بهترین دستگاه بدنسازی برای پا

بدنسازی همواره بعنوان مادر تمامی ورزش‌ها معروف بوده‌است. در ورزش بدنسازی انجام تمامی تمرینات از جمله انجام تمرینات پا بسیار توصیه می‌گردد. دلیل این توصیه نیز اهمیت بالای تمرینات عضلات پا بوده و متخصصین ورزشی براین عقیده‌اند که شما برای رشد عضلات دیگر نیز نیاز دارید تمرینات پا را هم انجام دهید. دلیل این مسئله را می‌توان اینگونه بیان کرد که در تمرینات پا هورمون‌هایی در بدن ترشح می‌گردد که سطح سوخت و ساز را در تمامی عضلات بدن بالا برده و سبب می‌گردد تا تمامی عضلات بدن رشد کنند. اما برای انجام تمرینات پا چه حرکاتی از همه بهتر هستند و چه حرکاتی می‌توان برای ساخت عضلات پا انجام داد تا به نتیجه مطلوب رسید؟ مناسب ترین دستگاه بدنسازی برای پا کدام است؟ اگر شماهم جزو افرادی هستید که به دنبال ساخت عضلات پا هستید و می‌خواهید پاهای عضلانی داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین دستگاه بدنسازی برای پا

دستگاه پرس پا؛ محبوب‌ترین و بهترین دستگاه بدنسازی برای پا

اولین و یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین دستگاه‌های بدنسازی را می‌توان دستگاه پرس پا نامید. دستگاه پرس پا در دو نوع خوابیده و نشسته بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و اخیرا دستگاه‌هایی نیز تولید شده‌اند که بصورت ترکیبی به دو شکل خوابیده و نشسته قابل استفاده هستند. دستگاه پرس پا بصورت مستقیم روی عضلات جلوران، پشت ران، ساق، سرینی و تا حدودی عضلات فیله کمر تاثیرگذار بوده و تمامی قسمت‌ها پا را درگیر می‌کند. برای کار و استفاده از دستگاه پرس پا در هر دوحالت خوابیده و نشسته ابتدا روی نیمکت دستگاه قرارگرفته و پاهایتان را برروی صفحه دستگاه قرار دهید. صفحه را به عقب فشار دهید و سپس دستگیره قفل دستگاه را آزاد نمایید و به انجام حرکت بپردازید.

توجه داشته باشید که این دستگاه درکنار مزایای زیادی که دارد اما ممکن است خطرساز نیز باشد و اگر شما وزنه سنگین‌تر از حد توانتان را انتخاب کنید ممکن است باعث آسیب رساندن به پاها و مفاصل زانوهایتان شود. تعداد ۱۵ تکرار برای ۴ ست را برای این حرکت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دستگاه هاگ پا

دستگاه هاگ پا

دستگاه هاگ پا تقریبا همانند پرس پا است. این دستگاه را می‌توان از نظر شباهت حرکتی به حرکت اسکات تشبیه کرد و از نظر ظاهری مانند پرس پا بصورت ایستاده است. دستگاه هاگ پا دستگاه ایمن‌تری نسبت به پرس پا است اما بازهم رعایت انتخاب وزنه‌های مناسب را باید در اولویت خود قراردهید. این حرکت نیز همان اثرگذاری‌های پرس پا را دارد. با این تفاوت که عضلات باسن و سرینی درگیری و اثرپذیری بیشتری را نسبت به حرکت پرس پا دارند. انجام حداقل ۴ ست ۱۰ تکراری برای این تمرین نیز شرایطی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم تمرین کنید تا بتوانید حداکثر بازخورد را ازین حرکت داشته باشید. برای آشنایی با نحوه انجام هاگ پا با دستگاه و دیگر حرکات، کافیست مقاله ” حرکات هاگ پا ” را مطالعه نمایید.

دستگاه جلو ران

دستگاه بدنسازی جلو ران؛ دستگاه بدنسازی برای تقویت عضلات پا

شاید بتوان بهترین دستگاه تمرکزی برای تقویت عضلات جلو ران را همین دستگاه بدنسازی جلو ران نامید. این دستگاه مانند یک صندلی بوده که دسته بلندکننده وزنه‌ها جلوی آن قرار گرفته و شما برای تمرین باید پس از نشستن روی دستگاه با پاهایتان این دسته را حرکت دهید. انجام این حرکت آنقدر برای عضلات جلو ران موثر است که شاید بتوان گفت با همین یک حرکت می‌توان تمامی تاثیرات مثبت یک تمرین کامل پا را روی عضلات جلو ران تجربه کرد. اگر قصد انجام این تمرین را داشتید برای ۴ ست ۱۵ تکراری آن را انجام دهید و از تمرین با این دستگاه بدنسازی برای تقویت عضلات چهارسر ران لذت ببرید.

