتدایی بدنی‌تان را قطعا مشاهده خواهید کرد. در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا درخصوص بهترین دستگاه های بدنسازی برای شکم و پهلو صحبت کرده و چند دستگاه خوب را مثال بزنیم.

بهترین دستگاه های بدنسازی برای شکم و پهلو

در تمامی باشگاه‌های بدنسازی دستگاه‌های زیادی هستند که می‌توانید از آنها برای تمرینات بدنسازی مخصوصا تمرینات شکم و پهلو استفاده کنید. دراین بین برخی دستگاه‌ها می‌توانند تاثیرات بیشتری به همراه داشته باشند که ما قصد معرفی این دستگاه‌ها را در ادامه داریم.

دستگاه اسمیت | بهترین دستگاه های بدنسازی برای شکم و پهلو

دستگاه اسمیت

یکی از دستگاه‌های چندکاره بدنسازی دستگاه اسمیت است. با دانستن نحوه استفاده از دستگاه اسمیت و انواع حرکات با آن قادر خواهید بود شکم و پهلو خود را آب کنید. دستگاه اسمیت یک میله هالتر متصل به پایه دستگاه است که علاوه بر ایمنی بالا امکان انجام تمرینات با دامنه حرکتی کامل را به شما می‌دهد. یکی از تمریناتی که با اسمیت می‌توانید انجام دهید این است که میله را در پایینترین قسمت قرار دهید، به حالت شنا دستانتان را با میل بگیرید و پاهایتان را به سمت عقب بکشید. سپس به آرامی درمیان پاهایتان را از زانو به سمت شکم بالا ببرید. این تمرین را برای ۴ ست ۱۵ تکراری می‌توانید انجام دهید. این تمرین برای شکم و پهلو بسیار مناسب است.

دستگاه سیمکش | بهترین دستگاه های بدنسازی برای شکم و پهلو

دستگاه سیمکش

یکی از دستگاه‌های همه کاره بدنسازی دستگاه سیمکش است. دستگاه سیمکش برای شکم بسیار مفید است. شکم سیمکش، شکم سیمکش ضربدری، پهلو کششی از بغل سیمکش، پهلو سیمکش ایستاده و غیره ازجمله تمریناتی است که شما می‌توانید برای تقویت عضلات شکم و پهلو و همچنین آب کردن چربی‌های این نواحی از آنها استفاده کنید.این تمرینات را برای ۳ ست یا ۴ ست می‌توانیدانجام دهید.

دستگاه روئینگ | بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو

دستگاه روئینگ

دستگاه روئینگ یک دستگاه ترکیبی هوازی و عضله سازی است که شما بعنوان دستگاه هوازی می‌توانید از آن استفاده کرده و کالری بسوزانید. اگر دستگیره دستگاه را در هنگام تمرین به یک سمت بدنتان خم کنید نیز می‌توانید پهلوهایتان را مستقیما درگیر کنید. از روئین برای ۱۵ دقیقه می‌توانید استفاده کنید.

نیمکت شیب دار | بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو

نیمکت شیب دار

یکی از بهترین دستگاه‌ها برای تقویت شکم است. شما می‌توانید شکم میز شیب دار، شکم میز شیب دار روسی، پهلو شکم میز شیب دار و خیلی تمرینات شکم و پهلوی دیگر را با این نیمکت انجام دهید. تمرینات با میز شیب دار را برای ۴ ست ۱۲ تکراری می‌توانید انجام دهید.

الپتیکال

یک دستگاه فوق العاده برای چربی سوزی است که شما با خرید دستگاه الپتیکال یا استفاده از آن در باشگاه می‌توانید تمرینات هوازی موثری را برای لاغری شکم و پهلو تجربه کنید. بهترین زمان استفاده از الپتیکال حداقل ۱۵ دقیقه است.

الپتیکال و تردمیل برای شکم و پهلو

تردمیل

بهترین دستگاه هوازی تردمیل است. روی تردمیل با سرعت مناسب پیاده روی کنید یا بدوید و سپس منتظر آب شدن چربی‌های شکم و پهلو باشید و از اندام خود لذت ببرید. با تردمیل حداقل ۱۵ دقیقه درهروعده تمرینی چربی سوزی کنید. با خرید تردمیل و نحوه استفاده درست و مستمر از آن می‌توانید در خانه به راحتی چربی‌های شکم خود را از بین ببرید.

دستگاه مسگری

دستگاه مسگری دستگاهی پرطرفدار اما خطرناک است. ابتدا پیشنهاد می‌کنیم از دستگاه مسگری بدون استفاده از هیچ صفحه و وزنه‌ای استفاده کنید. سنگین کردن دستگاه مسگری تنها موجب ایجاد فشار بیشتر می‌شود که اگر لحظه‌ای درنگ کنید ممکن است به مهره‌های کمر خود آسیب بزنید. بهتراست با تعداد تکرار بالاتر مسگری را بدون وزنه تجربه کنید و پهلوهای خود را آب کنید. ورزش با دستگاه مسگری برای ۵ دقیقه مجاز است و این ۵ دقیقه را بهتر است در ۵ نوبت انجام دهید.

دستگاه مسگری برای پهلو

دستگاه کرانچ شکم

یک صندلی با دو دستگیره در بالا که به شما کمک می‌کند عضلات شکمتان را تقویت کنید و چربی‌های اضافه را ازبین ببرید. تمرینات با شکم کرانچ را برای ۴ ست حداقل ۲۰ تکراری می‌توانید انجام دهید.

برنامه تمرینی با دستگاه های بدنسازی برای شکم و پهلو

درادامه برنامه مماسب برای لاغری شکم و پهلو برای آقایان و بانوان مثال می‌زنیم.

 • ۵ دقیقه گرم کردن با حرکات کششی
 • ۱۵ دقیقه تردمیل با سرعت ۵ کیلومتر برساعت
 • ۱۰ دقیقه الپتیکال با سرعت متوسط
 • شکم سیمکش ۴ ست ۱۵ تکراری
 • شکم میز شیب دار + شکم کرانچ ۴ ست ۱۲ تکراری
 • پهلو سیمکش ایستاده + پهلو دمبل ۴ ست ۲۰ تکراری
 • روئینگ ۱۰ دقیقه
 • پلانک ۴ ست ۱۵ ثانیه ای
 • شکم سیمکش ضربدری ۴ ست ۲۰ تکراری
 • شکم خلبانی ۴ ست ۸ تکراری
 • سرد کردن بدن برای ۵ دقیقه
 • ۲۰ دقیقه الپتیکال

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم درخصوص تمرینات و دستگاه‌های بدنسازی مناسب برای شکم و پهلو صحبت کنیم و تمریناتی را مثال بزنیم که شما بتوانید با این تمرینات شکم و پهلوی خودرا آب کنید. همچنین درخصوص بهترین دستگاه بدنسازی برای شکم و پهلو نیز صحبت کردیم و تمریناتی که باید با این دستگاه‌ها انجام شود را در قالب برنامه تمرینی مثال زدیم. درانتها قصد داریم درخصوص فروشگاه دنیز اسپرت صحبت کنیم. فروشگاه دنیز اسپرت یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه در زمینه عرضه و فروش دستگاه بدنسازی و هوازی درکشور است که می‌توانید تنوعی بزرگ از این تجهیزات را در دنیز اسپرت مشاهده کرده و مقایسه و بررسی نمایید. همچنین اگر قصد خرید دستگاه بدنسازی دارید می‌توانید از مشاوره رایگان پیش از خرید دنیز اسپرت نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link