دستگاه بدنسازی پشت ران

در مقابل عضلات جلو ران، عضلات پشت ران هستند. با استفاده از دستگاه بدنسازی پشت ران می‌توانید حداکثر بازخورد را برای تقویت این عضلات تجربه نمایید. دستگاه بدنسازی پشت ران بصورت مستقیم برروی عضلات پشت ران، ساق پا، سرینی و باسن اثرگذار است و شما با انجام این تمرین بیشترین اثر ممکن را برروی عضلات پشت پای خود خواهید دید. انجام حداقل ۴ ست ۱۲ یا ۱۵ تکراری با رعایت وزنه انتخابی را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم اما توجه داشته باشید که عدم رعایت وزنه انتخابی ممکن است باعث گرفتگی عضلانی و آسیب بدنی در عضلات گفته شده شود.

دستگاه ساق پا

دستگاه ساق پا

دستگاه ساق پا نیز از جمله دستگاه‌های موثر برای عضلات پا است. این دستگاه دارای دو نوع اصلی ایستاده و نشسته است که از نظر تاثیر تفاوت چندانی ندارند و بیشتر تنوع تمرینی را برای شما بالا خواهند برد. البته میزان تمرکز برای انجام حرکت در حالت نشسته کمی بیشتر از حالت ایستاده است و تمرکز اصلی برروی عضلات دوقلوی ساق می‌باشد. حرکت ساق پا برای ۴ ست ۱۵ تکراری را می‌توان بعنوان یک پیشنهاد مناسب برای دریافت حداکثر نتیجه مثبت ازین حرکت در نظر گرفت.

دستگاه اسمیت

دستگاه اسمیت

دستگاه اسمیت را شاید بتوان بعنوان بهترین دستگاه برای تمرینات پا در کنار پرس پا، جلوران و پشت ران معرفی کرد. انجام حرکت اسکات با دستگاه اسمیت نیز همانند پرس پا تمامی عضلات نیم تنه پایینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث تقویت آنها می‌گردد. انجام تمرین با این دستگاه اما خطراتی را نیز داراست و انتخاب وزنه سنگین ممکن است سبب ایجاد فشار برروی مفاصل شود. توجه داشته‌باشید که این حرکت را همیشه به همراه یک یار تمرینی انجام داده و از وزنه های مطمئن برای ۴ ست ۱۰ تکراری استفاده نمایید. اگر نمی‌دانید چگونه از دستگاه اسمیت استفاده کنید، حتما مقاله ” نحوه استفاده از دستگاه اسمیت ” را نیز مطالعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از این دستگاه بگیرید.

دستگاه جلو پا و پشت پا

دستگاه جلو و پشت پا

دستگاه جلو و پشت پا ترکیبی از دستگاه جلوران و پشت ران است. این دستگاه دارای دو دسته برای انجام هردو حرکت برروی یک صندلی است و تفاوت چندانی با دستگاه‌های مجزا ندارد و بیشتر برای باشگاه های کوچک و یا انجام حرکات سوپرست مناسب است.
انجام حرکات ترکیبی جلوران و پشت ران به شکل سوپرست برای ۴ ست ۱۲ یا ۱۵ تکراری یکی از پر بازده‌ترین تمریناتی است که می‌توانید با این دستگاه بدنسازی تجربه نمایید.

خرید بهترین دستگاه بدنسازی برای پا

در این مقاله سعی کردیم درخصوص بهترین و مفیدترین دستگاه بدنسازی برای پا صحبت کنیم و از مزایای دستگاه‌های موجود برای تقویت عضلات پا بیشتر بدانیم. حال اگر قصد انجام تمرینات پا چه با هدف عضله سازی و چه با هدف لاغری را دارید و نیازمند راهنمایی هستید باید به شما فروشگاه ورزشی دنیز اسپرت را معرفی کنیم.
یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه‌های ورزشی کشور فروشگاه دنیز اسپرت است که با ارائه تنوعی بزرگ از انواع دستگاه‌های ورزشی و بدنسازی از جمله دستگاه بدنسازی برای پا و همچنین ارائه خدماتی از جمله خدمات پس از فروش و ضمانت اصالت و سلامت کالا اعتماد افراد زیادی را جلب کرده است. اگر به دنبال تقویت عضلات بازو هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله ” بهترین دستگاه بدنسازی برای بازو ” را نیز در دنیز اسپرت مطالعه نمایید. همچنین شما علاوه بر امکان خرید از فروشگاه دنیز اسپرت می‌توانید به صورت رایگان مشکلات، سوالات و همچنین مشاوره پیش از خرید را نیز از متخصصین و مشاوران ورزشی با تجربه دریافت نموده و چه در خرید و چه در برنامه تمرینی‌تان تجربه ای لذت بخش را از فروشگاه دنیز اسپرت بدست آورید. برای ارتباط با مشاوران ما کافیست، فرم زیر را پر کنید تا متخصصان ما با شما تماس بگیرند.

ارسال سوالات و دریافت مشاوره

  • Please enter a number from ۱۱ to ۱۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یک =

شماره تماستو وارد کن برنامه رایگان بگیر
ارسال
close-link